Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy egy esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy egy esküvőre már a meghívóban le van írva, hogy borítékot vigyünk, illetve a piát magunknak kell vinni?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas az esküvőkben, azt tudtam, hogy szoktak pénzt adni - nyilván adtam volna magamtól - de a meghívóban kéregetni csak szerintem pofátlanság?


Illetve, hogy aki nem szereti a sört és a pálinkát, az vigyen magának, mert más nem lesz. Ilyenről még szimpla házibulin se nagyon hallottam, nemhogy esküvőn.

Az adakozást elvárják, és még a piát is magamnak vegyem.


Velem van a baj, vagy ez azért tényleg pofátlanság?



2021. júl. 14. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
33%

De senki nem mondta nekik, hogy ezekre költeni kell. Saját ötletük.


Ha én elhívok mindenkit a szülinapomra, van bűvész meg póni meg ugrálóvár, és emeletes torták, akkor nem mondom azt, hogy ezeket mind kéretik kifizetni, mert csak. Mert költöttem rá, és illene visszafizetni, amit mások nem is kértek.

2021. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
41%
81-es, vannak bizonyos szokások. Ha ezek téged zavarnak, akkor ne menj el. Ez miért olyan nehéz?
2021. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
65%
81: az esküvőkkel az a különbség a szülcsinapcsi partihoz képest, hogy brutális elvárásai vannak a násznépnek - már itt azon veri magát a sok látens alkoholista, hogy az mekkora fertő, hogy nem szolgálnak fel bort. És ez egy csak eleme a menünek. Ha Dr. Oetker pizzát szolgálnának fel, akkor azon menne a vekengés, hogy "mi csicskának számítunk neki, hogy ilyen minőségtelen szarral szúrja ki a szemünket?"... pedig lehet, csak arra telne a párnak.
2021. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
25%

Ja, és én én azért fizessem a lagzi bulikát a szercsi párcsinak, mert nem tudnak nemet mondani pár alkesznek?


Ha arra telik, akkor arra telik. Sokkal szívesebben ennék bolti pizzát azokkal, akiket szeretek, és látni akarnak az esküvőjükön, mint adjak a semmire húszezreket. Sőt, ha nem az terjedt volna el, hogy a lagzit nekem utólag kell fizetni, semmi bajom nem lenne azzal, hogy adjak nagyobb összeget ajándékba.

2021. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
69%

Nem is értem mit kell ezen felháborodni.Furcsa,hogy italt kérnek,az igaz.De eddig minden lagziba elvittük a nászajándékot(pênz),tortát,süteményt,húst,menyecske pénzt.

Cserébe megvendégeltwk pénteken,mikor az ajándékot vittük,szombaton kínálni való a lagziban,ebéd,esküvő,vacsora,éjfélkor töltött káposzta,torta,folyamatosan kirakva,rágcsálnialó,innivaló,és mikor mentünk haza pakoltak süteményt,tortát,stb...

2021. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:
75%

81 ha meghívnak egy szülinapi buliba oda is viszel ajándékot nem? De. Akkor? Amit az esküvőre viszel, az is ajándék. Nászajándék. Csak nem valami haszontalan kacatot viszel, hanem olyat aminek a pár örül.

Egyébként azért sem értem ezt a rengeteg indulatot benned, mert ha nem viszel csak 5ezret, vagy csak 2 ötszázast dobsz a mennyasszonytáncba, sőt, ha egy fillért sem adsz, akkor sem fognak kivezettetni, ugyan úgy megkapod a vacsorát, a tortát, mindent. Legrosszabb esetben elkönyvelnek olcsó jánosnak és kész.

2021. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!