Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételek vannak, amik...

Milyen ételek vannak, amik nagyon olcsók, de ehetôek? Mármint nem ehetetlen ízũek.

Figyelt kérdés
Egész hónapra kb 19 ezer forintunk lesz. Ebbôl kell gazdálkodnom és csak egy kiló lisztem van itthon. Egy 5 éves kislányra és magamra kell fôznöm.

2014. aug. 26. 08:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
nagyon rendesek vagytok, köszi. :)
2014. aug. 26. 10:25
 12/22 anonim ***** válasza:
grízes tészta, tarhonyás virsli pörkölt, cukkini pörkölt, almaleves, sárgaborsó főzelék, lencsefasírt, lencseleves, pizza házilag, töltött krumpli, fánk, lángos, bukta, rántott répa, rántott krumpli.
2014. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja és hagymás csirkemáj, leves pulykaszárnyból vagy csirkemellfilé csontjából, bőréből.
2014. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Borsópörkölt. Ugyanúgy kell csinálni, mintha húsból lenne.
2014. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Meg vannak az ilyen 'alapok' ... ha veszek egyet a tescoban spagettihez, az 150 ft, egy löncskonzerv 200ft, a tészta 170... és két napi kaja. most csináltam és jó is. :) legalábbis a lányom szerint :D
2014. aug. 26. 12:22
 16/22 anonim ***** válasza:
Az "alapok" igen drágák, sokkal jobban jársz, ha anélkül fözöl rendes recept alapján. Egy-egy "alap" árából egy egész foga´st meg tudsz fözni.
2014. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszed, ha nem, nekünk 20 ezer ft-unk van, vagy max 25 ha jól jön ki a hónap, egész hónapra költőpénznek. És ebbe a költőpénzbe a hústól, a tésztán át, a wc-papírig, mindent bele kell venni. Sajnos ennyiből kell kijönnünk. Ha gondolod rengeteg praktikám és receptem van, ami finom, húsos, laktató, ami ennyi pénzből kijön egész hónapra, csak írj egy privát üzit és ott bővebben leírok mindent :)
2014. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
a rizs is olcso és viszonylag sokáig tart,vegyél lecsot hozzá
2014. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

a lángost el ne feledd, szerintem nem túl drága étel és nagyon laktató. Sajt-tejföl nem biztos, hogy jut rá most nektek, de egy kis fokhagymával is jó, vagy sóval :)

Nem vagyok híve a leveskockának - de ha esetleg van otthon ilyesmit, abból is lehet levest főzni, egy-két szem krumplit felkockázva főzz bele (vagy más zöldséget), máris kiadósabb. Tudom, nem minőségi kaja, de ha nagy a baj, ezt is meg lehet enni.

2014. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha a lányod oviba fog járni, ott kap majd 3X étkezést, az jó lesz.

Reggelinek lehet csinálni zabkását-fél kg zab 200ft, finom, egészséges és laktató, hozzá vágsz egy almát vagy szilvát és kész is. Szilva az kb 150ft/kg és kb 20 szem.

Krumpli 100ft, répa szintén, ebből már lehet csinálni 2 napra tejfölös krumpli levest, utána vmilyen tésztát ételt vagy tejberizst.

Nokedlit főzz ki egy nagy adaggal, ezt lehet enni tojásosan, paprikás krumpliba, lecsóba is lehet tenni, így laktatóbb, zöldborsó, tojáspörkölt is készíthető.

Csirkemáj 500ft, ezt lesütheted hagymás alapon zsíron, és vacsorára kenyérrel nagyon finom, laktató.

Lencse, sárgaborsó is olcs, mind főzeléknek mind levesnek.

Tésztás ételek-pl cukkinis sajtos, sajtos tejfölös, grízes, káposztás, mákos, kakaós, lekváros stb.

Kenyeret kilósba vegyél, ha 3. napra megszárad csinálsz belőle pirítós, melegszendvicset, bundás kenyeret.

Fánk, lángos, tócsni, perec is jó ötletnek tűnik.

Aprólékból rizses vagy tarhonyás hús.

Rakott krumpli virslivel, rántott párizsi, cukkini rizzsel.

2014. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!