Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt a férfiak hogy csak nekik nehéz a társkeresés ?

Figyelt kérdés

Független nő vagyok, aki végig csinált egy egyetemet ráadásul nem büfészakot. Sokat tanultam, hogy vigyem valamire, tehát bőven van mögöttem befeketett munka. Szerencsére lett is egy normális állásom, autóm, lakásra még nem jött össze, az azért jóval nagyobb falat, de aki fiatal felnőtt manapság az úgyis tudja miről beszélek.


Jól is nézek ki, volt mindenféle kapcsolatom az évek alatt, van amire nem vagyok utólag túl büszke, de szerintem mindneki követett el hibákat az életében ilyen téren. Lényeg, hogy tanultam a hibáimból.


Viszont ami nagyon elkeserítő az a generációm férfi része manapság. Mivel személyesen aligha lehet elmenni ismerkedni, felregisztráltam társkeresőkre például a tinderre is. Korábban csak facebookon meg instan zaklattak elmebetegek, de amik itt voltak azok némelyike elmenne egy komédiába.


Hagyományos társkeresőkön a férfiak legalább fele (vagy több) sablon üznetet ír, aminek se eleje se vége. Megnézem a profilját, legalább is az első 100nál még megnéztem, aztán egy nagy nulla az egész. Sokszor ki sincs töltve. A legjobb az amikor megfenyeget, hogy megtalál, mindezt azért mert nem válaszoltam neki! Mire kéne válaszoljak őszintén ? "Szia tecesz küldesz még képet" Most komolyan!


Nagy nehezen kb 1000 levél után volt egy pasi aki kitűnt ebből a közegből. Elkezdtünk beszélgetni még a társkeresőn és kérdezgettem, hogy mivel foglalkozik, mit takar a vállakozó, mit csinál pontosan. Erre teljesen megbolondult, hogy én mit kérdezem őt "fel". Mondtam neki normális hangnemben, hogy szeretném tudni, hogy kivel is van dolgom, mielőtt átmegyünk face-re, nem akartam a nyakamba selejteket. Erre én lette a gold digger krva... Igen, egyébként tényleg érdekel, hogy mennyit keres egy férfi, mivel nekem is van normális keresetem, és nem fogom magam odaadni hajléktalannak, aki zenésznek, vagy művésznek képzeli magát még 30+ évesen és nem tud letenni egy forintot se az asztalra.


Renben, hagytam a hagyományos társkeresőket, gondoltam a tinder egy fokkal kevésébé nyomasztó, de itt is nagyon gáz pasik vannak. Volt sok matchem, külsőre rendben voltak, de vagy nem írtak, vagy jött a "szia mizu" szintű "komoly felnőtt férfi". Volt egy-kettő amelyikkel szóba elegyedtem, de rövid távon szexelni akartak egyértelműen.


Másnak mik a tapasztalatai, ti hogy oldjátok meg ebben a covidos időszakban a társkeresési dolgaitokat, vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen ?


27/N


2021. ápr. 8. 23:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
100%

#89 Ha jól követem, akkor ezt írtad, ugye? :)


Szólj, ha nem!


“A kedvessége, az hogy nyugodt otthont tud fenntartani. Az, hogy rád mosolyog, hogy normálisan tud hozzád állni és nem nyaggat egyfolytában. Ha el lehet vele tölteni az időt, és nem a telefonját nyomja. Ha nem a másik emberbe rúg bele, hogy ő mekkora szar ember mert csak ennyije van a másik meg mekkora szar ember mert ő így meg úgy érte el. Akihez öröm hazamenni. Aki ha kell igen megfőz, de ha úgy van hagyja a párját is főzni. Aki értékeli a gesztusokat mint egy szál virág, de nem csak elvárja ezeket hanem mondjuk egy cuppanós puszit odanyom a másik arcára mint gesztust. Akit nem az érdekel, hogy XY ünnepen hogy pózolgattok ilyen olyan képen és nem az érdekel, hogy XY ünnepre mennyi pénzt költöttetek el, hanem hogy együtt töltöttétek az időt és igen nem baj ha tetszik is külsőre a másiknak, vagy épp azt mondja, hogy a páromnak akarok tetszeni ezért felvettem ezt a cipőt vagy felkötöttem a hajam miatta. Ha megkéred segít, sőt kérni sem biztos, hogy kell ha látja a problémát."


És erre írtam, hogy szerintem ezt a karrieristák jó része nem tudja teljesíteni.


