Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt a férfiak hogy csak nekik nehéz a társkeresés ?

Figyelt kérdés

Független nő vagyok, aki végig csinált egy egyetemet ráadásul nem büfészakot. Sokat tanultam, hogy vigyem valamire, tehát bőven van mögöttem befeketett munka. Szerencsére lett is egy normális állásom, autóm, lakásra még nem jött össze, az azért jóval nagyobb falat, de aki fiatal felnőtt manapság az úgyis tudja miről beszélek.


Jól is nézek ki, volt mindenféle kapcsolatom az évek alatt, van amire nem vagyok utólag túl büszke, de szerintem mindneki követett el hibákat az életében ilyen téren. Lényeg, hogy tanultam a hibáimból.


Viszont ami nagyon elkeserítő az a generációm férfi része manapság. Mivel személyesen aligha lehet elmenni ismerkedni, felregisztráltam társkeresőkre például a tinderre is. Korábban csak facebookon meg instan zaklattak elmebetegek, de amik itt voltak azok némelyike elmenne egy komédiába.


Hagyományos társkeresőkön a férfiak legalább fele (vagy több) sablon üznetet ír, aminek se eleje se vége. Megnézem a profilját, legalább is az első 100nál még megnéztem, aztán egy nagy nulla az egész. Sokszor ki sincs töltve. A legjobb az amikor megfenyeget, hogy megtalál, mindezt azért mert nem válaszoltam neki! Mire kéne válaszoljak őszintén ? "Szia tecesz küldesz még képet" Most komolyan!


Nagy nehezen kb 1000 levél után volt egy pasi aki kitűnt ebből a közegből. Elkezdtünk beszélgetni még a társkeresőn és kérdezgettem, hogy mivel foglalkozik, mit takar a vállakozó, mit csinál pontosan. Erre teljesen megbolondult, hogy én mit kérdezem őt "fel". Mondtam neki normális hangnemben, hogy szeretném tudni, hogy kivel is van dolgom, mielőtt átmegyünk face-re, nem akartam a nyakamba selejteket. Erre én lette a gold digger krva... Igen, egyébként tényleg érdekel, hogy mennyit keres egy férfi, mivel nekem is van normális keresetem, és nem fogom magam odaadni hajléktalannak, aki zenésznek, vagy művésznek képzeli magát még 30+ évesen és nem tud letenni egy forintot se az asztalra.


Renben, hagytam a hagyományos társkeresőket, gondoltam a tinder egy fokkal kevésébé nyomasztó, de itt is nagyon gáz pasik vannak. Volt sok matchem, külsőre rendben voltak, de vagy nem írtak, vagy jött a "szia mizu" szintű "komoly felnőtt férfi". Volt egy-kettő amelyikkel szóba elegyedtem, de rövid távon szexelni akartak egyértelműen.


Másnak mik a tapasztalatai, ti hogy oldjátok meg ebben a covidos időszakban a társkeresési dolgaitokat, vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen ?


27/N


2021. ápr. 8. 23:29
 71/98 anonim ***** válasza:
0%

70# De én azt honnan tudjam, hogy ő milyen ha az arcomba tolja a diplomáját meg a tengerpartos fotóit?


Olvasd már el mivel kezdi a kérdező a mondandóját. Ez az első dolog ami eszébe jut magáról, ez határozza meg őt.


Két bármilyen nő közül úgyis az a nyerő aki kedves, gondoskodó, empatikus és jól érzed magad vele. De mi honnan tudjuk ki ilyen? Első látásra mindenki erre az egy témára húzza fel a profilját.

2021. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
7%

Bírom, hogy ugyan az a téma ismételgetése megy, de egyszer idézet meg hol hol hallotta ezt baromi kevés van.


"senki nem a diplomajaval meg a nyelvtudassval akar pasizni, de azert szerintem ertekelendo, ha x evig tanulsz valamit kemenyen es kuzdesz azert..."

