Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit, mit főztök hogyjol...

Mennyit, mit főztök hogyjol lakjon a család? Párom plusz gyereket szeretne.

Figyelt kérdés

Nekem nem megy.

Naponta kell csinálnom a vacsit, ebédet és rengetegbe is kerül.

Es csak egy férfi van és egy fiu kisgyermek én alig eszek, és vékony mindenki, nincs sport sem amihez plusz kellene


Egy nap egy kilo kenyér elmegy, vagy pl reggeli főtt tojás, virsli, este pl tojásleves 15 tojással, vagy paprikáskrumpli, vagy gulyásleves es palacsinta fél kg turoval, másnapra már reggeli sincs 20 tojás elment, es 10 virsli, es minden szabadidőm is munka előtt és után a konyha és napi vásárlás

A párom ha meg is főz párszor az nekem nem nagy segítség mert addig akkor meg a gyerek a szabadidőm , azaz akkor sincs énidőm es reggel megint pattoghatok.


Mi lesz ha a kicsi is nagyobb lesz, két férfit hogyan kell ellátni, hogy jol is lakjanak, hogy vállaljak igy plusz gyereket is amit szeretne a párom, és ha ő is nagyevő fiu lesz, vagy pláne ikrek?


2018. nov. 20. 05:44
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Hu köszi a tippeket receptet!


A 20 tojás egy nap ill több, ugy ment el, hogy reggeli 5 tükörtojas

Vacsi tojasleves 15 tojibol

Turos palacsintahoz 2 tojas

Es a kisgyerek is megtudna enni 4 tukorojit is vacsorára


Másnapra a levesbol egy macskának valo adag maradt

2018. nov. 20. 12:01
 12/33 A kérdező kommentje:

Ill a turohoz ment 2 tojas, a palacsintaba megint 2


Szoval a tegnap 24 tojásba kerult.

2018. nov. 20. 12:04
 13/33 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyi étel és kalória mellett vékonyak, akkor durva pajzsmirigy túlműködésük lehet. Semmiképp nem normális.
2018. nov. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, valószínűleg tartalmatlan ételeket esztek.


Persze, hogy elmegy egy kiló kenyér meg 15 tojás a tojáslevesbe, azzal nem lehet jól lakni, nem táplál, az semmi.


A palacsinta, a paprikás krumpli is ilyen semmi ételek.


Tartalmasabb, de nem nehezebb ételeket kellene főznöd, amiket leítál, azok engem sem laktatnak, csak egy órára, mert a krumpli meg az édesség meg a fehér kenyér könnyen felszívódó szénhidrát, semmire sem jó.


Abból a 15 tojásból ha egy tápláló frittatát csináltál volna, degeszre eszitek magatokat.


Javaslom én is a fenti blogokat.

2018. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá! Az még nekem OK, hogy 1 kiló kenyér és 20 tojás (külön-külön mi is lazán megoldjuk ketten ezeket), de amellé hogy esztek még egy csomó mindent, ez rengegeg kalória lesz így... Kell ennyi? Komolyan? Kiszámolnál egy napot, érdekel, hogy a férfiú 6000 kcalt eszik vagy sem, de igen kalóriadús ételeket írsz bitang mennyiségben, ilyeneket akkor láttam, amikor egy 2 súlyemelőt tartalmazó család regélte el, hogy mi van...


Amúgy 2 normál emberre is ez a gondom, hogy nem akarok órákat tölteni a konyhában (sajna szeretek főzni és enni, így magammal is harcolnom kell :)), de a legnagyobb fazék telefőzve nem mindig tart ki sokáig... De néha igen.

Nos, kalóriadús étel kell. Próbáltál már 1-2 kiló száraz hüvelyest főzni? Vagy megfőzni 30-50 tojást? Mi 30-at szoktunk, a feléből tojáspörkölt lesz és 2-3 napra van valami alap... Szálkásításhoz nekem remek, a párom pedig eszik hozzá rizst vagy kenyeret, azok gyorsan készíthetők. Én ugyan csak 30 dkg rizst főzök, de ez kb. 2 perc meló, simán tudnék egy kilót is főzni.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a nem pucolós, formázgatós ételeknél majdnem annyi meló a sok, mint a kevés. Csak legyen elég nagy fazekad :) Nekünk nincs, 8 liternél vége s ez két emberre csak akkor tart ki napokig, ha száraz hüvelyes, de azt egyikünk sem képes gyakran enni.

