Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nektek ízlene ez a menü?

Nektek ízlene ez a menü?

Figyelt kérdés

Páromnak szeretnék főzni, holnap jön haza 2 hét után. A rántotthúsos menüt inkább hanyagolnám, az nagyon klisé.

Anyukám könyvéből néztem egy hús ételt.

Karaj göngyölve. Gomba, máj, tojás van benne.

Mellé csinálnék rizi-bizit. Meg savanyúnak jégsalátát.

Szerintetek ez finom? Sose csináltam neki májas cuccot, nem is tudom, hogy szereti-e, de meg akarom lepni.

Esetleg tudtok valami tutit még ami bevállna, de valami "újdonság"?


2019. jan. 14. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én dubarry csirkét csinálnék mondjuk krumplipürével. Ritkán csinálok de tudom hogy a párom szereti új biztos örülne neki
2019. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
Nekem nem, nálam a rántotthús lenne a befutó, a többihez hozzá sem nyúlnék külön-külön sem 🤢
2019. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Mansour ***** válasza:
52%

Bocs, de minden azon múlik, hogy milyen jól főzöl. A göngyölt karaj fejedelmi fogás tud lenni, ha jól készítik, de sokszor ettem már rossz, ízetlen, agyonszárított göngyölt húst. Én pl. nem bízok annyira a saját tudásomban, hogy ilyesmivel próbálkozzak, ha még sosem csináltam. Persze attól még bejöhet, de kockázatos. A májat pedig mindenképp kérdezd meg tőle, nehogy abból legyen gond.

Én ha biztosra akarnék menni, egybensült karajt csinálnék, esetleg kolbásszal töltve és hozzá hagymamártást. Vagy valami ilyesmit: [link]

2019. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Bírom ezeket a kérdéseket. Miért nem kérdezed meg tőle, hogy mit szeretne enni? Már annak is fog örülni, hogy főzni fogsz rá. Az én párom pl a rántotthúsnak nagyon tudna örülni, hiába klisé. Azt nem lehet elrontani, finom is, laktató is egy kis petrezselymes burgonyával. De lehet a Te párod egy kis levesre vágyik és nem arra, hogy valami jól hangzó menüt kitalálj, ami aztán nem fog ízleni senkinek. Kérdezd meg tőle, szeretne-e valamit enni, mikor hazaér. Nem vagytok már gyerekek.
2019. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

ma 11:01-es: attól, hogy neked csak a rántott hús az, amit el tudsz készíteni, ez még nem teljesítmény, és a legtöbb ember szivesebben eszik mást.

Másrészt a kérdezö meglepetést akar a barátjának, és ezért sem akarja megkérdezni!

2019. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%
Ki mondta, hogy rántotthúst tudok csak főzni? :D 3 éve főzök minden nap mást, elég sok mindent végig főztem már azt próbáltam mondani Okoska, hogy azt főzze, amit a párja szeret, mert mikor én pl hazaérek valahonnan (mondjuk utazásból), szeretem, ha a kedvencem van az asztalon.. -.-
2019. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Meglepetést akar, de nem tudja, szereti-e a májat vagy a gombát. Épp ezért kéne megkérdeznie, hogy mit szeretne enni, aztán, ha nincs konkrétum, akkor azt főz, amit akar!

De én lefixálnám, mielőtt mellélövök valamivel.

Még egy egyszerű bolognai spagetti is jobb húsgombócokkal hozzáillő borral, mert az csak hús, tészta és szósz ezek meg tipikusan azok az alapanyagok, amik vagy bejönnek valakinek vagy nem és a kérdező pont nincs tisztában vele, hogy a párja szereti-e.

2019. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én sokat vagyok távol a családtól, legutóbb napokig egy olyan tartalmas gulyáslevesről ábrándoztam, amiben szinte megáll a kanál, hozzá szilvásgombóc, sok fahéjas cukorral.

Meg is kértem a feleségem, hogy ezt készítsen, ha hazamegyek, mert bár mindent szeretek amit főz, de csalódás lett volna valami csodás "meglepi", ha én egyszer erre vagyok kiéhezve.

Ezt csak azért mesélgetem kedves Kérdező, hogy jobb lenne, ha 2 nappal előtte, hogy jön az a fiú, kikérdezni, hogy mit is enne!

2019. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!