Mi lenne, ha túltennéd magad azon, hogy nem mindenkit érdekel, hogy mit tanult a másik és elfogadnád, hogy XY jóskát nem feltétlenül DR. Ica érdekli, hanem Ica függetlenül attól, hogy eladó vagy a NASA fejese.

Az a probléma, hogy folyton ezen rugózol és nem tudod felfogni, hogy a másikat NEM ÉRDEKLI A VÉGZETTSÉGED. Te ezzel az információval nem tudsz hova menni mert neked ez egy olyan sarkalatos pont, hogy enélkül nem tudsz hova nézni.


"Vagy mas szoval: asszony kuss a neved, ne keress tobbet, mint en, maradj a konyhaban, ne jarj el csavarogni, csak a parodnak oltozz ki, ne edukald magad, ne legyel okosabb es kepzettebb, mint a ferfi, ne szolj vissza semmit, ne legyen egy rossz szavad sem az uradhoz, mindig legyel jokedvu, amikor a ferjed epp szexelni akar azonnal szetnyitod a labad..."

Igazából semmit nem tudsz idézni és csak konfliktust keresel és kitalálsz magadnak sztorikat:) Más szóval egy idióta πcsa vagy:)


Diplomára vered magad, de konkrétan idézni semmit nem tudsz csak "más szóval, olvasva a sorok között" szöveggel jönni, ergó beleképzeled a baromságaidat aztán vergőtsz, hogy de ezt mondta meg azt mondta:D Ja meg "hát nem tudom, olvasd vissza". Diplomás ember a szöveget idézi és a forrást hivatkozza. Huha micsoda új dolgokat beszélek itt:) Még a végén belőled is diplomás lesz:) Ha meg már van diplomád elég szomorú, hogy így megkaptad, hogy nem megy egy szöveg idézése amivel kapcsolatban gondolatot osztasz meg:)

2021. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
100%
#71 És mi van akkor, ha egy egyszerű, mosolygós képet kapsz. Semmi tengerpart mert borkóstolás.Egy kedves nő. Aztán.....megismered és több diplomás, utazgat, színházba jár és elvárja, hogy te is intellektuálisan hasonló szinten legyél. Na, erre mit lépsz?
2021. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
0%

71

73 feltett egy jó kérdést. Mondd meg neki a frankót. Feltehetőleg ő jött a sok belemagyarázós szöveggel, meg a diploma tiszteletet érdemel stb stb. vel, úgyhogy ha otthon valami baja lesz akkor majd jön a "ezt vettem ki a szavaidból" vagy "erre utaltak a jelek szerintem" aztán minden meg lesz magyarázva. Neked meg alapból jobban kell tisztelni őt és nem azért mert ember hanem mert diplomás ulálá.


Engedtessék meg, hogy válaszoljak 73-ra.

" Aztán.....megismered és több diplomás, utazgat, színházba jár és elvárja, hogy te is intellektuálisan hasonló szinten legyél. Na, erre mit lépsz?"

Erre senki nem lépne semmit, diplomája van van, nincs akkor meg nincs. Az meg, hogy kinek milyen elvárásai vannak egyéni preferencia. Ha nem egyezik akkor nem lesztek együtt. Ennyi. Ugyan olyan mintha ő meg ezt meg azt vár el... ha nem tudod teljesíteni akkor nem lesztek tartósan együtt.

De a személyiségedből én csodálom, ha van aki megmarad melletted...

