Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Heti étrendek húsmentesen?

Heti étrendek húsmentesen?

Figyelt kérdés

Olyan heti étrendeket szeretnék, amik húsmentesek, de egész hétre minden napra megvan pontosan, hogy mit esztek, lehetöleg egyszerübb, ismertebb életeket keresek..


Emellett elöny lenne, ha megszokott alapélelmiszerek kellenének csak hozzá, nem pedig különlegesebbek.


A húson kívül szója nem lehet benne (allergia miatt) és az édes ételeket nem szeretjük.


Mindenkinek elöre köszönöm a segítségét.



2018. jan. 16. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Heti étrended sajnos nem tudok írni neked mert eszem húst. De szoktam húsmentes ételeket készíteni. Ezt tudom neked ajánlani hátha egy ételnek jó lesz. Kipróbáltam és jó. [link]
2018. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
35%

Hétfő: Reggelire tojásrántotta idényzöldséggel és joghurttal. Ebédre gombás tészta (hasonló, mint a spagetti, de a szószban kizárólag gomba van, esetleg spenót). Vacsorára tejberizs gyümölccsel.

Kedd: Reggelire pirítós teával (ehhez bármit lehet enni, ömlesztett sajttól kezdve az olajbogyóig). Ebédre egyszerű zöldségleves nokedlivel, rántott sajt, sült krumpli és saláta. Vacsorára tükörtojás (szintén joghurttal, tejjel, valamilyen fehérjeforrással).,

Szerda: műzli gazdagon tejjel és gyümölcsökkel. Ebédre bableves (hús nélkül, evidens) és tejfölös lepény. Vacsorára már nincs ötletem, mehet szinte bármi.


Most ennyi ugrott be, de írok még később.

2018. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteg étterem kínál vegetáriánus heti menüt és ezek a menük ugye a neten is fent vannak.


Vegyél egy ilyen menüt és egyszerűen másold le otthonra saját magadnak. Elég változatosak. Ezeket nézegesd, mert sokat segítenek neked.


[link]

2018. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az elsö két válaszolónak nagyon köszönöm a segítséget.


A harmadiknak szintén köszönöm a választ, de inkább olyan érdekel, amiket tényleg otthon szoktak csinálni, nem pedig éttermek heti összeállítása. A másik meg, hogy a szójaallergia miatt eleve problémás. De köszi, hogy válaszoltál és segíteni akartál!

2018. jan. 16. 16:10
 5/18 A kérdező kommentje:
Bocs, még egyszer: MINDENKIT felpontoztam, nem tudom, ki az, aki lepontozgat, de jó lenne, ha máshol élné ki magát, a válaszolók meg ne vegyék szívükre, nekem tényleg hasznosak a válaszaitok!
2018. jan. 16. 16:12
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam hogy étteremből rendelj ételt, hanem hogy az éttermek vega heti menüjei inspirációt adhatnak arra, hogy te magadnak mit állíts össze.


Ha megnézed az első találatokat, ott is elég egyszerű vega ételeket ajánlanak a menüben.

2018. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerezz be néhány ételkiszállító ajánlatát, vannak heti, sőt havi menük a fittnesztől akár a vegánig.

Szintén csak azért írom, mert nagyon sok ötletet meríthetsz, és lehet, hogy a neten is meg fogod találni a recepteket.

Persze kis fantáziával rá is lehet jönni, hogy kb milyen összetevőkből lehet.

Dietetikustól is kérhetsz segítséget, ha úgy érzed szükséged van rá. (háziorvosi beutalóval )

Az azért illúzió elvárni az itteni válaszolóktól, hogy felelősséggel valakinek egy vagy több heti menüsort állítsanak össze.

2018. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha tejtermékek nem problémák számodra, akkor a fehérjebeviteled jó részét megoldhatod túróból, sajtokból, cottage cheese-ből stb.


Növényi alapanyoggal is megteheted ugyanezt, csak olvass alaposan utána a fehérje komplettálásnak. A legtöbb növény fehérjeösszetétele hiányos, nem tartalmazza az összes esszenciális aminosavat. Ha viszont kombináljuk őket, kiegészítik egymást.

Pl rizs-borsó, teljes kiőrlésű kenyér-mogyoróvaj


Növények közül az olajos magvak (mogyoró, mandula, kesudió stb), gabonák (zab, rizs, köles stb) és a hüvelyesek (csicseriborsó, bab, sárgaborsó stb) tartalmazzák a legtöbb fehérjét, ezeket érdemes főleg kombinálni.

2018. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

3-6-os: valóban valamennyire igazad van, de én kimondottan személyes tapasztalatokat/recepteket keresek.


Utolsó: nem tudom, MILYEN felelöségre gondolsz, egyszerüen arra lennék kiváncsi, hogy aki húsmentesen (vagy majdnem) szokott étkezni, miket eszik. Sajnos a legtöbb rendelös oldalon nem sok olyat találtam eddig, ami nekem jónak tünne.

Dietikust meg végképp nem tudom, minek kellene megkérdezni, elvégre nem betegségröl van szó, hanem csak simán húsmentes étrendröl.

2018. jan. 16. 19:34
 10/18 A kérdező kommentje:
Az utolsó alatt a 7-es értettem.
2018. jan. 16. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!