Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek találok még olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek találok még olyan embert, aki vallási okokból megtartja a tisztaságát a házasságig?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a katolikusoknál is elő van írva, viszont sokan nem tartják be, az én vallásom is ezt a fajta dolgot követi csak szigorúbban. Ha találkoznék egy fiúval mikor kéne elmondanom neki, hogy ez a helyzet? Köszönöm! 19/L

2017. nov. 3. 19:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
68%

#21,milyen idióta agymosott hozzászólás?? A tisztaság szó csupán a szüzesség szinonímája, ez nem jelenti azt, hogy a hívők lenéznének bárkit. Itt te vagy az, aki lenézed a hívőket. :)

Mért baj az, ha valakinek más az értékrendje?


#22, nem a középkorban találták ki. Ez a kb. az ókor óta minden nemzetben és kultúrában így volt.

2017. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 anonim ***** válasza:
20%
Nem nézek le senkit. Ahogy írtam, a kérdezőt is inkább sajnálom
2017. nov. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 anonim ***** válasza:
29%

#23 férfiként és nem feministaként mondom, de ez a dogma azért keletkezett, hogy a férfiak szűz és betegségmentes lányt vehessenek el.


Szó sem volt itt a női érdekről. A nők elnyomása alapvető tény volt. A férfiak bárkivel dughattak mindig is, de elvárás volt hogy az asszonykájuk - főleg a szinte általános kényszerházasságban szűz legyen.

Egyszerűen mert a szűzhártyát lehetett ellenőrizni, a férfi farkát meg nem.


Na innen maradt ránk ez a szép szokás. Ma már a fejlett védekezés és STD korszakában, főleg ahol egyenjogúság van semmi értelme ennyire őrizni a szüzességet a nőknek. Amikor érzitek hogy megbíztok a párotokban, akkor feküdjetek le vele, amikor jólesik. Ismerjétek és tapasztaljátok meg a másikat...ez nagyon fontos a hosszútávú kapcsolatoknál... ez lehet 16-18 évesen vagy később is.


A lényeg, hogy a saját döntésetek legyen a testetekről, és ne valami felsőbbrendű szabálykönyv, vagy vallás által meghozott, emberbe beleégetett dogma alapján döntsetek.

2017. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 A kérdező kommentje:
#21 Nagyon köszönöm, hogy tiszteletben tartod az értékrendemet, de vegülis számíthattam rá, hogy jön egy agyhalott ember, mint te,akinek sugárzik az ágyából a hülyeség, és tudod ez mindent elárul rólad, viszont én erre egyáltalán nem vagyok kíváncsi.Ja és nem veszem fenyegetésnek amit írtál, mert tudom, hogy semmi közöd sincs ehhez a témához, ilyen trágár kifejezésmódot pedig tartogasd a barátaidnak.
2017. nov. 5. 10:13
 25/103 anonim ***** válasza:
39%

#25, nőként, feministaként, és keresztényként mondom, hogy butaság, amit állítasz.

Nem a középkorban találták ezt ki. Ez kb. így van azóta, mióta az ember ruhát hord. Először esküvő, aztán szex. Nem csak a keresztény kultúrkörben, hanem a világ minden táján. :)


Mellesleg zárójelben megjegyezném, a középkorban kevésbé voltak elnyomva a nők, mint később, a 17.-18. század folyamán.

Amúgy az nem elnyomás, amit ma csinálnak? Legyél szexi, mutass minél kevesebbet magadból, elégítsd ki a férfi minden vágyát, szexelj. Megmondják, hogy öltözködj, hogy sminkelj, hogy minél szexibb legyél.


Nan hát én ettől a fajta elnyomástól szabad akarok lenni. Én akarom eldönteni, kivel, mikor fekszem le. Egyetlen férfivel szeretnék lefeküdni, a leendő férjemmel, akivel kölcsönösen szeretjük és tiszteljük egymást.


Amúgy az, hogy ez a keresztény vallásban "elő van írva", nem ellened, a te szabadságod korlátozása miatt van, épp ellenkezőleg, ez az igazi szabadság. Nem a szexualitás rabszolgájának lenni, hanem szabadnak.


Ideje elfogadni, hogy nem mindenki gondolkozik ugyanúgy. :)

2017. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, a #23-nak szólt, csak azóta töröltek pár hozzászólást.
2017. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként milyen vallás ami ennyire szigorú ilyen téren? Gondolom nem mezei katolikus egyház...


Amúgy kérdezted mikor kell elmondani a randi során. Már az első randin el KELL. Különben átvered a másikat. Úgy gondolom egy kapcsolatot ilyen szinten meghatározó tény elhallgatása nagyobb emberi bűn, mint házasság előtt szex bevallása.

Ha nem mondod el azonnal, akkor játszol az érzéseivel, és manipulatív módon azt éred el, hogy belédszeressen. Majd közlöd vele a dolgot, mikor már erős érzelmek fűznek hozzád... ezt ne, kérlek.

A vallási csoportok zárt közösségek, miért nem ott keresel magadnak párt? Akkor fel sem merülne ez a kérdés... máshol úgy is teljesen reménytelen szűz férfit találnod.

2017. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
11%

#25, hú itt azért elég durva ellentmondásokat látok... szóval egy mások által belédnevelt vallásosság (gondolom nem érett felnőttként lettél hithű keresztény) által kreált eléggé erős beszabályozást tartod "szabadságnak"... meg szabad akaratnak? Tehát ha ellenkezőjét tennéd, mert meggondolnád magad, kb kitagadnának otthonról, az egyházból, és egy céda lennél. Ezt komolyan szabad választásnak nevezed?


Miközben elnyomásnak titulálod a nők azon szabadságát, hogy úgy öltözzenek, azt hordjanak amit szeretnének??


Itt nagyon komoly bajok vannak, de ne menjünk bele... nincs időm ezekre az értelmetlen vitákra. A vallások értelme mindig is ez volt. Az emberek képtelenek maguk dönteni, rettegnek és félnek a szabad akarattól. Ezért is jó, kényelmes egy keretrendszer, egy Nagy Könyv, ami megmondja mikor mit tegyél, hogyan élj. Ez a tökéletes meleg biztonságérzet... de az önálló, szabad gondolkozástól rettentően messze van.

Egyébként én is vallásos vagyok, mert tökéletes komplementert alkot a tudománnyal. Azon részeire az magyarázatot a világnak, amit a tudomány nem vizsgál. Csak az egyházat gyűlölöm, és a gyermekekre kényszerített gondolatokat... de ez már a saját értékrendem.

2017. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is keresztény párt válassz magadnak, nem csak a szex kérdés miatt, hanem minden más miatt is. Pl. Hogy tudj vele imádkozni együtt, ne legyen veszekedés abból, hogy templomi esküvő legyen-e, hogy megkereszteljétek-e a gyerekeket.
2017. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 anonim ***** válasza:
45%

Jaja ebben teljesen egyetértek. Nekem van sok mélyen vallásos barátom, és általában egymásra találtak.

Aki meg "kitekintett" az kénytelen volt enyhíteni a szigoron, és úgy talált párt. Pedig reformátusokról van szó, ők sokkal lazábbak ilyen teren.


Döntened kell, vagy a vallás a fontos, vagy hogy "kívülről" találj párt. Óriási a szakadék egy mély hithű ember és egy ateista között. Ebből gyakran válás szokott lenni, és lehet nem azonnal, hanem évek múlva jön ki a dolog. Sajnos több ilyen példát is tudok...és ez nem a nem vallásos fél hibája, egyszerűen nem passzoltak világnézetben.

2017. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!