2021. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
100%

es akkor meg fogod tudni, hogy o milyen, ha a balatoni nyaralos kepeit tolja az arcodba? vagy fozoscsketoset? megis milyen kep kene, hogy megtudd, milyen?!

nem 3-4 kep alapjan fogsz amugyse megismerni senkit, ez csak egy tampont, egy 0. szuro, ha tetszik, ugyis kialakul a BESZELGETES, ami alapjan megismerheted.


egyebkent pedig nekem volt mar olyan, hogy kulfoldi varosban keszult kepet (nem tengerparti pozolas) kommentalt valaki, hogy milyen jo, hogy en ott is jartam, mert az az egyik kedvenc varosa blabla, tehat ebbol siman leszurheto egy egy kozos erdeklodesi kor es jo nyito tema lehet. nem mondom, hogy csak azert huzott jobbra, de ha nincs kint pl. az a kep, lehet nem is ir ram, mert hirtelen nem tudja, hogy mivel kezdjen.


ugyanigy van x teruleten dolgozo baratnom, akire szinten emiatt irt ra x teruleten dolgozo srac, es tok jo volt, hogy mar van elelve egy kozos erdeklodesi koruk, egy tema amivel ELKEZDHETIK a beszelgetest, h kesobb jobban megismerjek a masikat.

2021. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:
0%
73# Ilyen a barátnőm. :)
2021. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
0%
73# Még egy kis kieg: pont azért szeretem őt mert pont hogy az érdekes dolgokat írta le magáról és nem az általános tucat dolgokat mint a többi nő. :)
2021. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy ismered a személyiségemet, ugyanis nem én írogattam itt a 71-es kollégával, hanem egy másik nő. Bennem csak az a kérdés merült fel, hogy nem jobb-e rögtön látni, hogy ez a nő büszke az életére, amit elért, művelt, céljai vannak, utazik. Tehát nem hozzád való.


Én ugyanis egy régebbi hozzászóló vagyok, kétszer szóltam hozzá még az elején. És én például egyszerű fotóval vagyok fent és nem várom el a diplomát sem, mert ugye nem vagyok előítéletes. Ennek eredménye hogy rám ír mindenféle szakmunkás Józsi aki ekézi a diplomás nőket, stb Erre azt írták itt nekem, hogy biztosan az én hibám mert ugye milyen alakokkal állok én szóba. Hát kérem, olyan alakokkal, akik rám írnak társkeresőn. (Nem tinder, az szexpartner kereső, az nem érdekel.)


Szóval akkor ha diplomához kötöm az ismerkedést, akkor az van, hogy egy beképzelt nő vagyok, azonnal megjelennek itt a fröcsögő fröccsöntők, akik Dosztojevszkijt olvasnak elalvás előtt és én vagyok az előítéletes szemét.

Én pedig mea culpa! Elismerem, hogy igazuk van, miért ne járhatna egy nem diplomás ember színházba, avagy olvashatna Dosztojevszkijt. Társkeresőn már csak annyit jelölök be, hogy végzettsége legalább középfokú. És lám! A diplomások nem írnak rám, csak a Józsik, akik remélik, hogy nem fogok okoskodni nekik és tudok nokedlit szaggatni.

És amikor ezt ennél a kérdésnél szóvá tettem, voilá! Az én hibám, miért ilyenekkel állok szóba.

Nos, lehet itt ragozni oldalakon keresztül, de a másik hölgynek is abból volt elege, hogy értéktelennek van nyilvánítva az, aki intelligens, olvasott, művelt és céljai vannak. Ha pedig erre még büszke is, akkor máglyán kéne elégetni.

2021. ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
100%

Van ezen az oldalon egy olyan sztereotípia, hogy ha valaki valamiben jobb az átlagosnál, akkor tíz másik dologban egy emberi nulla. Akinek van pénze, az rossz ember. Akinek sportol, az hülye. Aki diplomás, az rossz is és hülye is. Ugyanígy fordítva, az átlagos valamiért fel van magasztalva. Ha 100%-ot beleteszel az életedbe, akkor rosszabb vagy, mint egy átlagos, aki minimális erőfeszítés mellett is - valamilyen furcsa törvényszerűség hatására - több nálad. A lényeg, hogy ne akarj semmi extrát az élettől, legyél csak szépen átlagosnés gyűlölj mindenkit, aki más. Ez a szép magyar mentalitás uralkodik itt. Ezért számít minden előnyös tulajdonság el nem titkolása nagyképűségnek. Ezért érez késztetést az átlagos minden eszközzel lehúzni a másikat. Nem a végzettségedtől, a külsődtől, vagy a bankszámládtól leszel átlagos, hanem amíg így gondolkodsz.