A dolog logikája szerintem nagyon egyszerű. Sokkal könnyebb egy 32 vagy max. 40 órás munkahét után odafigyelni a másikra, kipihenten felé fordulni, nem felhúzni magad, ha olyasmit mond, ami neked nem tetszik, türelmesnek lenni vele, mint, mikor háromszor letolt a főnököd, mert épp te voltál ott (de nem váltasz még munkahelyet, mert sokat lehet tanulni), túlóráztál egész héten, utolsó pillanatban beesett egy plusz munka. A munka mellett amúgy is továbbképzésen vagy, meg amúgy a kollégáidat sem nagyon ismered, mert munkaidőben nem akarsz túl sokat kávézni. Szoros határidős feladatokat is bevállalsz és társai.


Én anyósomon láttam ezt. Ő könyvtáros és olyan, amilyennek leírtad az elképzelt feleségedet (talán egy kivétel van, 30 év házasság után nem láttam - előttünk - cuppanós puszit adni a férjének). De ha átmegyünk, egy tünemény, mindig van témája, de nem nyaggat senkit, teljesen elfogadó azzal, hogy a férje kevesebbet keres, nem nyaggatja, (ritkán nyaggatja, mondjuk munkahelyváltásnál, de csak addig, míg van rá esély, hogy ez használ), hogy a férje alkudjon ki jobb fizut, és azt is olyan kedvesen teszi, hogy az én csalàdomban meg sem üti az ingerküszöböt. Szeret főzni, mindig van náluk ennivaló. Nagyon keveset telefonozik, de téged hagy ha akarsz, addig olvas. Szóval egy tündér.


Viszont, mikor költöztek, akkor elérte a szükséges stressz szintet, és azt vettem észre, hogy mindenivel veszekszik. A férjével, a fiaival és kétszer még a szomszéddal is összeveszett aránylag pitiáner dolgokon. Én csak azt vettem észre, hogy előtte folyton odafigyelt, hogy nehogy valamivel megbántson, a költözés alatt, meg rendszeresen belegázolt a lelkembe (azért nem nagyon ;), csak magához képest).


Utána túlvoltak a költözésen és kb. egy fél év alatt vissza is jött a kedvessége.


Szóval ilyesmi miatt gondolom, hogy amit leírtál, az, ha a másik ráér és kipihent, akkor minden jó kapcsolatban megvan, ha viszont a másik stresszes, akkor nagyon nagy elvárás. (Ha a gyerekszülés utáni 3 évet ideveszed, akkor szinte emberfeletti.)


A karrieristák meg ritka stresszesek általában ;)


Jah és a túlórázó ismerősök többsége általában rendel, mert nincs kedve főzni. :)


Bocsi, mert hosszú lett!!!

2021. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
100%

“ Amiket meg felsoroltál, olyan szinten sablon szöveg mint a borozós kép.”


Nem, az igazi kulonbseg kettonk leirasa kozott inkabb ez:


Szeressen utazni,(ő) járni a világot, (ő)legyen ambiciózus,(ő) egészséges, sportoljon (ő) stb stb. Hát ez aztán kreatív:D”


Ezzel szemben a tied:


A kedvessége, az hogy nyugodt otthont tud fenntartani (NEKEM).Az, hogy rád mosolyog, (RÁM) hogy normálisan tud hozzád állni (HOZZÁM) és nem nyaggat egyfolytában (ENGEM). Ha el lehet vele tölteni az időt, (VELEM)és nem a telefonját nyomja. Ha nem a másik emberbe rúg bele, hogy ő mekkora szar ember mert csak ennyije van a másik meg mekkora szar ember mert ő így meg úgy érte el. Akihez öröm hazamenni.(NEKEM) Aki ha kell igen megfőz(NEKEM) de ha úgy van hagyja a párját is főzni (ENGEM). Aki értékeli a gesztusokat mint egy szál virág, de nem csak elvárja ezeket hanem mondjuk egy cuppanós puszit odanyom a másik arcára mint gesztust (NEKEM). Akit nem az érdekel, hogy XY ünnepen hogy pózolgattok ilyen olyan képen és nem az érdekel, hogy XY ünnepre mennyi pénzt költöttetek el, hanem hogy együtt töltöttétek az időt (VELEM) és igen nem baj ha tetszik is külsőre a másiknak (NEKEM) vagy épp azt mondja, hogy a páromnak akarok tetszeni (NEKEM)ezért felvettem ezt a cipőt vagy felkötöttem a hajam miatta (MIATTAM) Ha megkéred segít (NEKEM), sőt kérni sem biztos, hogy kell ha látja a problémát.“


Ugye, ugye? ;)

2021. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
#92':) mondjuk ez inkább riasztó számomra :) minden rólad szól és nem a párodról ;) (De lehet, hogy csak nekem)
2021. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:

Megértem amit írsz és megértem a problémát és a túlhajszoltságot is, viszont szerintem van egy határ.

