Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek találok még olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek találok még olyan embert, aki vallási okokból megtartja a tisztaságát a házasságig?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a katolikusoknál is elő van írva, viszont sokan nem tartják be, az én vallásom is ezt a fajta dolgot követi csak szigorúbban. Ha találkoznék egy fiúval mikor kéne elmondanom neki, hogy ez a helyzet? Köszönöm! 19/L

2017. nov. 3. 19:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
17%

72%, ha nem vagy vallásos, akkor minek a házasság, ki és mi szabja meg hogy mit és mikor tegyél?

Ha nem vagy hívő, nem hiszel a vallási szertartásokban akkor miért számít neked az a nap?


Mitől lesz más, mondjuk 3 év után a Nagy Nap után bármi is?

Én mondjuk sajnos nem tudom elfogadni a logikátlan dolgokat és ez egy ilyen dolog.

A természetes emberi folyamatok híve vagyok, vagyis hogy az ember nem egy digitális lény, 1 vagy 0...és nem is a polgári törvénykönyv. Az emberi kapcsolat egy folyamatosan fluktuálódó, hullámzó, rezgő húr, nagyon finom átmenetekkel.


Nekem ezért borzasztó életidegen, hogy egyik nap még meg sem csókolhatom, aztán másik nap meg már szabad, mert valami mágikus kapcsóló átkapcsolt.


Nem akarom leszólni emiatt egyikőtötek sem, én elfogadom ezt... csak szeretném megérteni mi vezet egy ilyen döntésre, főleg ha nem vagy hívő.

2017. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
30%
A tisztaság szóhasználata meg továbbra is visszataszító és lealacsonyító számomra. Ez megint egy valaki által kitalált, elterjesztett dogma és igen sértő azok számára akik nem követnek egy kitalált szabályrendszert. Ha valakinek be lehet mosni az agyába, az "tisztátalan" aki bármilyen normális (szexuális) kapcsolatban van házasság nélkül, mert nem követ egy mások áltla terjesztett szabályrendszert... azzal bármit el lehet hitetni. Pl, hogy a Föld lapos, és a Nap körülöttünk kering.
2017. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
33%

Akkor hívjuk szüzességnek, és akkor rendben lesz a lelki békéd :)

Én egy szóval sem mondtam, hogy szüzen mentem férjhez és nem is követtem ezeket a szabályokat vagy, hogy ezek alapján éltem. Nem magamról beszéltem, csak rengeteg barátom vallásos, jól ismerem a vallásukat és tisztelem őket amiatt, hogy ilyen hittel tudnak élni.

A házasság pedig midnig is fontos volt nekem, mivel ezzel fejezem ki a másik számára, hogy egy életre őt választom, ezt tartom a jéghegy csúcsának. Én ebben hiszek, ők pedig abban. Egyik fél sem próbálta a másikra ráerőltetni a nézeteit, mint itt sokan.


Azt pedig ne tessék úgy elképzelni, hogy házasságig egy csók sem, másnap meg rögtön orgiákat csapnak. Van egy fokozatosság házasságig, és utána is. De ez még midnig csak kettőjükre tartozik. És mint írtam, ha ők ebben hisznek, és meggyőződéssel élnek így, nem értem miért kevésbé elfogadott ez az életforma mint pl egy együttélés.


Mindenki elfogadó, és liberalista, csak a vallásosok és a konzervatívak forduljanak fel.

2017. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
77%

Bocs de nincs ilyen szó, hogy liberalista... maximum liberális.


Csak halkan mondom, aki nem fogadja el azt, hogy az emberek úgy éljenek ahogy szeretnének, (vallásosként, vagy sem) akkor neki semmi köze a liberális gondolkozásmódhoz...


Ez egy szimpla életviteli döntés, amit megvitatunk. Aki bunkón nyilvánítja ki a véleményét, azt sajnálom.

2017. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
34%

Miért ne lenne ilyen szó? Létezik.

Igen, ez is egy életvitel a többi közül. Mi a probléma akkor?

2017. nov. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
100%

Nincs liberalista, ahogy konzervatívista sincs... liberális és konzervatív van. ...De nem vagyok nyeltannáci, nézz utána ha nem hiszed.


Épp azért, mert életviteli kérdés, szabadon megvitatható normális hangnemben. Aki amiatt bánt mert vallásos vagy az egy gyökér. Aki kifejti a véleményét, hogy esetleg lehet máshogy is, vagy hogy nem feltétlenül jó amit csinál a másik (mert sokkal tapasztaltabb kapcsolatok terén az adott illetőnél, és nem szexre gondolok) az elfogadható vitatéma. Ennyi.


Ezen felül szerintem soha senki nem szólt be a való életben azért, mert a magánéletedben nem feküdtél le a házasság előtt. Max az anoním fórumon van erről parázs vita, amúgy hót leszarja mindenki, hogy ki hány évesen, mikor és hogyan szexel először.

2017. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:
100%
"liberalista" :) A liberális, a jogállam és most már soros is olyan szavak, amelyeket 9 millió ember használ szitokszóként anélkül, hogy halvány fingjuk lenne róla, mit jelent.
2017. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 A kérdező kommentje:
Kicsit sok lett a válasz. Nem erre számítottam. De köszönöm azoknak, akik értelmes választ adtak nekem.
2017. nov. 8. 20:36
 99/103 Lifeishard ***** válasza:
26%

1. Találsz.

2. Te érzed, mikor, de ne túl hamar ("Szia, XX vagyok, csak házasság után szeretkezem.), és ne is hetek múlva. Legkésőbb az első csók előtt vagy után.

2017. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
23%
99: én igencsak kiakadnék, ha valaki a második randi végén, mielőtt megcsókolnánk egymást, közölné, hogy ő minimum két évig nem akar szexelni. 2017-ben a párkapcsolathoz hozzátartozik a szex. Aki szerint nem, az az ő dolga, de ne pazarolja az időm és energiám. És mellesleg ne pazarolja a sajátját sem. Ez egyszerűen bunkóság.
2017. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!