Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy egy esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy egy esküvőre már a meghívóban le van írva, hogy borítékot vigyünk, illetve a piát magunknak kell vinni?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas az esküvőkben, azt tudtam, hogy szoktak pénzt adni - nyilván adtam volna magamtól - de a meghívóban kéregetni csak szerintem pofátlanság?


Illetve, hogy aki nem szereti a sört és a pálinkát, az vigyen magának, mert más nem lesz. Ilyenről még szimpla házibulin se nagyon hallottam, nemhogy esküvőn.

Az adakozást elvárják, és még a piát is magamnak vegyem.


Velem van a baj, vagy ez azért tényleg pofátlanság?



2021. júl. 14. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
37%

70!

A meghívás nem arról szól, hogy meghívnak valamire?

Ez olyan, mintha kitalálnám, hogy menjünk már el Hawaiira nyaralni, de én csak az ötletet adom, a párommal meg kifizettetem az egészet.


Én elmegyek a lakodalmakra, mert feltételezem, hogy nem pénzéhes nyomorékok a barátaim, ismerőseim, és nem a lehúzásra játszanak. Feltételezem, van annyi eszük, vagy (érzelmi) intelligenciájuk, hogy tudjáék, annyi embert hívjanak meg, amennyit valóban vendégül tudnak látni. Mi van, ha a meghívottnak is "üres a pénztárcája"? Emiatt ne vegyen részt a pár legboldogabb napján? De akkor mitől is boldog ez a nap? A sok ingyenpénztől? Ha pénzre van szükségük, dolgozzanak, vegyenek fel hitelt, ne attól várják az ingyenpénzt, aki megdolgozik érte és ő is szeretne egyről a kettőre jutni. Vagy van a másik opció, hogy 2 tanúval megesküsznek, és ennyi. Akkor nem kell a "szeretteikre" költeni.

2021. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
77%

De a 20.000-t általában nem ők kérik, hanem általános illemszabály, azért, mert az éttermek többsége egy esküvői menüért ennyit kér per fő. Egyrészt azért, mert megtehetik, és azt nem csinálhatja meg a pár, hogy nem mondja el, hogy esküvő, de közben meg elvárja, hogy zárják le csak nekik a termet. Másrészt meg azért egy esküvőn több költség van, mint amikor te elmész ebédelgetni... és azért egy normálisabb étteremben, ami nem menzakoszt, és mondjuk dizájnra úgy néz ki, hogy nem néz ki úgy a fotókon, mint a köpedelem, azért egy esküvői menünek számító kaja még alapjáraton sem 3000 Ft / fő. De az esküvőn több fogás van, ált. az ital is bele van számolva ebbe az összegbe, az aprósüti is, az éjféli tőtikápi is lebontva per kopf.


Ettől még, ha neked nem futja rá, nem kell annyit adni.

2021. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
32%
Itt nem az a fő kérdés, hogy nekem futja-e rá, hanem ,hogy a párnak futja -e? Ha pl senki nem vinne nekik pénzt, mert csak, mondjuk mert meghívtak, akkor meg pislognának?
2021. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
63%
A többség azért nem, max. kicsit meglepődne, hogy "ennyire nem ismeri az illemet X és Y?"... de a többség, akit ismerek, úgy számol vele, hogy ami pénzt elkölt, az odavan, amit visszakap belőle, az öröm.
2021. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
23%

"De a 20.000-t általában nem ők kérik, hanem általános illemszabály, azért, mert az éttermek többsége egy esküvői menüért ennyit kér per fő."


Illemszabály? Az is illem, hogy a rokonok fizessék ezt? Nem az én problémám, hogy olyan éttermet választottak, ahol annyi a menü.


Nekem a meghívás azt jelenti, én fizetek mindent. Nem értem, ez egy szülinapon miért más, mint egy esküvőn.


Kifizetek 100 ezret is, de akkor az én véleményemet is kérjék ki. Kit érdekel, hogy liliomot akartak meg valami DJ Vidéki Lacit? Én nem őket akarom, és ha már én is fizetem, hadd szóljak bele. A fogyasztásomat is fizetem, de akkor ténylegesen csak azt, amit fogyasztok. Ha egy csepp alkoholt nem iszok, ne ugyanazt várják el tőlem, mint attól, aki csatakrészegre issza magát.


És lehet jól is járnának, mert lehet, csak 8000 ezret fogyasztok, és adok 30-at, akkor 22 az ajándék. Szemben azzal, aki lehet annyit zabál meg piál, hogy egyáltalán nem fedezi a fogyasztását, nemhogy még azon felül az ajándékot.

2021. júl. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
65%
Igen, manapság illemszabály.
2021. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
33%
Illem azt jelenti, hogy nincs értelme, de muszáj.
2021. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
80%
Mi az, hogy manapság? Mióta esküvő van a világon visznek a meghívottak nászajándékot. Soha a gyakorin kívül nem találkoztam még olyan emberrel akinek ez furcsa lett volna, vagy problémája lett volna vele.
2021. júl. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
76%

Régen tárgyi ajándékot vittek, mert az volt segítség az ifjú párnak, manapság már nem kell mikró meg tányér, mert van, ezért visznek pénzt.

Azért ez nem atomfizika, hogy olyan nehéz legyen megérteni. Ha meg valaki spúr, akkor ne menjen el és kész.

2021. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
76%

Jézusom, hol élnek egyesek?! Az esküvő sosem egy sima meghívás volt, lsd: #79 válaszoló.

Egy esküvőn költenek magára a házasságkötésre, név változtatás, ruha, dekoráció, terembérlés, torta, zene, stb. Azzal még mindig bukik a pár, ha csak a menü árát fizeted ki, HOL ITT AZ INGYENPÉNZ? A pénzéhes nyomorék az pont te vagy #71.

2021. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!