Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek találok még olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek találok még olyan embert, aki vallási okokból megtartja a tisztaságát a házasságig?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a katolikusoknál is elő van írva, viszont sokan nem tartják be, az én vallásom is ezt a fajta dolgot követi csak szigorúbban. Ha találkoznék egy fiúval mikor kéne elmondanom neki, hogy ez a helyzet? Köszönöm! 19/L

2017. nov. 3. 19:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/103 Lifeishard ***** válasza:
70%

#100: "...de ne pazarolja az időm és energiám."

Pontosan ezért mondtam, hogy legkésőbb az első csókig. A legtöbb esetben erre nem kell hosszú heteket várni, hamar elcsattan(na). :)

Így pedig senki nem rabol időt senkitől.

2017. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/103 anonim ***** válasza:
73%

Itt írták páran, hogy sokaknak még a csók is "kísértés" és nem szabad házasság előtt, mert tisztátalan. Szóval meglehet, hogy pár hét vagy akár hónap múlva derül ki a dolog, mert addig nem meri felhozni. Mialatt teljesen belészeret már a másik fél. Egyik srác barátom belefutott ebbe egyetemen, mondjuk a lány legalább már az elején elmondta mi a helyzet... és azt is, hogy neki szűz fiú kell (20-on évesen)

Mivel kedves barátom nem volt az, így ideig óráig működött a kapcsolat, még egy csókolózös ölelkezős dologra is sor került... de aztán győzött a "szűzzel akarom leélni az életemet" téma a lánynál, így dobta pár hónap után a srácot. Aki teljesen öszzetört, mert amúgy jól indult a dolog.


...én azt mondom, a Jóisten mentsen meg ekkora sorscsapástól... Ezt a legeslegelején kell tisztázni és kész. Vagy keressetek a hitgyüliből társat, de az érzelmekkel baromira nem helyes szórakozni.

2017. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/103 anonim ***** válasza:
73%

Ja és nyilván a legszigorúbb mélykatolikus neveltetés, atomszigorú szülőkkel. Akiknél a csók és az ágyban ölelkezés már halálos paráználkodás volt... szegény lány úgy bepánikolt, hogy vétkezni fog, emiatt is lett vége.

Szóval felőlem azt csinál mindenki amit akar, de ez olyan súlyos gátlásokat, görcsösséget és szorongást nevelt szerencsétlen gyerekbe, hogy azt hiszem jogosan teszi fel magának a kérdést az ember... vajon mennyire helyes egy naív, befolyásolható gyermeki lelket ennyire megtörni? Ki nézi ilyenkor a gyermek pszichéjét?

2017. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!