Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy egy esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy egy esküvőre már a meghívóban le van írva, hogy borítékot vigyünk, illetve a piát magunknak kell vinni?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas az esküvőkben, azt tudtam, hogy szoktak pénzt adni - nyilván adtam volna magamtól - de a meghívóban kéregetni csak szerintem pofátlanság?


Illetve, hogy aki nem szereti a sört és a pálinkát, az vigyen magának, mert más nem lesz. Ilyenről még szimpla házibulin se nagyon hallottam, nemhogy esküvőn.

Az adakozást elvárják, és még a piát is magamnak vegyem.


Velem van a baj, vagy ez azért tényleg pofátlanság?



2021. júl. 14. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
72%

Olvasom itt a kommenteket, és bor mint luxuscikk :D

Eszem-fa_om megáll, nekem leégett volna a bőr a pofámról, ha már elhívok valaki az esküvőmre, akár anyámékat vagy tesómékat, úgy vendégelem meg mint valami hétvégi grillezésen.

Mi pénzt kértünk, bár mi csak 70-en voltunk kb, de meg volt a módja, hogy kultúráltan közöljük, nem kell ajándéktárgy. De kaja-pia normál módban és mennyiségben volt, mert a MI esküvőnk, és MI magunk is jól akartuk érezni magunkat a legnagyobb napunkon, ez nem máson való spórolás lett volna, hanem ha már nagy nap, rúgjunk ki a hámból!

Komolyan, néhány ember fejében hatalmas gondok vannak. Elmegyek pl szülinapi buliba, mert MEGHÍVNAk, de viszek magamnak tortát, mert nem biztos hogy lesz, de drága ajándékot vigyek.

2021. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
42%
ja majd viszem a karton vizet magammal, mert lehet az se lesz :D
2021. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes nem rég voltam esküvőn és volt korlátlan ital fogyasztás, mégsem rúgtam be. Aki fillérb-ó az ne rendezzen esküvőt, egyszerű.
2021. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
93%

33.-nak.


A "korlátlan italfogyasztás" az nem szó szerint értendő. Azaz hiába van az étterem pultjában a polcon a Chivas, az külön fizetős, és az alap sörből sem kérhetsz 1 rekesszel.

2021. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
47%

Fú 31, mi lenne veled ha megtudnád, hogy vannak alkohol mentes esküvők? Nem mindenkinek az a buli, ha hányásig isszák magukat. És gond a te fejedben van, ha a bor hiánya nálad egyenlő a hétvégi grillezéssel.

Nem kell tortát vinni. Alkoholt sem kell vinni, mert lesz. Hogy pont olyan nem lesz amit te szeretsz, az egyéni szocprobléma. Nem lehet és nem is kell mindenkinek megfelelni.

2021. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
68%

Pénzkéréssel szerintem semmi gond nincsen, én egyébként a 20.000-es alsó határt is fairnek érzem, szerintem ennél kevesebbet eléggé gáz egy esküvőn adni, mi inkább 50e körüli összegeket szoktunk adni, de én semmiképpen nem írnék be konkrét összeget a meghívóba és különösen nem számolgatnám azt, hogy vajon visszatérül-e a lagzi összege az adományokból (nekünk 8 éve kb. 1 millióba került, és kb ennyit is kaptunk a vendégektől, de ha kevesebbet kaptuk volna, az sem lett volna probléma.


Az étterembe a piával kapcsolatban azt problémásnak gondolom, hogy megkérjük a vendéget, hogy hozzon magával ételt vagy italt én látom vendégül őt, mindent megteszek egy bizonyos határig, hogy jól érezze magát.

Nálunk úgy volt, hogy többféle tálról lehetett választani indenféle húst, köretet, süteményt, és a pincérek kivittek kérésre akármennyi sört, bort ingyen, egy bizonyos típusból. A bort külön vettük, dugódíjat fizettünk az éttremnek a felszolgálásért.

Volt egy külön asztal, ahová mi tettünk ki 8-10 különféle viszonylag márkás röviditalt, abból is mindenki vehetett, amennyit akart ezért is fizettünk dugódíjat.

Aki mást akart inni ezeken kívül, az rendelt a pincértől saját pénzén, amit azonnal leszámláztak neki.

Ez szerintem így korrektebb, minthogy felszólítom a vendéget, hogy hozzon magával innivalót.

2021. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
33%

"de drága ajándékot vigyek."


Ne vigyél. Ha nem adod szívesen ne vigyél. El se menj.

Ajándékot azért adunk, hogy az ajándékozott örüljön, nem azért, hogy cserébe mindenféle elvárásaink lehessenek.

2021. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
68%

35.-nek.


Voltam olyanon. Mindenki szökdösött ki a kisboltba.

2021. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
38%

Ha csak sör van meg pálinka, akkor gondolod majd lesz üdítő vagy limonádé?

Ki mondta amúgy hogy nekem hiányzik a pia? De ne követeljen pénzt, ha ő se képes arra, hogy vendégül lássa a meghívottakat. Én sem mondom, ha valaki átjön, hogy hozzon amit akar enni,inni, hanem megveszem.

2021. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
89%

"Ez szerintem így korrektebb, minthogy felszólítom a vendéget, hogy hozzon magával innivalót."


Nem tudjuk, hogy hogyan hangzott el a dolog. Egyszerű tájékoztatás is lehetett, hogy ne ott szembesüljenek vele, hogy nincs whisky csak pálinka, és ha akarnak akkor fel tudjanak készülni.

2021. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!