Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt a férfiak hogy csak nekik nehéz a társkeresés ?

Figyelt kérdés

Független nő vagyok, aki végig csinált egy egyetemet ráadásul nem büfészakot. Sokat tanultam, hogy vigyem valamire, tehát bőven van mögöttem befeketett munka. Szerencsére lett is egy normális állásom, autóm, lakásra még nem jött össze, az azért jóval nagyobb falat, de aki fiatal felnőtt manapság az úgyis tudja miről beszélek.


Jól is nézek ki, volt mindenféle kapcsolatom az évek alatt, van amire nem vagyok utólag túl büszke, de szerintem mindneki követett el hibákat az életében ilyen téren. Lényeg, hogy tanultam a hibáimból.


Viszont ami nagyon elkeserítő az a generációm férfi része manapság. Mivel személyesen aligha lehet elmenni ismerkedni, felregisztráltam társkeresőkre például a tinderre is. Korábban csak facebookon meg instan zaklattak elmebetegek, de amik itt voltak azok némelyike elmenne egy komédiába.


Hagyományos társkeresőkön a férfiak legalább fele (vagy több) sablon üznetet ír, aminek se eleje se vége. Megnézem a profilját, legalább is az első 100nál még megnéztem, aztán egy nagy nulla az egész. Sokszor ki sincs töltve. A legjobb az amikor megfenyeget, hogy megtalál, mindezt azért mert nem válaszoltam neki! Mire kéne válaszoljak őszintén ? "Szia tecesz küldesz még képet" Most komolyan!


Nagy nehezen kb 1000 levél után volt egy pasi aki kitűnt ebből a közegből. Elkezdtünk beszélgetni még a társkeresőn és kérdezgettem, hogy mivel foglalkozik, mit takar a vállakozó, mit csinál pontosan. Erre teljesen megbolondult, hogy én mit kérdezem őt "fel". Mondtam neki normális hangnemben, hogy szeretném tudni, hogy kivel is van dolgom, mielőtt átmegyünk face-re, nem akartam a nyakamba selejteket. Erre én lette a gold digger krva... Igen, egyébként tényleg érdekel, hogy mennyit keres egy férfi, mivel nekem is van normális keresetem, és nem fogom magam odaadni hajléktalannak, aki zenésznek, vagy művésznek képzeli magát még 30+ évesen és nem tud letenni egy forintot se az asztalra.


Renben, hagytam a hagyományos társkeresőket, gondoltam a tinder egy fokkal kevésébé nyomasztó, de itt is nagyon gáz pasik vannak. Volt sok matchem, külsőre rendben voltak, de vagy nem írtak, vagy jött a "szia mizu" szintű "komoly felnőtt férfi". Volt egy-kettő amelyikkel szóba elegyedtem, de rövid távon szexelni akartak egyértelműen.


Másnak mik a tapasztalatai, ti hogy oldjátok meg ebben a covidos időszakban a társkeresési dolgaitokat, vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen ?


27/N


2021. ápr. 8. 23:29
 81/98 anonim ***** válasza:
100%

“És mi van akkor, ha egy egyszerű, mosolygós képet kapsz. Semmi tengerpart mert borkóstolás.Egy kedves nő. Aztán.....megismered és több diplomás, utazgat, színházba jár és elvárja, hogy te is intellektuálisan hasonló szinten legyél. Na, erre mit lépsz?“


Egyertelmu a valasz, kar is elemezgetni es szaporitani a szot😀.

2 lehetoseg van:


1. az elso randi utan kezdene el a mondokajat az “uriember”, arrol, hogy neki kedves es gomdoskodo no kell, aki cuppanos puszit ad, nem pedig egy aranyaso, akinek a pozolasbol es utazgatasbol all az elete (mint azt megtudtuk, aki utazik es szereti a bort, az csak rossz ember lehet 🤡)


2. A nonek van egy kis esze, es lapatra teszi az olyan fazonokat, akik szerint a nonek kuss a neve, a konyhaban a helye es punk tum. Marpedig az ilyen velemenyen levo okostojasok mar az elso randin elszoljak magukat valamivel, igy nem tul nehez kiszurni oket.

2021. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
100%

“Szajkózzátok a hülyeséget, így diploma úgy tisztelet, holott számtalanszor megvolt említve, hogy attól hogy nektek valami érték a másik még lehet, hogy szarik rá. De ezt baromi nehéz feldolgozni.“


10 oldalnyi valasz, es meg mindig nem jutott el az agyadig, hogy nem a diploma a lenyeg, amirol szo van, hanem az azzal (legtobbszor, de termeszetesen NEM mindig) egyuttjaro ERTELMI SZINT es EGZISZTENCIA. ( nem , nem kell milliomosnak lennie, nem kell eltartania, nem kell ajandekokkal meglepnie, csak legyen egy felepitett elete).

