Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy egy esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy egy esküvőre már a meghívóban le van írva, hogy borítékot vigyünk, illetve a piát magunknak kell vinni?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas az esküvőkben, azt tudtam, hogy szoktak pénzt adni - nyilván adtam volna magamtól - de a meghívóban kéregetni csak szerintem pofátlanság?


Illetve, hogy aki nem szereti a sört és a pálinkát, az vigyen magának, mert más nem lesz. Ilyenről még szimpla házibulin se nagyon hallottam, nemhogy esküvőn.

Az adakozást elvárják, és még a piát is magamnak vegyem.


Velem van a baj, vagy ez azért tényleg pofátlanság?



2021. júl. 14. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer voltam olyan lagzin ahol a vendégek által hozott süteményeket is, alkoholt lelakatolt hűtőkbe zárták el.

Sajtos tallért tettek ki kb 1,5 óra várakozás után. Kb még egy óra után bejelentették hogy nem soká szolgálják fel a levest.

Sokan már ezt se várták meg, mi se, mert annyira éhesek voltunk hogy elmentünk pizzázni. Nem tudom mit csinálhattak annyi süteménnyel meg étellel.

Ez a "hozz magadnak piát"-ról jutott eszembe.

2021. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
86%
4. vagyok. Nekem speciel nem az volt a problémám, hogy kijelentették, hogy pénzt akarnak ajándékba, mert az manapság már szinte alap, kb. mindenki beleírja a meghívóba. Én azon durrantam el, hogy KONKRÉT ÖSSZEGET mondtak, hogy húszezer forint alatt nem jöhet senki. A lepontozók szerint ez normális ezek szerint... :D
2021. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
92%

Én eddig ahány esküvőn jártam, vagy láttam, azt tapasztaltam, a nagyon sokáig spórolt, szegényebb, de most megmutatjuk hogy mi van, de azért hozzál már magadnak enni-inni kb. típusú emberek mondják meg, mit meg hogy, mellette, mikor meg olyan esküvőn voltam, ahol tényleg a barátok, családok, jó akarók voltak ott, többször mondták azt, ne hozzatok semmit gyerekek, és közbe egy qva kastély volt lefoglalva 2 napra a násznépnek!

De érdekes (:

Mondom úgy, hogy borítékot mindig vittünk, konkrétan mondjuk a ránk jutó összeg ami az ellátást jelentette; a dupláját.

2021. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
51%
Az ajándékozást úgy szokták intézni (pont az itt említett problémák miatt mint pl. 4 mikro) hogy van egy lista amit a házasulandók állítanak össze, arról mindenki kiválasztja mit vesz, és azt kihúzzák. Akinek ez nem jó, az pénzt ad. Direktbe pénzt kérni szerintem bunkóság.
2021. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
72%

Ahw, de edesek. Szerintem ket nap, es fogni kapsz egy folyt.kov. levelet, hogy pls: egy napi hideg elelmet is hozzal mar magaddal, biztos ami biztos alapon, koszike,

PS. boritekot tuti ne hagyd otthon!

2021. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
75%
#12 Én nem reagáltam a válaszodra, mert konkrét összeget már szerintem is ciki kérni, de 20.000 forint amúgy is a minimum, amit illik adni, mert annyi legalább a fogyasztásod.
2021. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
85%
16. Igen, ez természetes, mi sem terveztünk 30 alatt adni fejenként ("csak" másodunokatesó a menyasszony egyébként), de így nyíltan kimondani, hogy X forint a beugró, mint valami diszkóban... Ez már nem az a kategória, hogy együtt örülve a párral támogatjuk a közös elindulásukat, hanem ez már szavakba öntött lehúzás.
2021. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
74%
Nekem pont a pia a fura. Már sokszor találkoztam azzal, hogy pénzt vigyünk csak (akár vices versbe foglalva), de az, hogy piát is legyünk oly kedvesek. Nekem ez gáz. Az ember perkál, nem keveset, aztán még félig batyus bál lesz??
2021. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
29%

A meghívóban pénzkérésnél számomra az a fontos, hogy mégis milyen formában - nem biztos, hogy mindenki minden meghívottal tud beszélni telefonon vagy személyesen, ezért az számomra nem gáz, ha a levélben valahol le van írva. De az szerintem baromi gáz és proli dolog, ha konkrétan a meghívón van rajta, és nem egy mellékelt kis levélben... és a mellékelt levélben is én azt szeretem, ha kulturáltan, de felesleges rizsa nélkül van leírva, hogy "A lakásban már megvan mindenünk, jobban örülnénk, ha anyagilag támogatnátok az életkezdésünket / nászutunkat stb. azzal az összeggel, amit a nászajéndékra költenétek", nem pedig ezek a ritka gagyi "cukymuky" kis versikék, amik nem is rímelnek normálisan és 3.-os gyereket is láttam már jobb verset írni".


A piás kérést én amúgy jogosnak tartom, megintcsak, ha nem a meghívó lapján van megemlítve. Szerintem az egyik leggázabb dolog azon rinyálni, hogy miért nincsen ilyen meg olyan pia egy lagzin. Én a lagzira a párt megyek ünnepelni, nem pedig berúgni meg a legfincsibb piát szürcsölgetni. Ha annyira hiányzik a, mittudomén, bor, pezgső, Jäger stb., akkor az sztem egy teljesen korrekt megoldás, hogy akkor vigyél magaddal. Legfeljebb akkor kevesebbet fizetsz nászajéndékba, mint a klasszik szabály 15.000/fő, mert abban az átlag éttermi ár is benne van minden "luxussal".

Amúgy a batuysbál jellegű esküvő nem annyira ritka.

2021. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom miért van ezen bárki kiakadva. Már 20 évvel ezelőtt is olyan meghívót kaptam, amibe bele volt írva, hogy a "háztartásunk teljes, de a pénztárcánk üres", vagy valami ilyesmi. Akkor sem éreztem benne semmi rosszat. Mennyire kell egoista majomnak lenni, hogy valaki inkább kidobálja a pénzt valami haszontalan szarra ajándék címszóval, de nehogy má'n tőle kéregessenek?

Azt italos dologban sem találok kivetni valót. Lesz vacsora, koccintáshoz biztos lesz pezsgő is, biztos hogy lesznek sütemények és üdítők, és lesz sör meg pálinka annak aki alkoholt akar. Esetleg bor még valóban lehetne. De igen, aki lerészegedni megy az fizesse magának.

2021. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!