Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő terhesen, vagy inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő terhesen, vagy inkább várnátok vele 1-2 évet?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok, a vőlegényemmel beszéltünk arról is, hogy esetleg szűkebb körben, kb 55-60 fővel megtartanánk most, még nyáron az esküvőnket, egy vacsorával. És jövő nyáron, ha már megszületett a baba, lenne egy rendes, nagyszabású buli, mindenkivel.


Anyukám azt mondja, hogy nem kell rohanni, 22 évesen nem kötelező házasodni, de őszintén, mire várjunk? Meg hogy kétszer felesleges megszervezni... Viszont itt csak egy vacsora lenne most, nagy szervezést nem igényelne. Beszéltünk a hellyel, ahol tartanánk, ők biztosítanak ételt, italt, dekort. Őszre nem halasztanám, mert akkor nekem még lesznek óráim az egyetemen, meg nem is tudom, hogy a terhességem vége felé mennyire lesz kedvem 12 centis tűsarkúban parádézni, hogy leszek majd stb.

Csak ugye kérdés itt, hogy kik tartoznak a szűkebb körbe, lesz-e sértődés, mert valakit nem hívunk...


2023. máj. 31. 09:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/110 A kérdező kommentje:
De ki mondta, hogy mi erről a párommal nem beszélgetnénk, ne vitatnánk meg?
2023. máj. 31. 10:34
 32/110 anonim ***** válasza:
89%

#34

Világosan leírtam, hogy ÉN mit csinálnék, így em értem, hogy mi indított téged arra, hogy megszólíts?

Van kamasz gyerekem, a gyereknevelés minden eddigi stációját már végigjártam, így képben vagyok.

Számomra egyszerűbb volt az élet egy félévessel, mint egy örökké rohangászó, mindent kézbe-szájba vevő 2 évessel, de biztos én vagyok a hülye.

Pezsgő:

Én nem ittam a terhességem alatt semmilyen alkoholt, mert engem még egy pohár pezsgő is elálmosít, megzavar, annyira nem vagyok ivós ... de nem vagyunk egyformák.

De tuti nem fogok itt ezen vitatkozni, ÉN így gondolom és ennek értelmében válaszoltam. A Kérdező meg eldönti ezeket olvasva, hogy számára melyik válasz a hasznos.

2023. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/110 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem tartsátok meg most. Fontos, hogy a gyerek házasságba szülessen, sok papírmunkától kímélitek meg magatokat.
2023. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/110 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem tartsátok meg, de mondjuk ez tényleg nem szűk körűnek számít, ez az 55-60 egy "normál" esküvő mérete.

Én biztos nem esküvőztem volna terhesen mert az első 2/3-át végig hánytam, de ha te jól érzed magad, akkor várhatóan a 3. trmieszterig már nem is lesznek olyan nagyon zavaró tünetek.

Azt meg nem értem mit ugrott nekes mindenki, ritka de van hogy bejön a fiatal családosdi. Én is 19 éves korom óta vagyok a férjemmel, igaz 25 évesen hazasodtunk csak meg, gyerek meg csak 26 évesen jött. De igazából ha 22 évesen becsúszott volna, akkor is megtartottuk volna.

Az picit tényleg vicces hogy anyukád fiatalnak tart az esküvőhöz, mert baba mellett full mindegy, már egy életre össze vagytok kötve akár házasodtok, akár nem. Úgyhogy ha van pénzetek meg energiátok most a hacacáréhoz, akkor házasodjatok meg. Gyerek mellett már csak nehezebb lesz.

2023. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/110 A kérdező kommentje:

Nem szűk kört írtam, hanem szűkebbet, az eredeti tervekhez képest.


Anyagilag bőven belefér, elnézve a mai magyar társadalmat, sokkal jobb helyzetben vagyok már most, mint sokan 32-35 évesen.

2023. máj. 31. 10:57
 36/110 anonim ***** válasza:
95%
Ha akarjátok, csináljátok. Ha nem akarjátok, ne csináljátok.
2023. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/110 anonim ***** válasza:
88%

Szia Kedves Kérdező!


Először is sok boldogságot kívánok nektek és örömteli babavárást, jó egészséget! :)


Másodszor: anyaként nagyon melegen ajánlom neked, hogy minél hamarabb legyen meg az esküvő. MINÉL HAMARABB!!


Gyerekkel kvára nehéz lesz bármit is csinálni és a folyamatos felelősség miatt élvezni sem fogod annyira, mint gyerek nélkül illetve az más, amikor még csak a pocidban van és megint más, amikor örökké őt lesed, hogy mit csinál épp és mire van szüksége stb. Onnantól már nem csak magadért felelsz.


Persze, ha sok a nép körülötted, akikre rábízhatod a gyereket (szülők, nagyik, dédik, barátnők stb), akkor könnyebb lehet, de anyaként már akkor sem lesz ugyanaz semmi, mint előtte volt és a papírok miatt is jobb, ha már rendezettek a viszonyok még a gyerek születése előtt!!


Legjobb az lett volna, ha előbb van meg az esküvő és csak utána a teherbeesés, de már így alakult, ezt kell elfogadni.


A párodat meg igazából majd a gyerek születése után fogod megismerni/kiismerni, mert akkor fog igazán eldőlni, hogy hogy viseli el a folyamatos kialvatlanságot, a gyereksírást, a pelenkázást, az anya szülés utáni depresszióját és egyéb eshetőségeket. Ezeket előre nem lehet megjósolni és még a legjobb embert is kifordíthatja önmagából az, ha megváltozik az addigi nyugodt élete.


Én a helyedben rekordsebességgel összehoznék egy kis esküvőt csak a legszűkebb családi körben és ha bulizni akarsz, akkor meg majd a gyerek keresztelőjére mindenkit meghívva.

2023. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/110 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem tartsátok meg most. Fontos, hogy a gyerek házasságba szülessen, sok papírmunkától kímélitek meg magatokat."


Egyetértek!!

2023. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/110 anonim ***** válasza:
28%

A szűkebb kör és a minél hamarabb nagyon jó ötlet!


Minél kevesebben csámcsoghassanak azon, hogy csak azért vett el téged, mert jött a baba...

2023. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/110 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jókívánságokat! Igazából ez életem legboldogabb időszaka, pár gonoszkodó komment nem fogja elvenni a kedvemet semmitől.


Van/lesz elég sok segítségünk a baba körül, de más az, ha ott lesz már ő is, meg más így, hogy vele külön egyelőre nem kell foglalkozni (inni én amúgy sem szoktam, szóval nem nagy lemondás, hogy nem pezsgőzhetek, vagy nem lehetek mattrészeg a lánybúcsúmon:D).


Nem írtam a kérdéshez, mert nem éreztem, hogy számítana. De a páromnak már van egy kislánya, mi neveljük. Látom, hogy bánik vele, mennyire szereti, tényleg ő a nagybetűs APA. Szóval ezért írtam azt, amit.

2023. máj. 31. 11:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!