Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak szerintem marha drága...

Csak szerintem marha drága dolog étkezni ebben az országban?

Figyelt kérdés

Budapesten élek. A havi keresetem átlagos. Vidékről származom, így a spórolás és a felesleges kiadások elkerülése már elég korán belém lett nevelve. Ezért nem járok éttermekbe, kifőzdékbe, hanem magam próbálok meg főzni. Azonban olyan döntéseket kell hoznom, hogy egészségtelenül, de legalább olcsóbban, vagy normálisan étkezek, de drágábban, az egészséges étkezést már meg sem próbálom.


Pár napja egy sima csilis babot készítettem el:


Hozzávalók:


0,5kg darált marhahús (de akár darált csirkemellfiléből is megcsinálhatod, úgy lájtosabb)


kb. 200g Csemegekukorica (ha diétázol, hagyd ki, persze így nem az igazi)


2 nagy konzerv vörösbab (sós lében, 480g töltőtömeg összesen)


kaliforniai paprika (1 piros, 1 zöld, mondjuk mi hegyes erőset tettünk bele zöldnek)


1 nagy fej hagyma


1 konzerv kockázott paradicsom (240 gramm töltőtömeg)


4 gerezd fokhagyma


Zöldségleves kocka


kókuszzsír


chili con carne fűszerkeverék (az egyszerűség kedvéért, de persze külön-külön is teheted bele a fűszereket)


Nem egy előre elkészített csilis bab alapot használtam, mert azokat nem kedvelem,így több hozzávaló kellett:


Az aldiban szereztem be sok mindent, illetve a CBA-ban, a húst is az aldiban, ott olcsóbb volt 200FT-tal.


A végösszeg 2300FT volt, csak ezeket a hozzávalókat vettem meg.


Elcsodálkoztam, mert én ezt a mennyiséget kb. 2-3 napig eszem (vacsora és max ebéd). Ha nagyobb darab lennék, akkor 1-2 napig enném.


Vagyis 4 fogásról beszélek, 2 ebéd, 2 vacsora. Ehhez kell kenyér is, az elkészítéshez rezsi, olaj, víz stb. stb. Vagyis 2500FT-ba fáj 2 napi étkezés. Amit ha leosztok, akkor 500FT egy darab étkezés.


Nem durva, hogy 2017-ben ilyen döntéseket kell hozni egy átlagos embernek? Mert legközelebb valószínűleg nem fogok csilis babot főzni ilyen árak mellett...


2017. jan. 26. 16:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
58%
Te étkezel csak drágán. Én jövőhéten zellerkrém levest, resztelt májat csinálok főtt krumplival, székely káposztát, gersli levest, kentucky csirkeszáenyat runch szósszal, gyümilevest, spagettit, húslevest, gyros tálat. Egy tízesből kijön... mint mindig.
2017. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
5%
Kedves utolso, azert arra kivancsi lennek mindez amit felsoroltal (a husos kajak) , hogy jonnek ki 10-bol. Esetleg ugy, ha otthon mar megvannak a husok.
2017. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Múlt héten 7000 forintot költöttünk húsra, 3000 forintot zöldségekre, bolognai konzervre benne volt még egy darált mák is... ezen felül még vettünk dolgokat de az ebédünk minden héten egy tízes..idényzöldségeket veszek igy olcsóbb. Ami még elmegy reggelire vacsira az 5ezer dd ez az ebéden túl és váltoatosan főzöm
2017. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Tök mindegy mi írsz. Ezek nem hiszik el és nem is nézik jó szemmel, ha bebizonyítod, hogy olcsóbban is kilehet jönni. Lásd előző hozzászólásom 0% lett. Pedig hasznos, valós összegeket írtam le.

2017. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
61%

Azért nem, mert irreális!

Mai eset, lementem a CBA-ba (tudom, nem ez a legolcsóbb, de ez esik hozzánk legközelebb), vettem: 25 dkg párizsit, 20 dkg másféle párizsit, 4 kiflit, 2 kápia paprikát, fél liter tejet, egy pudingport meg 2 CBA-s kutyakaját, meg 2 kg krumplit és ez volt 2300 forint.

Látod, ez egy egyszeri, hideg étkezés. A krumpli a húshoz kell, ami már volt itthon.

2017. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
67%

"Azért nem, mert irreális!"


Megmondom én, hogy mi az irreális! Az a hatalmas, párizsin, kiflin és pudingon hizlalt üleped, az! :D


Itt van pár ár kapásból, tesco online-ból:


Csirkemell filé: 1300 forint kilója: [link]

Sertés karaj csont nélkül: 1400 forint ha nincs leakciózva, mint most [link]


Ha a másik hozzászóló elkölt 7000-et per hét húsra, simán túllőheti az egészséges mennyiséget. :)


Párizsit ne vegyél, ha fontos az egészséged, legfeljebb kézművest, amibe hús is kerül. Ha meg boltból vett kajával eteted az ebed, végképp ne jártasd a lepcsest, mert van pénzed, olyan ez, mint amikor az alkesz-cigis panaszkodik az alacsony fizetésekre és árakra, aztán naponta elszív egy doboz cigit és megiszik pár sört.

2017. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
59%
Azt hittem annyi logikád van, hogy rájössz, nem ez az egész napos kajánk. :)
2017. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek az utolsóival. Nektek az élet hogy forintra számolgatjátok a kajának az árát. 100-200ft-okat néztek? Léteztek esetleg de nem éltek. Hogy fogtok visszagondolni ezekre az évekre? Kérdező te hány országban éltél eddig? Én jártam jó párban és Magyarországon szinte a legolcsóbb a kaja, nem tudom merre jártál hogy Magyarországon drágának találod az élelmiszert.
2017. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek az élet hogy forintra számolgatjátok a kajának az árát. 100-200ft-okat néztek? Léteztek esetleg de nem éltek. Hogy fogtok visszagondolni ezekre az évekre?"


Hat egyfelol vannak azok, akiknek muszaj szamolgatni, kulonben honap vege elott elfogyna a kis fizu, meg bizonytalan a munkajuk, kell tartalekolni. Masfelol, attol, hogy sporolsz es tudatosan koltekezel, meg fogyaszthatsz finom, minosegi kajat, csak peldaul nem fogsz 3x-os arat fizetni a szezonon kivuli zukkiniert, ami a nagyobb artol nem lesz finomabb.

2017. jan. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 aperitif ***** válasza:
100%

"Léteztek esetleg de nem éltek"


Én már éltem eleget, hol jól, hol kevésbé jól. Amikor legjobban éltem, akkor sem vettem januárban szőlőt, padlizsánt, cukkinit. Elvből nem. Ilyenkor veszek répát, zellert, lila hagymát, fekete retket, káposztát, karfiolt, céklát, eszem a nyáron eltett lecsót, paradicsomot, savanyúságot, viszont nem veszek akciós darált húst, hanem magam darálom a normális minőségű combot, lapockát, és fél kiló 500 forintos baromfivirsli helyett inkább veszek 10 deka sonkát, legrosszabb esetben tarját, de legalább látom, hogy mit eszem.

Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy nekem a létezéshez az evésen kívül hozzátartozik a rendszeres könyvvásárlás, a színház, a természetjárás, a hobbim, meg a baráti kapcsolatok ápolása, ami szintén nem ingyenes.

2017. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!