Nyilván a macerás ételeket hanyagold, ha lehet. Leves? Melózok vele másfél órát és 24 órán belül elfogy az a pár liter. Zöldségétel pucolással? 1-2 óra meló is lehet és kb. azonnal elfogy. Ha már zöldség, vegyél mirelitet és szórd tele sajttal, miegymással, az tartalmasabb.


A rakott krumpli necces, mivel túl lightos, hiába a sok zsíros tejföl, tojás, sajt és sokaknál kolbász is. Ebből nálunk sosem marad másnapra s mint említettem, ketten vagyunk s nem is nagydarabok, nem is izmosak, nem kiemelkedően aktívak... Néha mehet, de túl hamar elfogy a munkához képest, sok kis dolog sokra megy a készítéskor...

A palacsinta pedig brutál rossz kalória/munka arányú, bár a fél kiló zsíros túró dob rajta, azt csak akkor sütök, ha NAGYON hiányzik és lehetőleg csak nasinak, mert sosem lesz elég.


Szerintem muszáj, hogy egyenek olyan ételt, amit nem kell készíteni. Főtt étel ebédre és kész, máskor esznek hideget vagy csokit vagy akármit.

Én az ebéd zömét és egyes reggeliket oldom meg, utána a párom mikrós sütiket készít vagy sajtos kenyeret eszik, ha éhes s már nincs maradék. Jó, a kenyeret én sütöm, de az meditáció és gyönyör, nem munka és viszonylag kevés "munkaidővel" megvan (mert amúgy 1 óránál is több idő). De ha nem akarom, rizs és annyi.


A párom hétvégén főz, valamit segít, jó esetben olyan ételt készít, amit 4 napig eszünk, nyilván sok mást is eszünk, de ez az ebéd fő fogása. A reggelijét is ő főzi előző nap, ha épp nem túlórázott aznap. De így is, 2 emberre is rezeg a léc s viszonylag egyszerűen eszünk, nekem bizonyára tökéletes ebéd lenne 12 tojás, a páromnak pedig komplett étkezés fél csomag földimogyoró. Nem tudom elmondani, mennyit segít a mogyoró, maradék éhség esetén nem kell újra főzni, csak bekapunk pár marékkal, útiételnek is jó.


De ez a 15 tojásos tojáslevesetek tiszteletre méltó. Önmagában nem lenne gond, de a többi étellel, kisgyermekkel és nem nagyétű veled...

2018. nov. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
#13: Nem feltétlenül, van, aki nem tud zsírban hízni, legfeljebb csak akkor, ha 3 ember helyett eszik s akkor is évi 1 kiló jön fel... De simán lehet a fickó nagydarab, izmos, aktív, igen gyors anyagcseréjű, ez mind sokat számít, kellhet neki duplaannyi, mint normál embernek és triplaannyi, mint a párjának, erről nem tudunk.
2018. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok, hogy melyek azok az ételek, ételcsoportok, amikkel egyáltalán nem laktok jól? Van, akit pl. nem laktat a kenyér vagy a zöldség. Van, akit minden egyformán laktat, de tényleg, úgyhogy a megfelelő tápanyagbevitel fölött, kalóriának mehet zsír, kenyér, csoki, gyümölcs, a jóllakással nem lesz gond.

De nem teljesen vagyok benne biztos, hogy tényleg kell ennyi kalória. Nem híztok, OK, de ettől még lehetséges a komoly túlevés, ami nem egészséges. Mondjuk ezt az ember inkább magánál tudja kitapasztalni (én megtettem. kiderült, hogy drasztikusan kevesebb kalóriában is jól tudok lakni s még mindig nem fogyok), a családod bizonyára nem lenne partner ebben...

Nagy kalóriaigénynél én nagyon ügyelnék a fehérjére, mert az nem jó túlzásba vive, de ez a fenti szénhidrátdús étrenden kevésbé probléma.

2018. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
15 tojásból leves??? Minek? Anyósom 4ünkre fóz 8tojásból és köszi bőven elég! Igen nagy pocsékolás ennyi tojást levesbe elbszni! Húst nem is esztek?? Felvágott??
2018. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%
Előző, miért lenne pocsékolás? Nekem tojást kell ennem, mert az laktat, sokat, miért baj, ha a levesbe teszek ötöt magamnak? Nem értem. Sokkal macerásabb és valamelyest drágább, hogy csak kettőt teszek bele s emiatt még egy csomó mindent kell főznöm, hogy jól is lakjak.
2018. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Jah és te benyomsz 5 tojást a levessel, meg még másodikat is eszel??
2018. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!