Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy egy esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy egy esküvőre már a meghívóban le van írva, hogy borítékot vigyünk, illetve a piát magunknak kell vinni?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas az esküvőkben, azt tudtam, hogy szoktak pénzt adni - nyilván adtam volna magamtól - de a meghívóban kéregetni csak szerintem pofátlanság?


Illetve, hogy aki nem szereti a sört és a pálinkát, az vigyen magának, mert más nem lesz. Ilyenről még szimpla házibulin se nagyon hallottam, nemhogy esküvőn.

Az adakozást elvárják, és még a piát is magamnak vegyem.


Velem van a baj, vagy ez azért tényleg pofátlanság?



2021. júl. 14. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
73%

35, te nagyon korlátolt vagy, nem te vagy a legélesebb kés a fiúkban, ugye ezt sokszor hallottad már?

Én spec csak pezsgőt iszom, férjem abszolút semmit, gyulladásos bélbetegség miatt, de a szeretteim vettek körül, nem akartam hogy nekik ne legyne meg az ALAP amit esetleg megkívánnak. Rengeteg alkoholmentes verzió volt, mert ugyebár autóval érkeznek sokan.

Nagyon szomorú, hogy nem fogod fel, hogy ettől függetlenül 2 fél alkoholt felszolgálni egy ilyne eseményen, ultragáz. De jó, legyen igazad, annyira látom kell ez neked.

2021. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
64%

"De ne követeljen pénzt, ha ő se képes arra, hogy vendégül lássa a meghívottakat."

Tehát a vacsora, üdítő, sör, pálinka, torta neked nem vendégül látás. Oké.

Az első mondatodat meg nyilván te se gondolod komolyan, csak muszáj kötözködni.

2021. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon szomorú 41, hogy nem fogod fel, hogy nem mindenkinek telik mindenre is. Ha nem tetszik a rendszer, nem kell elmenni. Ez ennyire bonyolult?
2021. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
71%

Páran talán írták fentebb, hogy addig nyújtozkodjon mindenki, míg a takarója...

Ez egy nagyon igaz mondás. De gondolom akkor okkal állsz ezen a """"véleményen""" :D

2021. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
74%

Na ezt jól látod 44. Pont addig nyújtózkodtak. Akkor nyújtózkodtak volna tovább, a mondjuk hitelbe verik magukat, hogy legyen több alkohol.

Meghívták a családjukat a barátaikat az esküvőjükre, illetve utána tartanak vacsorát is. De mégis mekkora szemetek, hogy nem lesz 5-10 féle pia. Tényleg nem érzed, hogy ez az állandó elégedetlenkedés a gáz?

2021. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
23%
Egyik kommentelő párhuzamot vont a szülinapi buli és egy esküvő között. Ez elég komoly. Kicsit más ligában játszik a két esemény... Az én köreimben általában egy sima társasozós estre sem megyünk üres kézzel, hanem viszünk valami apróságot: pogácsa, csipsz, 2-3 sör vagy 1 üveg bor, stb.
2021. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
64%

Jó, hát látom veled kár, nah mindegy :D

Kedves kérdező, vigyél az esküvőre piát és borítékot amire meghívtak mint vendég, de hazafelé ellenőrizd meg van-e még a tárcád, és jó szórakozást! :D

2021. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
20%

45, nem ezt mondtam, és szerintem a többiek sem erre értették, de látom nem ment át a lényeg valóban, a közmondás eredetét pedig még rágd át.

De jól mondta a 47-es, veled kár.

2021. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
69%
Mert a társasozás vs esküvő annyira közel ül egymáshoz...
2021. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
69%

Igen kár velem. Szörnyű vagyok, hisz nem folyton csak a hibát keresem, és hogy mibe köthetek bele. Tudod úgy is hozzá lehet állni a dologhoz, hogy "fúúj mekkora szar, nem lesz bor meg vodka", meg úgy is, hogy "de jó, összejön a család, lesz vacsora, zene, tánc". Ugyan arról az esküvőről beszélünk, csak hozzáállás kérdése, hogy ki fogja jól érezni magát, meg ki fog inkább puffogni, mert nem minden pont úgy van ahogy ő szeretné.

Mindig van olyan személy, legyen szó bámilyen rendezvényről, akinek nem lehet jót tenni, mert mindig talál majd hibát. Mégis én úgy tapasztalom, hogy nem szokták nagyban befolyásolni a jó hangulatot az ilyen egyedek, csak a saját életüket keserítik az elégedetlenkedéssel.

2021. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!