Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek találok még olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek találok még olyan embert, aki vallási okokból megtartja a tisztaságát a házasságig?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a katolikusoknál is elő van írva, viszont sokan nem tartják be, az én vallásom is ezt a fajta dolgot követi csak szigorúbban. Ha találkoznék egy fiúval mikor kéne elmondanom neki, hogy ez a helyzet? Köszönöm! 19/L

2017. nov. 3. 19:47
 81/103 anonim ***** válasza:
21%
hát akkor miért akarnak fiatalon megházasodni? miért nem elég nekik szüzen jegyben járni évekig, amíg igazán ki nem ismerik a másikat? ahhoz amúgy évek kellenének. fiatalon meg pláne sok idő kellene hozzá, mert rengeteget változik az ember, 25 évesen már rég nem az vagy, aki 18-20 évesen.
2017. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
25%
Dehát nem is azt írta a kérdező, hogy most akar férjhez menni. A legtöbb ismerősöm tizenéves koruktól 22-25 éves korukig jártak együtt, aztán eljegyzés, házasság. Volt idejük kiismerni egymást.
2017. nov. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 anonim ***** válasza:
28%

És mi fér bele ebbe a nagy szigorba?


15 évesen megismered, 25 évesen házasodsz...


Tehát 10 évig még csak nem is látod meztelenül, semmi petting, semmi nyali fali.. csak kézenfogva sétálás meg szájrapuszi?

2017. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
36%
Minden kapcsolat más, de szó se volt itt 10 évről. 17-18 évesen megismered, 20-23 évesen eljegyzés, esküvő.De amúgy igen, ismerek olyat is akik 10 év után házasodtak össze. Szomorú, ha valaki csak a szexualitásban látja egy kapcsolat értékét.
2017. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 anonim ***** válasza:
35%
manapság inkább 30 felé házasodnak az emberek, nem 22 évesen, amíg még nagyban tanulnak, nem dolgoznak, nincs lakhatás megoldva, nincs pénz, megtakarítás stb.
2017. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:
31%
Pedig rengeteget ismerek aki huszonévesen házasodott. Én magam is 25 évesen férjnél vagyok. Időben diplomáztam, 21 éves korom óta dolgozok, párom is, volt időnk gyűjteni.
2017. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 anonim ***** válasza:
71%

A kérdésemre nem tudtál válaszolni, csak lepontozni.


Azt kérdeztem, hogy a házasságkötésig (5 év mondjuk), mi fér bele a szábályrendszerbe?

Csók sem? Simogatás? Együtt alvás?


Mindezt mondon úgy, hogy én gond nélkül vártam fél évet a szexre a szűz barétnőmmel...egy évet is vártam volna, nekem nem a szex a lényeg. Sohasem siettettem, közös döntés volt 19-24 évesen. Tehát ne fogd rám, hogy a szex a legfontosabb. Az más kérdés, hogy egy egészséges felnőtt, érett kapcsolathoz szerintem hozzátartozik az erotika (még csak nem is szex!). Fél-egy év után. Teljesen normális, hogy meg akarjuk érinteni egymást, és megismerni egymás bensőséges érzéseit az érintés által.


Erre vagyok kíváncsi, hogy a vallásotok ezt is tiltja? Vagy csak az aktust.

2017. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok vallásos.

Ha csak a szabályrendszert nézzük, az aktus/orál szex, anál nem fér bele. Együttalvás kísértés, ha le tudod győzni akkor beleférhet. De ez teljesen egyéni lelkiismeretre van bízva, van aki a csókot is annyira intimnek találja, hogy jegyességig szó sem lehet róla. De itt inkább arról van szó, hogy mindketten szeretnék megőrizni a tisztaságukat házasságig, tehát az fér bele, amit egyikőjüknek sem okoz felesleges kísértést. Egyéni meggyőződésről van szó, ha mindkettő partner benne, akkor nincs ezzel semmi gond. Erotika pedig természetesen jelen van egy párkapcsolatban ahol szeretik egymást, akár van szex, akár nem.

2017. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 anonim ***** válasza:
50%
Ja és mégis miért pontoztalak volna le?
2017. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 anonim ***** válasza:
0%
Felmerült a kérdés egy oldallal korábban hogy mit mutat a statisztika. Egy statisztikát tudok csak fejből, bocs, hivatkozást nem keresek, országra nem emlékszem, csak hogy keresztényekre vonatkozik. Nevezetesen a vallásosaknál szignifikánsan több a megcsalás mint az ateistáknál.
2017. nov. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!