Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen magyar desszertet...

Milyen magyar desszertet ajánlotok, ami nem túl nehéz pörkölt után?

Figyelt kérdés
Egy olasznak főzök magyar menüt. Az Aperitif pogácsa lesz száraz fehérborral, a főétel marhapörkölt nokedlivel és uborkasalátával, kadarkával. A desszertet nem tudom eldönteni. Mikor múltkor madártejet adtam külföldieknek ugyanezen menü után, annak csak közepes sikere volt. A főzéstudásom a legtöbb fogáshoz elegendő, nem kell, hogy egyszerű legyen. És nem tudom, hogy egy somlói nem sok-e pörkölt után.

2018. aug. 15. 14:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
Gundel palacsinta
2018. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
26%
A somlói szerintem is sok lenne. Gyümölcssaláta vagy egyszerűen csak többféle gyümölcs.
2018. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%

Csinálj házi túró rudit, sütés nélküli, és könnyű is.

Neten sok féle receptet találsz.

2018. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%
Smarni. Az olyan echte magyar.
2018. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Rákóczi túrós

Habos és omlós, a lekvár és a hab tökéletes harmóniában van, ez egyben a Rákóczi túrós különlegessége.

Egy nehéz ebéd után kifejezetten jól esik.

2018. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
91%
Ötössel egyet értek! Rákóczi túrós!
2018. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%
Még1 szavazat a gundelre :)
2018. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%
Én is palacsintát mondanék, de semmi fakszni, csak sima, házi(!) baracklekvárost és túróst (citromhéjjal, vaníliás cukorral, mazsolával)
2018. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Mivel lesz pogácsa, pörkölt nokedlivel, én egy harmadik lisztes ételt nem adnék. Pohárdesszertet, maximum.


Szerintegy egy piskóta, egy omlós tészta vagy egy kelt is sok egy ilyen ételsorban, nem bírnám megenni.

2018. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan nem ezt kérdezted, de szeretnélek az ebéd előtti pogácsáról lebeszélni. Igaz, magamból indulok ki, de ha én pogácsázom, akkor már nem kívánok marhapörköltet (amit én borjúból csinálnék) hanem csak valami könnyebb dolgot, pl. téliszalámis sajttekercset. (tipikus magyar)

[link]

2018. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!