Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő terhesen, vagy inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő terhesen, vagy inkább várnátok vele 1-2 évet?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok, a vőlegényemmel beszéltünk arról is, hogy esetleg szűkebb körben, kb 55-60 fővel megtartanánk most, még nyáron az esküvőnket, egy vacsorával. És jövő nyáron, ha már megszületett a baba, lenne egy rendes, nagyszabású buli, mindenkivel.


Anyukám azt mondja, hogy nem kell rohanni, 22 évesen nem kötelező házasodni, de őszintén, mire várjunk? Meg hogy kétszer felesleges megszervezni... Viszont itt csak egy vacsora lenne most, nagy szervezést nem igényelne. Beszéltünk a hellyel, ahol tartanánk, ők biztosítanak ételt, italt, dekort. Őszre nem halasztanám, mert akkor nekem még lesznek óráim az egyetemen, meg nem is tudom, hogy a terhességem vége felé mennyire lesz kedvem 12 centis tűsarkúban parádézni, hogy leszek majd stb.

Csak ugye kérdés itt, hogy kik tartoznak a szűkebb körbe, lesz-e sértődés, mert valakit nem hívunk...


2023. máj. 31. 09:33
 51/110 anonim ***** válasza:
7%
52-es: oké, ezt te tudod! De szerintem minden kapcsolat két emberen múlik.
2023. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/110 anonim ***** válasza:
32%
Nem rosszindulat ez. Te kérdezted a véleményünket. Mindenkit, akinek nem szimpi a válasza, lepontozod.
2023. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/110 A kérdező kommentje:

Igen, 54-es, már én is bánom és fogom a fejem néhány választ olvasva.


56-os, inkább menyasszonyok, kismamák véleménye érdekelt volna elsősorban, vagy legalább olyan személyeké, akik jártasak a témában. Nem, az nem vélemény, hogy valaki arról érdeklődik "kedvesen", hogy a csok és a babaváró megvan-e már, vagy azt kapom jótanácsként, hogy nem kell esküvő, a gyerekkel már úgyis megfogtam a vőlegényemet. Ezek a válaszok nem hasznosak, nem segítőkészek, de még csak jópofák sem.

2023. máj. 31. 11:36
 54/110 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk aki a föltett kérdés kapcsán már azon csámcsog, hogy a vőlegény előző házassága miért mehetett tönkre és ebben mi volt a férfi felelőssége, azt teljes joggal pontozzák le.

Egyrészt semmi köze a föltett kérdéshez, másrészt süt belőle a rosszindulat.

2023. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem kell esküvő és minél hamarabb!!


Akik szerint nem, azok szimplán csak irigyek, mert őket nem veszi el s nem vette el a kutya se! :D

2023. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/110 anonim ***** válasza:
28%

"süt belőle a rosszindulat."


Ez tévedés!


De a kérdező annyira naiv, hogy elhiszi, hogy mindenki hibás, csak a párja helikopter. Ezért próbáltam rávilágítani arra, hogy minden kapcsolat két emberen múlik.


A kérdező válaszaira reagáltam és nem a feltett kérdésre, ez igaz!

2023. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/110 anonim ***** válasza:
92%
Ha most nem házasodtok, 1-2 év múlva már nem fogtok, mert fontosabb dolgokkal lesztek elfoglalva.
2023. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 A kérdező kommentje:

Fuha, az 56-os nagyon magabiztos a saját hülyeségében, úgyhogy tessék, a párom engedélyével leírom:

Fél éves se volt még a lányuk, mikor a volt felesége közölte, hogy ő unja magát otthon, nem élvezi annyira az anyaságot, mint korábban a munkát és cseréljenek, ő visszamegy dolgozni inkább. A párom ajánlott fel különböző alternatívákat, kompromisszumokat, de az exe hajthatatlan volt, így maradt ő otthon a babával, mellette vitte a cégeit is.

Egy éves múlt a gyerek, mikor az anyja elmondta, hogy viszonya van egy külföldi kollégájával, válni akar és viszi a gyereket is. Utána volt még nem 1, nem 2 visszatáncolása, kezdjék újra, menjenek párterápiára, kidobja a pasit, felmond stb.

Aztán a párom ezt egy idő után megunta és ő tett pontot a végére, indította el a válást és harcolt a gyerekért is. Majd kiderült, hogy az új szerelem a gyerekre egyáltalán nem kíváncsi, a gyerek anyjának azt is megmondta, hogy válasszon, vagy ő, vagy a lánya, és ha őt választja, a gyereket nem akarja a házában látni, mert nem kíváncsi másnak a gyerekére, nem is vágyik a hisztikre, zajra, neki van egy élete, amiben a nőnek szorít helyet, de másnak nem. A nő még így is maradt vele, ki is költözött külföldre, a gyerek felől nem érdeklődik, évek óta nem is találkozott vele. Néha a páromat megtalálja 1-1 üzenettel, vagy ha itthon van nyáron, hívja, hogy találkozzanak, menjenek el egy vacsorára, italra... De azt sosem mondja, hogy eljönne a lányához.


Nyilván biztos hibás a párom, 17. esélyt is kellett volna adni neki, sőt, a munka + baba mellett napi kétszer kellett volna ellenőriznie az exfeleséget a munkahelyén, menni vele üzleti utakra, két lépést sem hagyni egyedül megtenni.

2023. máj. 31. 13:01
 59/110 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy is akartok házasodni, akkor ezerszer jobb, ha a gyerek már a házasságba születik. Szóval én mindenképpen megtartanám most. Hogy mekkorát, hogyan, stb. meg ahhoz kötném a helyedben (mert én amúgy kisesküvő pártján vagyok, tuti nem hívnék meg 50-60 embert), hogy milyen az anyagi helyzetünk, mekkora egyéb segítséget kapok (nem anyagi értelemben, hanem szervezésben, egyebekben), egészséges vagyok-e én is és a baba is, stb. Meg mennyire fáj, ha nem jön vissza annyi nászajándék és nem jön el annyi vendég, mert ugye ilyen rövid határidőnél megvan az esély arra, hogy nem tudnak az emberek annyit adni, mint amúgy adnának és/vagy már kivették a nyári szabadságaikat, lefoglalták a szállásokat, stb.


Szóval önkormányzati kéttanúst biztosan megejtenék, a többit mérlegelném.

2023. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 anonim ***** válasza:
97%
Az 50 főn cscak azért akadunk fenn, mert az már nem kicsi. Szóval ha most 50 fős lenne a vacsora, akkor eszembe se jutna jövőre is elbulizni még egy zsák pénzt 100 vendéggel. Inkább akkor csináljátok most közepes básznéppel, rendes lagzival, vagy most csak azzal a 14 fontos emberrel aztán később nagyobbat. Ha most megtartod 50 fővel, mit fogsz mondani jövőre a nászajándékról? Hozzanak még egyszer? Nem illene, de amúgy meg baba mellett nem biztos, hogy lesz annyi felesleget pénzetek. Vagy akkor már fontosabbnak fog tűnni, hogy rendes iskolára gyűjtsetek például. A legnagyobb hülyeség tényleg az lenne, ha most megtartanátok 50 fővel, aztán még egyszer, még többel.
2023. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!