Hiaba van a Joskanak 4 diplomaja, ha egyebkent hulye mint a segg, es semmit sem tudott letenni az asztalra, es 2 seggvakaras kozott frocsog a szemet nokre.

Es ugyanugy lehet, hogy a Pistanak nincs diplomaja, sot, ketkezi, egyszeru munkat vegez, DE szereti a munkajat, sikeres is benne, egeszseges szemelyisege van, van erdeklodi kore, hobbija, szabadidejeben sportol, szeret uj dolgokat tanulni es kiprobalni, gyakran utazik, nyitott szemmel jar a vilagban, es egy abszolut intelligens ember alapjaban veve.


Igy mar ertheto? Nem az szamit van-e diplomad, hanem az hogy MILYEN ember vagy, es IGEN! ellentetben veled, en mast is feltudtam sorolni a cuppanos puszin meg a fozesen kivul.

2021. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
18%

"Független nő vagyok, aki végig csinált egy egyetemet ráadásul nem büfészakot. Sokat tanultam, hogy vigyem valamire, tehát bőven van mögöttem befeketett munka. Szerencsére lett is egy normális állásom, autóm, lakásra még nem jött össze, az azért jóval nagyobb falat, de aki fiatal felnőtt manapság az úgyis tudja miről beszélek."


Miért nem mész ezzel a leírással tinderre? :D

2021. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó jól írja.

Valahogy mindig kilyukadunk oda, hogy diploma legyen mert azt tisztelni kell, de azért te is beismered, hogy nem egyenlő sem a jó modorral, sem az intelligenciával sem pedig a gazdagsággal.

De azért csak a nem diplomás hülyék találnak be, az átlag jóska meg pista. Nem tudom mire akarsz kilyukadni. Kell a diploma, de nem a diploma kell hanem a intelligencia meg az egzisztencia, de ez nem függ a diplomától ergó minek diploma?:D Hogy vigye valamira stb stb.


Úgy katyvasz az egész ahogy van... és akkor csoda, hogy nincs értelmes férfi. Hát ilyen hülyeségekkel én se tudnék értelmes férfit találni amikor saját magam nem tudom, hogy mi kell amire baromi jó példa a diploma.

2021. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
0%

Amiket meg felsoroltál, olyan szinten sablon szöveg mint a borozós kép.

Szeressen utazni, járni a világot, legyen ambiciózus, egészséges, sportoljon stb stb. Hát ez aztán kreatív:D

De tudod mit rakd egybe a kettőt pasizós szövegnek:


"Független nő vagyok, aki végig csinált egy egyetemet ráadásul nem büfészakot. Sokat tanultam, hogy vigyem valamire, tehát bőven van mögöttem befeketett munka. Szerencsére lett is egy normális állásom, autóm, lakásra még nem jött össze, az azért jóval nagyobb falat, de aki fiatal felnőtt manapság az úgyis tudja miről beszélek.


Olyan férfit keresek aki: szereti a munkajat, sikeres is benne, egeszseges szemelyisege van, van erdeklodi kore, hobbija, szabadidejeben sportol, szeret uj dolgokat tanulni es kiprobalni, gyakran utazik, nyitott szemmel jar a vilagban, es egy abszolut intelligens ember alapjaban veve."


Na ez egy tuti kombó lesz:) Hajrá:)))

2021. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, most jõttem vissza. Bocs én voltam az olvass a sorok között, azóta dolgoztam, csak most jutottam el odáig, hogy végigolvassam mi történt.


Amúgy nem rosszindulatból írtam, szerintem nagyon elbeszélünk egymás mellett.


Aki írta a leírást, a puszilós barátnővel, ott volt egy-két pont, ami nekem teljesen egyértelmű volt, hogy a karrieristábbak jó része nem tudja teljesíteni. Legalábbis nekem és a barátnőimnek nem menne. Ha a férjemnek ezek lennének az elvárásai, már rég kidobott volna. Valahol a második diplomám második vizsgaidőszában, ami vagy 2-3 hónapig tartott nekem. (Zh és vizsgaidőszak).


Ettől még senki nem rossz. Se az, akinek ilyen elvárása van (bár nekem első olvasásra az volt az érzésem, hogy az illetőnek még nem volt hosszú párkapcsolata, annyira idollikus feleséget írt le), se az, aki ezt tudja nyújtani/nem tudja nyújtani.


