Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak szerintem marha drága...

Csak szerintem marha drága dolog étkezni ebben az országban?

Figyelt kérdés

Budapesten élek. A havi keresetem átlagos. Vidékről származom, így a spórolás és a felesleges kiadások elkerülése már elég korán belém lett nevelve. Ezért nem járok éttermekbe, kifőzdékbe, hanem magam próbálok meg főzni. Azonban olyan döntéseket kell hoznom, hogy egészségtelenül, de legalább olcsóbban, vagy normálisan étkezek, de drágábban, az egészséges étkezést már meg sem próbálom.


Pár napja egy sima csilis babot készítettem el:


Hozzávalók:


0,5kg darált marhahús (de akár darált csirkemellfiléből is megcsinálhatod, úgy lájtosabb)


kb. 200g Csemegekukorica (ha diétázol, hagyd ki, persze így nem az igazi)


2 nagy konzerv vörösbab (sós lében, 480g töltőtömeg összesen)


kaliforniai paprika (1 piros, 1 zöld, mondjuk mi hegyes erőset tettünk bele zöldnek)


1 nagy fej hagyma


1 konzerv kockázott paradicsom (240 gramm töltőtömeg)


4 gerezd fokhagyma


Zöldségleves kocka


kókuszzsír


chili con carne fűszerkeverék (az egyszerűség kedvéért, de persze külön-külön is teheted bele a fűszereket)


Nem egy előre elkészített csilis bab alapot használtam, mert azokat nem kedvelem,így több hozzávaló kellett:


Az aldiban szereztem be sok mindent, illetve a CBA-ban, a húst is az aldiban, ott olcsóbb volt 200FT-tal.


A végösszeg 2300FT volt, csak ezeket a hozzávalókat vettem meg.


Elcsodálkoztam, mert én ezt a mennyiséget kb. 2-3 napig eszem (vacsora és max ebéd). Ha nagyobb darab lennék, akkor 1-2 napig enném.


Vagyis 4 fogásról beszélek, 2 ebéd, 2 vacsora. Ehhez kell kenyér is, az elkészítéshez rezsi, olaj, víz stb. stb. Vagyis 2500FT-ba fáj 2 napi étkezés. Amit ha leosztok, akkor 500FT egy darab étkezés.


Nem durva, hogy 2017-ben ilyen döntéseket kell hozni egy átlagos embernek? Mert legközelebb valószínűleg nem fogok csilis babot főzni ilyen árak mellett...


2017. jan. 26. 16:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
43%
Hát ha a napi 500 ft főétkezésre drága, akkor te vagy a csóró.
2017. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"Hát ha a napi 500 ft főétkezésre drága, akkor te vagy a csóró."


Olvasd el mit írtam, köszi.


Napi 1000Ft (ebéd + vacsora) reggelizni is szokott az ember, meg egyéb dolgokat, zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani.


Vagyis havi szinten 40-50 ezer a havi szintű étkezés, erre rájön az utazás költsége (10e), albérlet költség, 50-60e, és marad hó végén néhány ezer, tízezer huf, amit félre kellene tenni nyugdíjra, EÜ-re, rendkívüli kiadsára, arra hogy gyűjtesz valamire, lakásra, autóra már meg sem említem.

2017. jan. 26. 17:56
 13/33 anonim ***** válasza:
72%

De eredetileg csak az evésről volt szó... Igenis 500ft főétkezésre nem egy drága dolog. Persze meg lehet oldani olcsóbban is, de ezt is írták már. A párom pl. havi egyszer eszik húst, most pl. nyulat, háztól, 5-6 étkezésre elosztva. Nem azzal lakik jól, hanem olcsó rizzsel, tojással, zöldséggel...

Ha nagyon keveset keresel vagy sokat költesz másra, te is ehetsz olcsóbban, attól még nem kell feladni az egészséges táplálkozást.

Bizonyos ételek drágábbak, igen. Mások olcsóbbak. Választhatsz.

2017. jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 zgyzgy ***** válasza:
65%

Ez nem sok, csak alacsonyak a fizetések.

De ne sajnáld a pénzt a kajára. Az a legfontosabb.

Az jó, hogy főzöl, mert tudod, hogy mit eszel.

Sokan napi 2000-et kidobnak egy rendelt moslék ebédre.

2017. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
72%

És hol olcsóbb nagyságrendekkel? Akár hány országban voltam a kaják nagyjából ugyan annyiba kerültek mint itthon, az erősebb pénznemek(font, euró, dollár, frank) inkább kicsit drágább is volt.


Amúgy meg egyetértek azzal a válaszolóval hogy nem a legjobb helyen és nem túl okosan vásárolsz. Ja meg csak a húst és a konzerveket összeadva ez másfél kiló kaja, 2000 forintért másfél kiló főtt kaja hússal meg zöldségekkel azért nem olyan rossz. Ha a konzerv paradicsomot, leveskockát meg az előre csomagolt fűszert lecseréled akkor még lehet rajta fogni.

2017. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
58%
Micsoda? Ha főzök akkor is elmegy napi 5-6000ft naponta kajára bárhogy csinálom. Zöldségek, hal, rák, stb. Jó ég, 2500 a napi étkezésre sok pénz? Ha beülsz valahova egy reggelire elég egy kávéra és egy croissantra. :D :D Eza kérdés egy vicc.
2017. jan. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 aperitif ***** válasza:
61%

Utolsó két válaszolónak:

Nekem szép munkám van, nagyon szeretem. Sokat tanultam, dolgozom is rendesen. Nem az én szégyenem, hogy a közalkalmazotti bértábla szerinti fizetésből nem lehet naponta 5-6000 ezret halra, rákra kiadni.

2017. jan. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Nem az adagra vetit ár sok ,hanem ezt kaját olcsoban is ki lehet kihozni,2000 ft alatt is .
2017. jan. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
25%

" Nem az én szégyenem, hogy a közalkalmazotti bértábla szerinti fizetésből nem lehet naponta 5-6000 ezret halra, rákra kiadni."


A kozalkalmazotti bertabla azert olyan, mert az allamnak annyit ersz meg, punktum. Allj at maganszferaba, ott nincs bertabla, de ott meg is kell dolgozni a penzert!

2017. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
53%

Igen ez nekem is drágának számít. De próbálom mindig az akciósat, olcsóbbnak számítót megvenni.

Nekem a 2 napi kajám így néz ki:

Reggeli: zabkása csak vizzel, mellé 1 banán vagy 1 alma

Zabkása 1kg 200Ft, ebből 1 étkezére 3ek-ból (kb60g) készítek úgyhogy minimális az ára sokáig elég. A lidlben 220-230 Ft a banán most akciósan, amúgy meg almát szoktam venni kb 200Ft kilója.

Ebéd: csirkecomb zöldborsós rizzsel

A Sparban 319 Ft-ért vettem 2 pecsenyecombot. 200Ft 1 kiló rizs már nem tudom, hol vettem (legolcsóbb B minőségű) 150 Ft 10dgk zöldborsó Spar-os.

Vacsora: grízes tészta porcukorral

1 kg gríz kb 200 ft van olcsóbb is, de én ennyiért vettem

500g porcukor 200 ft (Auchan)

Tészta akciós spar-os 500g 139 többféle volt.

Most banánt vettem kb 1 kg-ot, csirkecombot, borsót, tésztát. Tehát: 250+319+150+139=858 Ft-ot fizettem. Ebből 2 napi kajám van meg.

A többi volt otthon.

2017. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!