Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sárgaborsó fözelékhez milyen...

Sárgaborsó fözelékhez milyen hús- és tojásmentes feltét passzol?

Figyelt kérdés

Veseproblémák miatt egyideig nem ehetek húst, tojás és egyéb állati fehérjéket tartalmazó ételeket, ezért kérek segítséget.

Hagyományos sárgaborsófözelékhez (természetesen minden füstölt húsféleség nélkül) keresek jó ízü feltétet, ami nem tartalmazza a fentieket.

Nagyon köszönöm, ha segít valaki!



2018. nov. 1. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hirtelen, ami eszembe jutott az a falafel, azaz csicseriborsófasírt. Az eredetiben nincs tojás sem.
2018. nov. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

tócsni

cukkini fasírt (tojás nélkül is el lehet készíteni)

pakóra karfiolból

eredeti brassóiból a fűszeres apró sült krumpli (hús nélkül)

vajas-fokhagymás-pirospaprikás pirítós

gombapörkölt

2018. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szójavirsli, ha egyébként növényi fehérjét ehetsz.
2018. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Nehezet kérdeztél, mert a sárgaborsó, mint minden hüvelyes, puffaszt. Ehhez feltétnek valamilyen nehezen emészthető, vagy szintén puffasztó feltét nem igazán ideális.

Tényleg jó ötletnek tartom a fűszeres pirítóst, vagy valamilyen zöldségfasírtot.

2018. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


A szójavirsli nem igazán jöhet szóba sajnos , mert a növényi fehérjekeretet kimeríti a fözelék, de köszönöm a válaszodat.


A többi ötleten gondolkodom.


ma 09:08-as: hogy készíted a cukkinifasirot tojás nélkül?

2018. nov. 1. 09:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pirított hagymakarika
2018. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a cukkini és a hagymakarika jutott eszembe.
2018. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
úúú pirított hagymával tényleg nagyon jó!
2018. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

kettes vagyok


A reszelt cukkini eresszen levet, és tojás helyett alkalmas a sárgaborsó liszt és búzaliszt keveréke vagy a csicseriborsó liszt és búzalszt keveréke ragasztónak. Gaykorlatikal ebből a keverékből (plusz fűszerek és víz) van a pakóra bundája, vahgy a sós vega palacsinta is.


Ami még eszembe jutott: polentacsíkok pirítva. Könnyű és fűszermentes (h a vesédet ne irritálja a túl sok fűszer).


Ja, és mihamarabbi gyógyulást!

2018. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Én egy nagyon poénos étellel enném, amit vegán kolbászként találtam s a párom éhenkolbásznak nevezi, de ez nem jelent rosszat, nagyon szeretjük mindketten. Némi zabpehely s gluténmentes liszt, szezám, darált len, chia-mag (biztos anélkül is összeáll, de így jobban), zsiradék, sok-sok fűszer (a fasírtfűszerezés jó neki) és kis víz. Különféle arányokkal csináltam már, a lényeg a sok fűszer s azért nekem zsírszegényen se lenne jó.

De sokféle vegán zöldségfasírt van, én még nyerset is ismerek, bár az feltétnek csak hosszas aszalás után alkalmas, amúgy inkább kenhető cucc.


Vegán blogokon bizonyára számos jó feltétet találsz. A csicseriborsóliszt jó lehet fasírtokba, én eddig csak sárgaborsófasírtot készítettem vele, de meglepően jó volt az én tojásimádó és sárgaborsót nem kedvelő ízlésemnek is, szóval a csicseriborsó tudhat valamit :).

2018. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!