Amúgy az nekem új információ, hogy illetlenség az embereket a munkájukról kérdezni. Most már értem, hogy az egyik barátnőm, miért nem tudta soha, hogy a randipartnere mivel fogalalkozik.


Én ismerkedésnél is mindig megkérdezem, mert, ha művész, akkor Eszenyi Enikőről és az x-faktorról beszélgetek, ha informatikus, akkor bepróbálkozok a LOL-lal és az animékkel, ha pénzügyes, akkor a bitcoinnal, ha HR-es akkor a munakpiac jelenlegi állapotával, ha építésen dolgozik, akkor jönnek a bevált építkezéses kérdések és az ikeabútorok összeszerelési nehézségei, ha formatervező, akkor szintén az ikeabútorok, de értékállóság szempontjából, ha autószerelő, akkor mindig kikérem a véleményét róla, hogy milyen autót kéne vennem (még sose vettem, de jó beszédtéma).


Ennyire egyszerűen csak az állatokról és a gyerekekről meg a sulis élményekről és a nyaralásokról lehet beszélgetni.


De sokakkal így is a munkánál kötünk ki. Valamiért az ismerőseim imádnak róla beszélni, nem gobdoltam eddig bele, hogy ez anyagiasnak tűnhet.

2021. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:
49%

86# Ha jó a beszélgetés akkor nem probléma rátérni, de ha ilyen profilod van és a második kérdés a munka/végzettség, akkor azért látható hogy mi érdekel téged egy férfiban.


Amúgy az is jogos, hogy a férfi is kiírhatja a munkáját, mert nálunk ez például fontos szempont és akkor nins félreértés.

2021. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
Köszi! Értem :)
2021. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy nem rosszindulatból írtam, szerintem nagyon elbeszélünk egymás mellett."

Én konkrétan írtam mindent:) Nem láttam bele a te szövegedbe semmit, amit nem értál, ahogy a többiekébe sem ezért igyekeztem másolgatni, hogy mi az amit írok, hogy ha esetleg rosszul írom akkor írja, hogy kiragadtam a kontextusból.


"karrieristábbak jó része nem tudja teljesíteni"

Erre pl írhatnál valamit mert érdekelne. Hátha hallanák újat. Illetve, hogy szerinted miért. Aztán legalább tágul a világnézetem.


"annyira idollikus feleséget írt le" Azért írtam ilyen képet, mert nekem baromira elegem van már abból, hogy szapulja nekem valaki XY-t aztán együtt gangelnek. Vagy az, hogy csak vitázva lehet megoldani mindent. Persze a papírforma, hogy mindenki utál veszekedni, de amikor mondom, hogy ha bármi van szóljon aztán hallgat 10 hétig majd kitör, hogy én mekkora szemét vagyok mert megettem az utolsó gumicukrot... na az kicsit gáz.

Baromi sok kapcsolatot látok ami arra épül, hogy vitatkoznak meg egymást nyírják. Na ez nálam baromira nem játszik, megbeszélni problémát lehet vita az ne legyen, főleg ne az, hogy a nyakamba önti XY a mérgét mert most kifakad.


"Amúgy az nekem új információ, hogy illetlenség az embereket a munkájukról kérdezni. Most már értem, hogy az egyik barátnőm, miért nem tudta soha, hogy a randipartnere mivel fogalalkozik."

Munkáról kérdezni nem illetlenség. Szimplán van aki nem ebben éli ki magát, így esetleg említés van róla, de ha nem szívesen beszél róla akkor szerintem nem kell nyaggatni. Ez pedig érezhető.

Inkább az a gáz, amikor a pénzről kezdenek el faggatózni. Milyen pozícióban vagy, hogy megy az üzlet, sikeres-e a vállalkozásod. Ezek már mind anyagi dolgok.

Szerintem ezzel nem vagyok egyedül, de baromi sok haveromtól nem kérdezem meg, hogy "amúgy te mennyit keresel?". Az az ő pénze, ő dolgozik meg érte. Ha meg ismerőstől/havertól nem kérdezem meg akkor nehogy már egy vadidegennek fizetési papírt adjak.

2021. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
100%

ui.: még kapcsolathoz.

Vannak emberek akiknek számít az ajándékozás, meg örülnek neki... na én ezen inkább stresszelek. Nem érdekel ha kapok valamit, viszont az érdekel ha 1 évig normális velem valaki, vagy általában. Az az 1 ajándék nem sok mindent fog adni. Persze, ha a másiknak kell az évi 3 ajándék ám lelke rajta ha tudom megadom, de nekem arra, hogy kapjak valamit nincs szükségem. Hogy mondják ezt? Más a szeretetnyelvem?

2021. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!