Érdemes megfigyelni, a diplomás vitáknál senki nem szidja a szakmákat. Senki nem állítja, hogy feleslegesek. Csak a diplomásokat gyűlölik vaktában, minden elképzelhető rosszat tulajdonítva nekik. Helyettük akarnak mindent jobban tudni. Mindenki döntse el maga, alkalmasnak tart e ilyen embereket bármilyen kapcsolatra.

2021. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
0%

Na most lett elegem:D

Ennyire 0 kommunikációs és belátó képességgel fórumon lenne az pazar.

Szajkózzátok a hülyeséget, így diploma úgy tisztelet, holott számtalanszor megvolt említve, hogy attól hogy nektek valami érték a másik még lehet, hogy szarik rá. De ezt baromi nehéz feldolgozni.


Ezek mellé jön még a "hát én ezt értettem ki a szövegből brühühü". A szövegben erről szó sem volt. Tények vs érzelmek.

Ezek után meg jön a hülye femináci szöveg, hogy a férfi elnyomók nem akarják a teremtés koronáit hagyni élni. Ki nem szarja le?:D Legyen 20 diplomád meg néz leereszkedően akárkire csak akkor meg nem kell picsogni, ha nem kellesz XY-nak. Lehet, hogy XY diplomás jóskának azért nem kellesz mert annak volt annyi intellektusa, hogy "bazd+ én ezzel nem jövök össze, ez katasztrófa" aztán jóskának meg nem nincs. Hupsz.


Szarja le mindenki azt, hogy nektek ki kell stb stb, csak nem kell róla picsogni aztán nem lesz belerondítva a világképbe mert nem jut el sehova.

Ha meg ez kell és az akkor vállald fel. Ennyi gerinc legyen akárkiben. Nem kell magad baromi jó vagy nagy embernek beállítani, mert "jajj nekem csak diplomás kell, de én ettől szent vagyok". Leszarja a diplomás és a nemdiplomás is. Ez az igényed, ha megfelel nem felel, ha meg nem akkor nem. Ettől függetlenül meg meglehet bárkinek bárkiről a véleménye ami ellen senki nem tehet semmit.

Ha én azt mondom, hogy nekem fontos, hogy XY nő havi 1 milliót keressen és te azt mondod anyagias vagyok ám legyen. Van benne igazság, de visszafelé is f.sza lenne, ha bevenné a gyomor.

A bizonyítványt nem kell magyarázni. Ha a csőszerelő józsi nem elég jó pali akkor nem tudom minek akarod meggyőzni, hogy már pedig te jó asszony vagy csak nem kell neked, de te attól aztán szuper asszony vagy. Foglalkozz a diplomással. Ha meg annak nem vagy annak sem kellesz mondjuk személyiségből kifolyólag (mert nem Dosztojevszkijvel fog együtt élni) akkor ez van.


Nem kell itt semmilyen elnyomást vizionálni. Egyikőtök sincs elnyomva. Ha kell pasi kell, ha nem nem. Nem bemondás alapon jut senkinek senki és képzeljétek el a másik oldalon sem bemondás alapján működik. Oppá.


Baromi nagy frusztrált fröcsögéssel meg annyi jut ki, hogy se diplomásnak se szakmunkásnak nem fogtok tartósan kelleni, mert erre a kutya nem kíváncsi, hogy az okos nő mennyire a rendszer áldozata. Gyárthatod te a legjobb és legprecízebb terméket, ha a kutyának nem kell. Ez a piacon is így van. Ha van egy 5 csillagos séf, de a felszolgálók mind parasztok akkor max senki nem megy oda egy idő után. Ez pedig nem áldozatiság, hanem a valóság.

2021. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!