Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy étkezzek egészségesen,...

Hogy étkezzek egészségesen, ha utálom a zöldségeket?

Figyelt kérdés

A kukoricán kívül a vöröshagyma az egyetlen zöldség, amit szeretek, de abból nem ehetek, csak ritkán a szájszag miatt..

Meg még amit megeszek, az az uborka meg a paradicsom, esetleg a paprika. De azokból még szendvicsekhez is nagyon nagyon kicsit tudok csak enni. Számomra elképzelhetetlen, hogy pl. egy hús mellé köretnek csak valami salátát fogyasszak, max úgy, hogy egy harapásnyi húshoz eszek egy kb. 1 cm3-es paradicsomdarabot, ha ennél többet ennék hozzá, teljesen elnyomná a hús ízét és nem bírnám megenni.

Még az ilyen bolti salátaönteteket is utálom, pl. az Ezersziget öntetet. A családomban mindenki odavan érte, én viszont undorítónak találom, mert tele van fokhagymával és a fokhagymát ki nem állhatom.

Próbáltam már ilyen sima salátát is készíteni, amibe salátát raktam, egy kis paradicsomot meg uborkát és rá egy kis olivaolajat. De egy falatot se bírtam belőle lenyelni, mert szó szerint a hányinger kerülgetett, amikor elkezdtem rágcsálni azokat az undorító zöldségeket...

Mit csináljak? Tudtok esetleg valami saláta, vagy salátaöntet receptet, ami finom és nem is hízlal nagyon? Vagy esetleg valahogy megszerettethetném magammal a zöldségeket? Még a répát is gyűlölöm amúgy, főzve se a kedvencem, de nyersen a gyomrom is felfordul, még a szagától is, pedig azt mindenki szereti kb...


2018. aug. 2. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

A leírásod alapján tudsz te még nyers zöldséget is enni, csak keveset. Az már egész más, mint a semmi. Én szeretem a zöldségeket, de pl. a salátákat én sem eszem meg. Úgyhogy salátát és salátaöntetet nem tudok, mert azokat kerülöm, bár leírhatom az egyetlen kedvencemet: jégsaláta, paradicsom, alma, sajt (én a keményebb, zsírosabb, ízesebb sajtokat kedvelem), valami finom ecet és rengeteg frissen sült vöröshagyma :D Na, ezt így megeszem, más salátát majdnem kizárt. A nyers zöldség az megy, ezen kívül főleg a zsírban sütött, de persze remek levesek is vannak, a zöldségekhez adhatsz mindenféle finomságot, ha az neked bejön... Rengetegféleképpen elkészítheted őket. A C-vitaminnak pl. árt a hő (no meg a fény), de sok más tápanyagnak nem. Még sütik is vannak zöldséggel, nemhogy mindenféle ételek. Sokukból ki sem érezhető az adott zöldség, bár igazán kemény zöldségutálónak lehet, hogy mégis...


Ha nem tudsz salátát enni köretként, ne erőltesd. Sok ember van, akinek valami tartalmasabb kell a hús mellé, nincs azzal baj.


Sokan élnek egészségesen kevés, extrém esetben semmi zöldséggel, a tápanyagok másból is bevihetők, de valószínűleg igen trükkös zöldségmentesen jól enni.

2018. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiserletezned kell. A bolti szoszoktol nekem is felfordul a gyomrom, de nem a fokhagyma miatt, hanem a mu iztol. Ha nem szereted a fokhagymat az nem a vilag vege.

Nekem a kaposzta volt nagyon ktitikus pont, nyersen nem szeretem annyira, savanyuan megeszem, ugy a toltottet is, de ha edesbol van, na attol felfordul a gyomrom. Még kínaisan tudom megenni, lepiritva fokhagymaval es gyomberrel, ha nyers. Szoval nem volt konnyu kideritenem ezeket, sokat kiserleteztem. Szetintem mindent meg lehet enni, ha az ember izlelesehez van igazitva. Es probalgasd a zoldfuszereket: kapor, petrezsejem, zeller, lestyan, rozmaring, stb, ha meg nem tetted.

