Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit, mit főztök hogyjol...

Mennyit, mit főztök hogyjol lakjon a család? Párom plusz gyereket szeretne.

Figyelt kérdés

Nekem nem megy.

Naponta kell csinálnom a vacsit, ebédet és rengetegbe is kerül.

Es csak egy férfi van és egy fiu kisgyermek én alig eszek, és vékony mindenki, nincs sport sem amihez plusz kellene


Egy nap egy kilo kenyér elmegy, vagy pl reggeli főtt tojás, virsli, este pl tojásleves 15 tojással, vagy paprikáskrumpli, vagy gulyásleves es palacsinta fél kg turoval, másnapra már reggeli sincs 20 tojás elment, es 10 virsli, es minden szabadidőm is munka előtt és után a konyha és napi vásárlás

A párom ha meg is főz párszor az nekem nem nagy segítség mert addig akkor meg a gyerek a szabadidőm , azaz akkor sincs énidőm es reggel megint pattoghatok.


Mi lesz ha a kicsi is nagyobb lesz, két férfit hogyan kell ellátni, hogy jol is lakjanak, hogy vállaljak igy plusz gyereket is amit szeretne a párom, és ha ő is nagyevő fiu lesz, vagy pláne ikrek?


2018. nov. 20. 05:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
42%
Előző, igen, mindig eszem másodikat is, 500 kcal a fél fogamra se lenne elég... 1500-nál már megállok, ha kemény diétában vagyok, az éhség pedig majd elmúlik. De sok tojással még jól is lakhatok így. Ez van, nem tudok mit csinálni, a családban senki nem lakik jól kevés kalóriával. De ez nem baj. A baj az, ha túl sokszor eszünk túl sokat és napi sok órát töltünk a konyhában.
2018. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
58%

20

Egy öt tojásos tojásleves gyakorlatilag öt tojásösszesen. Az ember nem eszik hozzá kenyeret, akkor bizony éhes marad, és mi nem eszünk kenyeret tömésnek a főtt ételhez, így én, kisétkű nő létemre öt üres tojással magában nem lakom jól.

2018. nov. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%
Soha életemben nem ettem egybe 5 tojást... Bocsika, de ez qrva sok!
2018. nov. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
42%

Hát nem tudom, a csöppem 18 hónapos, a párom 36 éves és rendőr. Kétnaponta főzök, vasárnap pl húsleves volt csak az asztalon és másnap sem főztem. Ma kedd van, csináltam rántotthúst 3 tálcával, maradt 1 tálcányi amit holnap frissen kisütök ebéd előtt és rizibizi is. Csütörtökön gulyáslevest főzök és sütit sütök utána, ami szintén péntekig kitart. Nagyon ritkán főzök naponta. A lencsefőzelékből is 2x szedtünk ebédkor, mégis másnap is jóllaktunk és 0,5 kg lencse volt. Reggelire 4 tojás fogy, mert párom nem igazán reggelizik, kenyeret meg 3-4 naponta veszünk..ami nálunk fogy, az a tej és a kifli, de nem tétel.

Én megpróbálnék gazdaságosabban főzni. Még az én párom is jóllakik 2 tojással, 20 tojás? A palacsintába kettő kell, én 20 dkg lisztből sütöttem annyit, amennyi épp elég volt hármunknak.

Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha nincs énidőd. Én 6-kor odarakom a húslevest, ha épp nem az van csak egy főzelék, azt 10-kor és 12-re ki is takarítok, pedig nem vagyok szupermami..

Miért kell minden nap vásárolni?

Mi 3-4 naponta megyünk, kitalálom az adott ételeket és úgy hozza el a férjem a piacról, ami kell. Pl most pénteken megyünk temetésre, akkor vesszük meg, ami kell és szombaton főzök. 1.5 kg darálthúst veszek, amiből 0,5 kg megy feltétnek főzelékre, 0,5 kg lasagnéba és 0,5 kg leves után hortobágyi húsos palacsintának. A leves zöldségleves lesz ami után jól illik. Tehát 1 kg leveszöldségre lesz még szükségem. Reggeli és vacsi? 10 db tojás, kis sajt, felvágott és van a fagyóban virsli.. melegszendvics, tükörtojás, főtt tojás virslivel. Elég 3-4 nap múlva tojást venni.. A lasagne 2 napi kaja, ahogy a zöldségleves így szombaton megcsinálom a zöldséglevest a palacsintával és utána hétfőn a lasagnét. A feltétet pedig amikor a palacsintát csinálom, hogy mikor főzeléket főzök, ne kelljen piszmogni vele..

2018. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%
Mármint a tálca a folpackos bolti tálcára vonatkozik :D Még a kisütöttből is van..
2018. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
19%

23

Öt tojás magában, egy felnőtt embernek, főétkezésre NEM sok.


Egy átlagos tojás átlagosan 6 dkg, héja nélkül maximum (!) öt. Öt tojás 25 dkg ételt jelent főétkezés gyanánt.

Ez valamivel kevesebb, mint kétharmada egy átlagos felnőtt ember főétel adagjának. Tehát éppenhogy kevés és nem sok.

2018. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
56%

71% szakadj le rólam, légyszi!

Szerintem sok! Pont!

2018. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
54%

Jól van, van, akinek sok 5 tojás, de még heti 2 is, ez OK :D

Nekem is sok lenne 10 dkg csirkemell egy évtizedre is, de ez éppúgy nem számít semmit. Attól még ez egy tipikus embernek igen kevés egy főétkezésre, mert ez kb. 500 kcal a levessel együtt...


Van ember, aki reggelire bevág 10-12 tojást, azon sem kell kiakadni, de ez extrém, ahogy a 2 tojással jóllakás is, kivéve madárétkűeknél, akik nyilván sokszor esznek egy nap.


A napi vásárlást mi speciel úgy kihagyjuk, hogy inkább havi van (több boltot érintő), plusz hazafelé zöldséges és tojásos és évi pár webshopos rendelés. Jól el lehet lenni tartós élelmiszerekre alapozva, de nyilván vannak emberek, akiknek gyakraqn kell boltba járniuk, az persze nehezít, de ha mondjuk kenyér kell, az legalább pékség, nem hipermarket, ami több idő. Nekem egyszerűbb megsütni a kenyeret, de nem is napi 1 kiló fogy. Néha elgondolkodom, mi lenne, ha nagy, aktív, izmos emberek lennénk, így is alig tudunk jóllakni. Aztán rájövök, hogy kilószám ennénk a rizst, illetve megdobnánk a zsírt és kész. A kalóriát egyszerű megdobni, ha a tápanyagok és a rendes ételek le vannak tudva, még a költségeket se nagyon dobja meg. A fehérje megdobása kicsit húzósabb, de senkinek nincs nagy fehérjeigénye, ha nem kokszol.

2018. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
59%
mi 5 vagyunk és ennyi tojás,nem fogy el nálunk ,mi nem eszünk kenyeret,kiflit,zsemlét igen.nem főzők minden nap ,te valamit nem jol csinálsz.
2018. nov. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

Ez a kérdés hasonlít ehhez. Nem a tiéd?

2018. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!