Ha szar napod volt és tiszta ideg vagy akkor (jövök ezzel a szöveggel mert ez nagyon tetszett valamiért) mondjuk ha a másiknak van valamennyi agya akkor max odanyom egy cuppanóst aztán békén hagy és max megkérdezi, hogy kell-e valami vagy szól, hogy valami van/lesz. Ilyenkor ha leordítod a fejét azzal se lesz jobb.

Elhiszem, hogy biztos van olyan, hogy szar hangulatod van és nincs kedved a másikhoz, de csak úgy veszekedni mert nem törölte le a morzsákat a pultról. Azt nem tudom megérteni és nem is fogom. Viszont, ha tényleg nem hagy békén a hülyeségeivel akkor megértem a kirohanást.

Anyósnak se lett jobb, ahogy ordított mindenkivel. Én már úgy vagyok vele, hogy vagy megkérdezem tőle, hogy "ha most ordít akkor jobb lesz?" Ha a válasz nem, akkor ne ordítson. Ha meg jobb lesz, akkor én meg elmegyek aztán oldja meg ahogy akarja, nem eszem ideget miatta, ha meg fölém áll aztán ez szar az szar, akkor kérlek... meg lehet csinálni jobban vagy költözködni is lehet egyedül. Tehát ilyenen én nem húzom fel magam ha ő meg ezzel éli ki magát, akkor élje csak ne úgy, hogy ott vagyok.


Jajj basszus nagyon fárasztó ez:D

Akkor mondjam azt, hogy amit én felsoroltam azok kapcsolati elemek, amiket az egyik illető felsorolt pedig inkább személyiségbeli elvárás?

Vagy az kapcsolati elem, hogy "legyen ambíciózus". Ez aztán leírja a kapcsolatot:D

"mondjuk ez inkább riasztó számomra :) minden rólad szól és nem a párodról"

"Szeressen utazni,(ő) járni a világot, (ő)legyen ambiciózus,(ő) egészséges, sportoljon (ő) stb stb. ”"

Ez pedig nem a párodról szól, hanem rólad.

"Szeressen utazni (mert én is szeretek), legyen ambiciózus (mert fontos az neked az egzisztencia és a pénz), sportoljon (hogy jól nézzen ki neked).


Az a baj, hogy amit te a másik számára írsz, hogy neki akarsz jót, azzal inkább azt írod le, hogy neked mik az elvárásaid. Ugye ugye? Amik amúgy 2 ember közötti kapcsolatban baromira nem számítanak, hogy X Y mennyire ambiciózus emberrel jobb a kapcsolat? Ajj dehogy is, hát neked fontos az egzisztencia meg a pénz:)


Az a baj, hogy olyan hülyeségekbe kötsz bele és próbálsz beleállni a másikba, hogy az borzalom. Persze ami szerinted a párodról szól, az valójában rólad szól, de ezzel ha tisztában sem vagy akkor elég 0-ás szinten mozogsz.

Mintha azt mondanám, hogy "Azért legyen a 10/10-es, hogy magabiztos legyen és jól érezze magát a bőrében." Ugye milyen retek indok? Na ezekkel operálsz te is:D

2021. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:

#94 Várj két ember van itt megint :) Én vagyok a 91, 93 ;) viszont nem nekem írtad a 92-t csak regáltam rá félig poénból.


El tudom fogadni, amit mondasz a 91-re válaszul.

A 93-ra adott válaszodra nem reagálnék, mert nem vagyok Tinderen, úgyhogy tényleges leírásokat nem ismerek...

2021. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:

Igen kicsit furcsa így, de a lényeg a 92- volt:)

Amit te megemlítettél ( minden rólad szól és nem a párodról) a 92-es üzenetében is benne van, vagyis csak a lényeg van kiemelve, így kb tökmindegy kihez kötjük. A hosszabb szövegre reagáltam, a rövidebb meg csak azt sűrítette.


Én sem vagyok tinderen, de annyi ismerős adta már a kezembe a profilját és annyi helyről hallom a sablonos "utazás, borozás, színház" dolgokat, hogy megmaradt:) Ha valakinek emiatt nem kell vagy sablonosnak bélyegzi meg azon meg végképp nem tudom mit kell kiakadni:D Ez se jobb mint az incel, nem írt vissza a csaj így cyberstalkerkedek majd.


