Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek találok még olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek találok még olyan embert, aki vallási okokból megtartja a tisztaságát a házasságig?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a katolikusoknál is elő van írva, viszont sokan nem tartják be, az én vallásom is ezt a fajta dolgot követi csak szigorúbban. Ha találkoznék egy fiúval mikor kéne elmondanom neki, hogy ez a helyzet? Köszönöm! 19/L

2017. nov. 3. 19:47
 71/103 anonim ***** válasza:
19%
Igaza van az utolsónak. Vallási okból várni hiba.
2017. nov. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 anonim ***** válasza:
20%

"Ne a szüleid, ne egy könyv és ne a pap bácsi írja elő MIKOR, KIVEL és HOGYAN létesíts szexuális kapcsolatot"

Senki nem írta nekem elő, egyszerűen csak mást tartok helyesnek. Nem befolyásolt senki.


"Egy 18 éves lélek semmit, de semmit nem tud még a kapcsolatokról, a másik nemről ráadásul nagyon könnyű "hatni" rá..."

Igen, nagyon könnyű hatni rá, de nem csak 18, hanem már 16 és 14 évesen is. "Szexelj, minél előbb, szűznek lenni gáz. Manapság már sok szülő is csak annyit mond, "mindegy, csak védekezzetek". Annyira látom az osztálytársaimon, ahogy a korai szexuális kapcsolatok tönkretették őket, mennyi lelki sebet hordoznak, te jó ég. Inkább várok. Várok, várok az igazira, arra, aki tényleg annyira komolyan gondolja velem, hogy házasodni szeretne. Nem csak egy csaj vagyok, aki a szexuális vágyait kielégíti.

2017. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/103 anonim ***** válasza:
23%

Imádom de tényleg, annyira aranyos, ahogy 18(?)-19 évesen olyan hatalmas óriási élettapasztalattal nyilatkoztok a kapcsolatokról, házasságról, szerelemről, lelki sebekről, férfiakról, mint egy 30-40 éves anyuka... mindezt természeteden úgy, hogy még párotok sem volt talán soha. Azt hiszitek, azt mondta (egyébként hazudta) valaki, hogy ez majd megvéd benneteket az élet viszontagságaitól.


Számomra ezt jelenti a vak hit. A kétkedés, a szkepticizmus csíráját is kiírtja az emberből. Hiszen nem is működne a dolog, ha elkezdenél kétketni (önállóan gondolkozni).

2017. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/103 anonim ***** válasza:
23%

Igen, ez nekem is feltűnt, hogy úgy karattyolnak a kapcsolatokról, mint én nem teszem harminegynéhány évesen.

Annyit mondtam korábban, szerintem fontos, hogy kiderüljön az elején, egyáltalán működik-e két ember között a szex, hiszen az igények nagyon eltérőek lehetnek.

Az a lány, aki pedig azt mondta, hogy ő nem akar kvázi egy szexuális nem tudom mi lenni, mert vár az igazira, csak annyit mondanék:Hajrá!Csak ne várj igazán harmonikus házasságot, hisz menetközben derülhetnek ki dolgok.Érted, vagy példa is kell?

2017. nov. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 anonim ***** válasza:
24%

Az pedig nem érvelés, ha felhozod a többi gyerek szexuális életet, ráhatásként. Ezzel nem cáfoltad a vallás mély ráhatását a gyermekekre. Sőt inkább elismerted, hiszen a többiek is befolyásolhatók.


Igen azok, ez nem kérdés. Viszont ez vallástól független, csak is a szülői nevelés kérdése. Érdekes a két unokahúgom olyan osztályba jár, ahol elég sok a ribi, mégis ők olyan nevelést és ráhatást kaptak a szülőktől és anyáméktól is, aminek hála teljesen normálisak. Sőt lehet velük beszélgetni a szexről így felvilágosítás után. Számomra a tabuk nélküli nyíltság, és beszéd ezerszer fontosabb, mint dolgok szőnyeg alá söprése és tiltás.

Jó példa, hogy amíg a tini unokahúgommal éretten és felnőtten tudok beszélni erről a témáról...addig a legjobb (már 30 éves) barátom a lehszogorúbb vallásos nevelést kapta. Teljesen tabu volt még szexről is beszélni. Még a barátnőjét sem merte bemutatni. Mivel nem beszélhetett róla, ezért szépen titokban, hazudozva felvitte és megtörtént a dolog 16-18 évesen. Két évre rá derült ki, óriási botrányt csapott az anyja. (Ha én nem lettem volna, szerintem a gumiról se hallott volna...)


Azt nem mondom, hogy biztosan nem "jobb" gyerekek a szogorú katolikus nevelés után, mert beléjük lehet verni egy értékrendet tele tabukkal és tiltásokkal... de néha nem működik és pont az ellenkező hatást váltja ki.


Ha a szülő akár világi, akár vallásos neveléssel át tudja adni amit kell, akkor a lányára nem fognak hatni a külső nyomások "szexelj, légy ri...nc, drogozz stb..". Ez nevelési kérdés.

2017. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/103 anonim ***** válasza:
31%
Őszintén szólva, sokkal jobban sikerülnek a fiatalon, szűzen megkötött házasságok. Ugyanis nem a szexualitáson csúszik el a legtöbb házasság, hanem, hogy nem tanulnak meg várni, illetve a kezdeti szexuális vágyat könnyen összekeverik a szerelemmel.
2017. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/103 anonim ***** válasza:
30%
Jó de azért a szűzen, fiatalon házasodók általában azért inkább vallási fanatikusok. Normális szülő nem hagyja, hogy 18 évesen megházasodjon a gyereke, mert szexelni akar.
2017. nov. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:
21%

Erről van valami statisztikád? Utolsó előtti...


Már bocs de nem hiszek szóbeszédeknek. Az biztos, hogy talán valóban a vallásos párok együtt maradnak, mert a válás súlyos bűn. Arról is van statisztikánk, hogy a fiatalon köttetett házasságokban valóban boldogok a felek?

Vagy bármi kétség, probléma, nehézség támad az megoldható imádkozással és a hittel, hogy Isten kijelölte az utat, és változtatni már nem lehet, letérni az útról bűn... még ha akár boldogtalan is az ember. Meg persze mivel összehasonlítási alap sincsen, értelemszerűen már így kell leélni az életed. Ha belül mégsem vagy boldog, a szex sem működik akkor Isten akarata volt. Majd a Mennyben úgy is örök boldogság vár, azt a röpke 60 évet leélhetjük testi örömök nélkül is.

2017. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 anonim ***** válasza:
13%

Pedig ez úgy van, ahogy a #76 mondja.

Azok a párok, akik vartak az esküvőig sokkal jobb problémamegoldó képességgel rendelkeznek, könnyebben meg tudják oldani a konfléktusokat, mert több időt szántak egymás megismerésére, és a konfliktusokat sem békülős szex-szel oldották meg, hanem megbeszélték a problémákat. Ezért a házasságban is könnyebben oldjáák meg a problémákat, sokkal inkább tudják, mire van szüksége a másiknak.

2017. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/103 anonim ***** válasza:
20%
Pontosan így van. Persze nem azt mondom, hogy nem fordul elő ellenpélda itt vagy a másik oldalon. De ez tagadhatatlan tény. Az a baj, hogy nem ismeritek testközelből ezeket a vallási csoportokat, sem az embereket, ezért tudok ilyen butaságot írni, hogy a szex miatt akarnak fiatalon megházasodni. Nagyon nem talált.
2017. nov. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!