Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy egy esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy egy esküvőre már a meghívóban le van írva, hogy borítékot vigyünk, illetve a piát magunknak kell vinni?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas az esküvőkben, azt tudtam, hogy szoktak pénzt adni - nyilván adtam volna magamtól - de a meghívóban kéregetni csak szerintem pofátlanság?


Illetve, hogy aki nem szereti a sört és a pálinkát, az vigyen magának, mert más nem lesz. Ilyenről még szimpla házibulin se nagyon hallottam, nemhogy esküvőn.

Az adakozást elvárják, és még a piát is magamnak vegyem.


Velem van a baj, vagy ez azért tényleg pofátlanság?



2021. júl. 14. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 FoxtrotLidérc ***** válasza:
71%
A többieknek mondanám: Lehet velem van a baj. De! Ha drága egy esküvő, meg ebből is bizniszt csináltak, akkor nem evidens, hogy nem többmilláért szervezzük, hanem mondjuk kicsit olcsóbban? Vagy mit tudom én, valakinél lenne bográcsozás (több bográcsban többfélét főzve)? És akkor telibe batyusbál? Vagy ilyenkor ez nem opció?
2021. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
36%
61: sajnos sokaknak nem, mert "akkor meg fog szólni anyukám meg a Gizi néni" vagy "hát erről álmodoztam kicsi gyerek korom óta a hollywoodi filmek miatt, ezt nem fogom magamtól megvonni".
2021. júl. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
65%

"háztartásunk teljes, de a pénztárcánk üres"


De akinek üres a pénztárcája, miért rázza a rongyot? Akkor kéttanús esküvő.


Tudom, hogy szokás, de hányinger ez a sok pénzkunyeráló esküvő.


Nekem meg azt senki ne mondja, hogy egy picike szelet lazac üresen, mert a krumplit megzabálták, egy madártej, és a csapvíz, amit ittam, mert nem volt más alkoholmentes, az kitesz 20 ezret.


Vagy ha igen, akkor aki többet zabált, fizessen többet.

2021. júl. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nagyon gáz. Nekem lesült volna a bőr a képemről, de manapság menő ilyet beleírni a meghívóba sajnos, főleg sok fős lagzi esetén szeretik tarhálni a pénzt, hányinger.
2021. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
64%
A volt kolléganőmnél volt hasonló lagzi. Az egy dolog, hogy fél évig terrorban tartott minket, mert ő esküvőt szervez. Pénzt kértek ők is. Mindenen spóroltak közben. Így lehetett, hogy a bérelt koszorúslány ruhámra borult valami zsíros kaja, mert haver volt a felszolgáló. 10 óra felé tök jó játék volt lopkodni az asztalokról a piát, mert nem volt elegendő. Az egész egy vicc volt, minden bántás nélkül, látszott, hogy mindent olcsón megúszni, sok vendéget meghívni, akiktől csak pénz jöhet, mert épp telket, anno 20 éve volt, akartak venni.
2021. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
73%

#64 Te mit adnál ajándékba? Tök kíváncsi vagyok.


Amúgy írnak itt akármit egyesek, én is pénzt fogok kérni, mert nincs szükségünk gagyi ajándékokra meg még 25 tányérra.

2021. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
88%

A pénz nem fura,az ital igen.

Nàlunk úgy szokàs,hogy tortàt,süteményt is viszünk.Vsgy sz esküvő napján,vagy előtte való nap,ahhoz s hàzhoz,amelyik réezről megvagyunk hívva.

Olyankor adjuk oda s nászsjándékot,tortát,sütit,húst.De meg is vendégelnek minket,és a lagzi utàn is,távozáskor csomagolnak.

2021. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
21%
dE nEm ÉrTiTek, HoGy Ez OkÉ éS AlKeSzOk VaGyToK???344?4?4???!!
2021. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
44%

Hát, én se zabálok meg iszok össze még 10ezret se...

Szoktam ételt rendelni, vagy beülni valahova kajálni. Max 3000 Ft szokott lenni. Oké, legyen ez egy esküvő, duplaáron is 6000.

Nehogy már 20ezerbe kerüljek. 10ezernél többet nem adnék, ha nem közeli rokon házasodik. Elvileg ott én vendég vagyok és nem egy szolgáltatást igénybevevő ember.


20ezerért olyan étterembe megyek, hogy megszólal, és nem is kell a gyökér mókamikit hallgatni (vőfély), és nem kell a részeg "utcára nyílik a kocsmaajtó" típusú bácsikákat, meg papucsférjeket hallgatnom,kerülgetnem.

2021. júl. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
46%
#69 Tégy szívességet az ismerőseidnek és a jövőben utasítsd vissza az összes lakodalmi meghívást.
2021. júl. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!