Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy egy esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy egy esküvőre már a meghívóban le van írva, hogy borítékot vigyünk, illetve a piát magunknak kell vinni?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas az esküvőkben, azt tudtam, hogy szoktak pénzt adni - nyilván adtam volna magamtól - de a meghívóban kéregetni csak szerintem pofátlanság?


Illetve, hogy aki nem szereti a sört és a pálinkát, az vigyen magának, mert más nem lesz. Ilyenről még szimpla házibulin se nagyon hallottam, nemhogy esküvőn.

Az adakozást elvárják, és még a piát is magamnak vegyem.


Velem van a baj, vagy ez azért tényleg pofátlanság?



2021. júl. 14. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
66%

"Az ember perkál, nem keveset, aztán még félig batyus bál lesz??"


Lesz vacsora, lesznek üdítők, sütemény, alkohol is lesz. De tényleg a k:rva anyjukat, hogy pont jager meg vodka nem lesz. Ha nem adod jó szívvel amit adsz, akkor eleve minek mész el? Lehet ám nemet is mondani.

2021. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
68%

Nem magatoknak kell vinni a piát, csak ha extra igényetek van. Ez teljesen rendben van.

Az, hogy tárgyi ajándék helyett pénzt kérnek szintén teljesen rendben van. Még így is fognak kapni egy csomó vackot, hogy külön kérik, hogy ne. Vannak akik egyszerűen képtelenek feldolgozni, hogy nem kell az étkészlet, mert hát de na az úgy illik, meg az a szokás.

2021. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
72%
A piára vonatkozó rész elég fura. Az viszont érthető, ha leírják hogy pénzt kérnek, bár meg lehet ezt is cizelláltan fogalmazni.
2021. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
81%
22: extra igény? bocs de nem iszom se pálinkát, se sört. Szerintem nem vagyok vele egyedül. Azért nehogy már én vigyek pezsgőt/bort, mert ilyen finnyás vagyok.
2021. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
37%

24, akkor ne vigyél. Nem kötelező piálni, lehet inni, üdítőt is.

Ha sör helyett bor lenne, biztos akkor is lenne akinek meg az nem tetszik, mert ő a sört szereti. Nem lehet mindenkinek jót tenni. A Mészárosék esküvőjén biztos lesz korlátlan fogyasztás a legdrágább alkoholokból, de egy átlag párnak általában számolgatni kell, hogy mi fér bele meg mi nem.

2021. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
17%
24: ha a piák nem jók, lehet inni vizet vagy üdítőt. Erről az jut eszembe, amikor egy esküvőn egy 60as női vendég eltorzult arccal Metaxát követelt. Viselkedni tudni kell. Ha az alkohol nem jó neked, akkor vagy nem iszol alkoholt, vagy viszel. A lagzi elsősorban a páré, nem a finnyás vendégé.
2021. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
76%

Azért ne hasonlítsuk már össze a Metaxát a borral mint alapvető (és olcsó!) alkoholtípussal. :) Mondom ezt úgy, hogy nem iszom alkoholt.

Egyébként felénk egyfajta alaptézis, hogy egy lagzin bármin spórolhatunk, csak a kaján-pián nem. Ha mindenki jót evett, jót ivott, akkor a hangulat is jó lesz. :) Még akkor is, ha élőzene helyett laptopról szól a muzsika.

2021. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
82%

Komolyan, GYK-n emberek nem értik meg az arany-középút, vagy az átlag fogalmát, mindenki csak hozza a felszínes szélsőséges példáit ezzel önigazolást keresve. Egy esküvőn csak sör vagy pálinka van. Remek, átlagban egyik sem illik a legtöbb ételhez, és azért ez elég kevés. Szerintem pezsgő vagy bor igazán lehetne, de ez nem is a lényeg, hanem a stílus.

Paraszt mód kunyerálnak, úgy hogy basic italt is a vendégség vigyen magának. Akkor döntsék el, batyus eskü, vagy hagyományos.

2021. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
67%

Én sajnálok mindenkit, aki végigmegy az esküvőszervezés pokoli útján. El se hinné az ember, mennyi hülye van. Egyesek komolyan azt képzelik, hogy csak azért, mert adnak ajándékot (már itt gond van ugye, nincsenek tisztában az ajándék fogalmával), nekik jár a minden igényüket kielégítő 5 csillagos kiszolgálás.

Szerencsére úgy hozta a sors, hogy húgom előttem ment férjhez. Így én tanultam belőle és két tanúval házasodtunk, aztán elmentünk nyaralni. Természetesen ez sem felelt meg mindenkinek, még sokáig hallgattuk utána, hogy milyen bunkók vagyunk. Bár azóta sem értem mi közük hozzá. Hihetetlen.

2021. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
61%

"Paraszt mód kunyerálnak"


Honnan tudod milyen módon közölték?

2021. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!