Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg én nem vagyok 100-as?...

Tényleg én nem vagyok 100-as? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Anyósom be nézett a fagyasztóba és kiakadt ,hogy meg dátumozva vannak el zacskozva a dolgok ,húsok,készételek stb. Azt mondta,hogy 1 rendes asszony ilyen hülyeségek nélkül is tudja ,hogy mi mikor került oda és meddig jó .. Szerinte ez mi generácionk ujjabb hülyesége ...
2012. márc. 16. 13:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csinálod, hogy mindent dátumozol, és ráírod, hogy mi van bene. Természetesen a jó viszony érdekében meg kell (!) hallgatni az anyóst is, aztán pedig szépen megmondani neki, hogy ő is jól csinálja, és persze biztosan nagyon jó a memóriája, ha mondent meg tud jegyezni, de hát a "mi generációnk" már nem képes erre. Nekünk kell a dátum, a felirat, és lassan a jegyzetfüzet is, hogy alkotni tudjunk. Szóval jól csinálod, de fő a békesség! (mindenki a maga ura a saját konyhájában,....nem?)
2012. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám is ráirogatja a dátumokat, meg, hogy mi van benne. Egy fagyott húsdarabról nem biztos, hogy meg tudod állapítani, hogy az pulyka, scirke, nyúl szarvas, kutya macska..

Nagymamám is, és barátnőm is...

2012. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is dátumozok+azt is ráírom,hogy milyen hús van a zacsiban!Anyukám semmit nem ír a zacskókra és amikor egyszer beteg volt és én főztem náluk egy héztig,teljesen el voltam veszve.Ránézésre nem tudtam megállapítani,hogy milyen hús van a zacskóban.Volt,hogy tévedésből nem a megfelelő húst olvasztottam fel,de akkor már ugye nem lehetett visszafagyasztani.Tehát szerintem hasznos dolog ráírni,hogy mi van a zacsküban és a dátumot is.Szerintem is mondd azt anyósodnak,hogy neked nem olyan jó a memóriád,mint neki,ezért kell a dátum!
2012. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a párom is meg én is "rendetlenek" vagyunk, bár én csak azt írom rá, hogy milyen hús van a zacsiban, illetve a gyümölcsnél néha rá szoktam írni, hogy mikori szedés, ha van előző évi "maradék".Húsra csak ezért nem írom rá, mert ha marad is , akkor átforgatom a fagyasztóban -bár néha jobb lenne, de így szoktam meg.
2012. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

én , ha több húst veszek, és kiporciózom otthon tálcára,lefolpackozom és mindig ráírom, hogy mire való, hány szelet stb.van egy csomó öntapadós címkém, így legalább haszna is van, és nem ér meglepetés, hogy mit olvasztottam ki. (mert volt régebben olyan, hogy át kellett szervezni a menüt....:))

szóval nyugodj, mert komplett vagy, anyós pedig úgy is hazamegy, aztán kapirgál a a saját dombján:))

2012. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 doboszoli ***** válasza:
67%

Nálunk is dívik a feliratozás, hagy ne indokoljam meg, miért.

Viszont a kedves mamát, sürgősen férjhez kellene adni...D)

2012. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak ürügy a veszekedésre,de oknak nem ok.Jól teszed,a tied amúgy is és neked így a jó akkor így jó.De sok bajod lesz még, sajnos ez látszik.Én csak tudom nekem is ez van.
2012. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Tudod, egy ideig én is úgy voltam, hogy úgyis tudom, hogy melyik zacskóban mi van, aztán mikor vendégeteket vártam este kivettem a fagysztóból két szép nagy csülköt - másnapra csülök pékné módra volt betervezve. Reggel kezdtem volna és kiderült, hogy kocsonyához való disznófejeket hoztam fel tévedésböl, mert fagyottan egyformák voltak.

Azóta MINDENT feliratozok.

2012. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Egyébként én is jártam már úgy, (nem volt feliratozva) és mást vettem ki előző este, mint amire a gyomorsavamat beállítottam. Persze én csak magamra főzök, nem csináltam belőle gondot.

(Ez a disznófej tetszik!)

2012. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Utólag nekem is tetszik a sztori, de akkor igencsak stresszbe estem, föként, hogy a vendégnek is beharangoztam már a csülköt...
2012. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!