Egyebkent nem vagy te annyira rossz zoldsegevo ezek alapjan:)

2018. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se vagyok oda a zöldségekért.

Viszont a lecsót szeretem.


Illetve ha választanom kellene rántott hús és rántott karfiol között, akkor a karfiolt választanám. :D


Nem szereted a répát? Nem ettél még finom "répa salátát.

2018. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Zoldseges eteleket sem szereted? Fozelekek, toltott paprika/ kaposzta, rakott kel? Ezeket el lehet kesziteni ugy, hogy kevesebb kaloriat tartalmazzon, pl kevesebb liszttel, zsiradekkal, sovany sajttal, tejföllel. A fogyokuranak nem kell csak a salatazabalasrol szolnia.
2018. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Ez csak hiszti.
2018. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

#5 miért lenne hiszti?

Én pl csak a tv paprikát eszem meg és a kukoricát, de ezekből is csak évente párszor egy kicsit! Ha elém raknának egy paradicsomot, hagymát, káposztát vagy akármit kb úgy nézek rá, mintha egy tál kutyasz.r lenne ott! Ha egyszer undorító az ember számára az uborka íze, abban mi a hiszti?

2018. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg nem nyersen enni, hanem sülve vagy párolva, fűszerrel.
2018. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne nyersen edd a zöldségeket, hanem párolva, fűszerezve! Teljesen más ízük van úgy. Érdemes hozzá olyan húsételt készíteni, amihez van vmi öntet, szaft, azzal le tudod önteni, át tudod itatni a zöldségeket is. :)

A felsoroltakon kívül rengeteg egyéb zöldség létezik még. Biztos van olyan, amit még nem is próbáltál, mondjuk édesburgonya vagy csicseriborsó vagy spárga vagy kelbimbó. Az ilyeneknek is adj egy esélyt. Előbb-utóbb találni fogsz olyan zöldséget is, ami ízlik. :)

2018. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) (az 5.-et leszámítva)

Rájöttem, hogy amikor kiírtam a kérdést, kihagytam pár zöldséget, amiket szeretek. Pl. a 2. válaszoló írta a savanyú káposztát, na azt kifejezetten szeretem :D

Meg a 8. válaszról eszembe jutott, hogy a sima zöldborsót is szeretem, ha nem túl édes. Volt már olyan, hogy rizibizit akartam csinálni és kivettem egy csomag borsót a fagyasztóból és olyan édes volt, mintha tömény cukor lenne a belseje..Az pl. nagyon nem ízlett, de amúgy ha nem annyira édes, akkor szívesen megeszem :)

Vannak egyébként olyan zöldséges ételek, amiket mondhatni szeretek, pl. rakott karfiol, rántott karfiol, rántott patiszon, karfiolleves..És most kb. ennyi jutott eszembe :D De ezeket is csak úgy tudom megenni, ha alig van bennük zöldség, a rántott karfiolból is pl. mindig a kicsi karfiolokat eszem meg, mert azoknak a legnagyobb része bunda és alig érződik a karfiol íze. És még azt is egy csomó majonézzel eszem :/

Meg pár hete a szüleim vettek egy csomó spárgát és anyám csinált rakott spárgát, spárgalevest, meg valami kis bacon-ös-spárgás-táskácskát is, de én nem vagyok oda érte.

Csicseriborsót mondjuk még nem ettem, úgyhogy azt meg kell kóstolnom :D

3. válaszoló, én a lecsót is gyűlölöm, még tojással se bírom megenni, pedig szeretem a tojásos ételeket :( De répasalátáról eddig még életemben nem hallottam, úgyhogy lehet, ma vagy valamikor a közeljövőben megcsinálom :D

Igazatok lehet abban, hogy nem nyersen kéne ennem őket, hanem párolva/grillezve, vagy végső esetben főzelékek, levesek formájában :)

2018. aug. 3. 13:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Cukkinivel hogy állsz?
2018. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!