Még egy kis kiegészítés. Mint már hangoztattam nem igazán érdekel a diploma sem. Viszont. Ha lenne egy csaj, aki diplomás aztán tegyük fel én is az lennék. Meglenne a szimpátia, viszont kiderülne, hogy az előző pasiját annyi miatt dobta, mert neki nincs diplomája vagy az alapján válogat, hogy diploma ide oda ÉN azzal az emberrel nem tudnék egy párt alkotni, de ez személyes. Aztán ha ez tetszik valakinek tetszik, ha nem akkor meg. Én ezt vállalom a másik meg azt vállalja. Ő ítélkezhet rólam én meg róla és a 3. személy meg eldönti kit ítél el jobban:)

2021. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
ui.: csaj aki diplomás. Ugyan ez igaz lenne diploma nélkülire is csak hogy ne érje szó a ház elejét:)
2021. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nem gondoltam, hogy ekkora folyóirat lesz ebből a kérdésből. Szóval csak általánosságban válaszolnék a dolgokra.


Nem tudom, hogy miből gondoljátok néhányan, hogy én ne lennék gondoskó, törődő, vagy akár bújós ?

Azért mert van önálló egzisztenciám és véleményem egy kapcsolatban, még igenis igazi nő vagyok és szeretem is ha úgy bánnak velem. Úgy gondolom, hogy egy értelmes felnőtt férinek ezt illene tudni elfogadni és a helyén kezelni.

Karrierista szerintem nem vagyok, egyszerűen csak érdekelt ez a szakma és tanultam. Most pedig megélek normálisan, az átlagnál jobban, ami annyit jelent, hogy nem kell az utolsó forintig beosztanom a havi fizetésemet, időnként vehetek egy-egy új ruhát, vagy cipőt, táskát ja és tudok normális ételeket enni, ami szerintem fontos.


Én azért keresek értelmiségi (diplomás) társat, mert úgy érzem, hogy az életünk vele sokkal inkább közös mederbe terelődik, mivel életünk egy szakasza nagyon hasonló volt, mindketten megkűzdöttünk azért, hogy felnőtt korounkba könyebb legyen.

Nem gondolom ettől még, hogy minden melós rossz ember, mert tényleg nem ezen múlik, de volt ilyen pasikkal elég sok rossz tapasztalatom. Az ilyen férfiak általában sokkal bunkóbbak és ez nem az a fajta bunkóság ami még szexi is tud lenni. Nem érzik a határt a szellmes és bunkó között.

Fütyülnek és mindenféle ocsmányságot ordibálnak utánad az utcán mint a parasztok csak azért mert merészeltél felvenni egy szoknyát. Tudom persze, nem mindenki ilyen, de értelmiségitől hasonló viselkedést még nem tapasztalatam. Aztán a legjobb, amikor szidják a diplomás nőket olyan hapsik, akik fel sem merik vállani, hogy mivel foglalkoznak.

Látom ez itt is divat. Szóval a diploma azon felül amit leírtam, egy előszűrőnek tökéletes, biztosít egy minimum szintet. Nyilván magában ez nem elég, mivel a férfi személyisége ami sokat számít és hogy mennyire férfi.


Amit én írtam vállalkozós példa pedig arra irányult, hogy szerettem volna tudni, hogy milyen vállalkozó. Tudjátok nem mindegy, hogy a helyi drogbáróval lógok éppen, vagy villanykörtéket árul... De ahogy mondtam, erre sosem kaptam választ tőle, csak hogy egy rohadék golddigger vagyok.


Nekem öt képem szokott kint lenni, vagy ezeket szoktam megosztani magamról első körben: Kettőn az arcom látszik. Van egy ahol sütögettem a konyhában, nővérem megörökítette. Van egy ahol nyaraltam, valóban. Itt egy újjatlan blúz és rövid short van rajtam, mivel a pasik úgyis ilyen, vagy ehhez hasonló képeket szoktak követleni vagy azonnal frigit pcsa vagyok.

Van egy kisestélyis bulis képem, ami a cégem egyik eseményén készült rólam. Ital nincs a kezemben.


Ha pedig azt gondolnátok, hogy nekem senki se elég jó, hát nem tudom. Az biztos, hogy én nem szeretek egyedülűlló lenni, azzal együtt, hogy bőven megállok a saját lábamon. Ettől ez még nem a számomra megfelelő állapot, hiányzik nagyonis az igazi férfi az életemből.

2021. ápr. 9. 21:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!