Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő terhesen, vagy inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő terhesen, vagy inkább várnátok vele 1-2 évet?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok, a vőlegényemmel beszéltünk arról is, hogy esetleg szűkebb körben, kb 55-60 fővel megtartanánk most, még nyáron az esküvőnket, egy vacsorával. És jövő nyáron, ha már megszületett a baba, lenne egy rendes, nagyszabású buli, mindenkivel.


Anyukám azt mondja, hogy nem kell rohanni, 22 évesen nem kötelező házasodni, de őszintén, mire várjunk? Meg hogy kétszer felesleges megszervezni... Viszont itt csak egy vacsora lenne most, nagy szervezést nem igényelne. Beszéltünk a hellyel, ahol tartanánk, ők biztosítanak ételt, italt, dekort. Őszre nem halasztanám, mert akkor nekem még lesznek óráim az egyetemen, meg nem is tudom, hogy a terhességem vége felé mennyire lesz kedvem 12 centis tűsarkúban parádézni, hogy leszek majd stb.

Csak ugye kérdés itt, hogy kik tartoznak a szűkebb körbe, lesz-e sértődés, mert valakit nem hívunk...


2023. máj. 31. 09:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy az 55 főn miért kell fennakadni... Nekem pl. még élnek a nagyszüleim, dédszüleim is. Mindenkivel tartom a kapcsolatot, egyik dédim még Pestre is járkál hozzánk vonattal, 2-3 hetente mindig jön egy napra. Nem tudnám őket kihagyni az életem egyik legfontosabb napjából. Szóval már ha csak őket nézem + a szüleimet, az 10 fő. Legjobb barátnőm, akivel ovis korunk óta elválaszthatatlanok vagyunk, már feleség és egy ikerpár anyukája. 14 fő. És még sorolhatnám... Nem a szomszéd, meg a postás lenne ott, hanem azok, akikkel napi kapcsolatban vagyunk és akiket szeretünk.


40 évesen is ugyanúgy egyedül maradhatok egy gyerekkel, vagy akkor már nem baj? Válni bármikor lehet, viszont, mint írtam, a párom nem az a típus, aki a gyerekét lesz.rná. Így olyan, hogy én egyedül maradok a gyerekkel, sosem lesz. Mert az apja ugyanúgy az apja marad, válás ide, vagy oda.

2023. máj. 31. 10:08
 22/110 A kérdező kommentje:
És félreértés ne essék, ez nem megszavaztatás (egycsaj, te meg szedjél valami nyugtatót, mert borzalmas, hogy egy szimpla kérdés ilyesmit vált ki belőled!). Csupán érdekelt mások véleménye, esetleg tapasztalata! Az esküvőről, nem arról, ki hány év múlva vált el!
2023. máj. 31. 10:10
 23/110 anonim ***** válasza:
75%
De miért kell mások véleménye, hogy egy döntést hozzbegy fontos dologról az életedben? Tudsz erre válaszolni? Miért van szükséged más vélemenyére? (Amik nyilván full ellentétesek lesznek, hiszen minden ember más)
2023. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 A kérdező kommentje:
Mivel még sosem voltam terhes, kisbabám sem volt, így nem tudom, melyik döntés lenne a jobb. Nyilván a végén mi mondjuk ki a döntő szót, de úgy gondolom, ez az oldal erre való, hogy bárki kérdezzen bármit. Nem kötelező válaszolnod, ha úgy érzed, nem tetszik a kérdésem, nem tudsz velem azonosulni, vagy nem vagyok szimpatikus. Úgy látom, van még elég sok kérdés, teljesen megválaszolatlanok is, lehet azokkal foglalkoznod! Erre a stílusra, szövegre én nem vagyok kíváncsi. Egy érdeklődő menyasszony vagyok, úgy gondolom, senkinek nem ártunk a kérdéssel!
2023. máj. 31. 10:15
 25/110 A kérdező kommentje:
De azért érdekes, hogy más kérdésnél (pl: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke.. ) a kérdezőt ekézitek, írjátok, hogy semmi köze hozzá, egyedül rájuk tartozik, hogy formál jogot arra, hogy más életébe beleszóljon. Erre most, ennél a kérdésnél pontosan ugyanazt csináljátok, amit ott szidtok!
2023. máj. 31. 10:15
 26/110 anonim ***** válasza:
93%
Én most tartanám, mert baba mellett sokkal problémásabb lesz minden. Ki vigyáz rá, hogyan etetem, átázik a ruhám a meginduló tej miatt, aggódom a baba miatt,stb....
2023. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim válasza:
100%
Szerintem szűk családi körben még most házasodjatok össze, hiába tervezitek hogy jövőre lesz a nagy lagzi, mire eljön az-az idő belátjátok hogy az a pénz másra fog kelleni (főleg a babára), és nem fogjátok szükségesnek érezni a banzájt. Az meg hogy kik tartoznak a szűkebb körbe nektek kell eldönteni, mérlegelni.
2023. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 anonim ***** válasza:
96%

Mindig csodálkozom (és kicsit irigykedem is), hogy valaki, aki egy ilyen kérdést nem tud a párjával közösen megvitatni és eldönteni, hogy mer gyereket vállalni.


Nem kell rohanni az esküvővel? Olyan szempontból igaza van anyukádnak, hogy terhes vagy, tökmindegy már, a gyerek összeköt titeket esküvővel vagy anélkül. :D


Nektek (neked és a párodnak) kell(ene) tudnotok/megbeszélnetek, hogy akartok-e esküvőt és ha igen, akkor milyen felállásban. 50-60 fős vacsora szervezésileg és költségekben sem "szűk körű", ti tudjátok mire van keretetek/időtök egy-két hónap alatt leszervezni ezt, ha valóban úgy van ahogy írod és a hely mindent biztosít és van erre keret, akkor hajrá.


A nagy esküvővel viszont tényleg inkább várjatok 2 évet, igaza van annak, aki azt írta, hogy egy pár hónapos csecsemővel valószínűleg a hátad közepére fogod kívánni az esküvőt, főleg ha jól értem kb. 200 főset szeretnétek.

2023. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
87%

Én - mondom ÉN - ha el akarnám kerülni a gyerek "törvényessége" körüli hercehurcát, akkor beslattyognék a párommal az önkormányzatba, akár egy hétköznap délelőtt, kerítenék ott 2 tanút és összeadatnám magam, egy íróasztal előtt ülve az anyakönyvi csoportban. Semmi cécó, annyi mintha személyit csináltatnék, ez csak adminisztráció.

Utána aztán a következő nyáron megcsinálnám életem lagziját, ha vallásos vagyok akkor templomi esküvővel, nagy lakodalommal, hormonmentesen, karcsú bokával, nem örökké pisilni rohanva, mert a gyerek nyomja a hólyagom és egy pohár pezsgőt is lelkiismeret-furdalással lehet csak meginnom.

2023. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
77%

33-as, következő nyáron 6 hónapos lesz a babája, és ezerszer bonyolultabb lesz végigcsinálnia mindent, mint most, a pisilés ellenére.

Ja, és egy pohár pezsgőt nyugodtan ihat terhesen. Sokkal többet meg szoptatós anyaként sem.

2023. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!