Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak szerintem marha drága...

Csak szerintem marha drága dolog étkezni ebben az országban?

Figyelt kérdés

Budapesten élek. A havi keresetem átlagos. Vidékről származom, így a spórolás és a felesleges kiadások elkerülése már elég korán belém lett nevelve. Ezért nem járok éttermekbe, kifőzdékbe, hanem magam próbálok meg főzni. Azonban olyan döntéseket kell hoznom, hogy egészségtelenül, de legalább olcsóbban, vagy normálisan étkezek, de drágábban, az egészséges étkezést már meg sem próbálom.


Pár napja egy sima csilis babot készítettem el:


Hozzávalók:


0,5kg darált marhahús (de akár darált csirkemellfiléből is megcsinálhatod, úgy lájtosabb)


kb. 200g Csemegekukorica (ha diétázol, hagyd ki, persze így nem az igazi)


2 nagy konzerv vörösbab (sós lében, 480g töltőtömeg összesen)


kaliforniai paprika (1 piros, 1 zöld, mondjuk mi hegyes erőset tettünk bele zöldnek)


1 nagy fej hagyma


1 konzerv kockázott paradicsom (240 gramm töltőtömeg)


4 gerezd fokhagyma


Zöldségleves kocka


kókuszzsír


chili con carne fűszerkeverék (az egyszerűség kedvéért, de persze külön-külön is teheted bele a fűszereket)


Nem egy előre elkészített csilis bab alapot használtam, mert azokat nem kedvelem,így több hozzávaló kellett:


Az aldiban szereztem be sok mindent, illetve a CBA-ban, a húst is az aldiban, ott olcsóbb volt 200FT-tal.


A végösszeg 2300FT volt, csak ezeket a hozzávalókat vettem meg.


Elcsodálkoztam, mert én ezt a mennyiséget kb. 2-3 napig eszem (vacsora és max ebéd). Ha nagyobb darab lennék, akkor 1-2 napig enném.


Vagyis 4 fogásról beszélek, 2 ebéd, 2 vacsora. Ehhez kell kenyér is, az elkészítéshez rezsi, olaj, víz stb. stb. Vagyis 2500FT-ba fáj 2 napi étkezés. Amit ha leosztok, akkor 500FT egy darab étkezés.


Nem durva, hogy 2017-ben ilyen döntéseket kell hozni egy átlagos embernek? Mert legközelebb valószínűleg nem fogok csilis babot főzni ilyen árak mellett...


2017. jan. 26. 16:05
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
35%
És mégis honnan tudjam pl. hogy mi mikor szezonális? Gondom te sem termeszted, a hipermarketekben van minden télen nyáron és nagy részük import árú. Illetve nem tudom, hogy te hogy vagy vele de nekem nem attól függ hogy éppen mit kívánok hogy szezonális-e vagy sem. Nem attól finomabb hogy mennyi az ára, mert meg se nézem és fogalmam sincs. Megkívánom, megveszem. Pont. Azt nagyon jól teszed hogy nem veszed a darált húst, mert beletesznek minden maradékot. Így legalább látod, hogy mi van benne, a virsli dettó! Az hogy neked milyen hobbijaid vannak fogalmam sincs hogyan jön ide, én inkább nem sorolom az enyéimet...
2017. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy valaki tudatosan vásárol, mert nincs sok pénze kajára és kénytelen beosztani az nem megvetendő. Lehet nem egy kényelmes élet, de valahogy túl kell élni. Másrészről a szezonalitást már ne keljen elmagyarázni. Nem eszek télen epret, mert nyilván nem most szedték a hóról. Hanem eszek gyökérzöldségeket. Nyílván az ára is sokkal barátibb. Felnőttek vagyunk tudjuk kontrollálni magunkat. Választék van bőven, már télen is, úgyhogy nem fog senki sem megveszni egy kis zöldségért vagy gyümölcsért.
2017. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"Megkívánom, megveszem. Pont."


Ha jol keresel, akkor nem szoltam. Ha nem, akkor a fenti hozzaallassal egy ev alatt siman elkoltod egy nyaralas arat olyan dolgokra, amikbol nem szarmazik ugyanannyi oromod.

2017. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!