Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek találok még olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek találok még olyan embert, aki vallási okokból megtartja a tisztaságát a házasságig?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a katolikusoknál is elő van írva, viszont sokan nem tartják be, az én vallásom is ezt a fajta dolgot követi csak szigorúbban. Ha találkoznék egy fiúval mikor kéne elmondanom neki, hogy ez a helyzet? Köszönöm! 19/L

2017. nov. 3. 19:47
 61/103 anonim ***** válasza:
73%

Minden ilyen lényeges dolgot maximum az első randin, de lehetőség szerint már előtte tisztázni kell!


Ez ugyanaz a kategória, mint harmincvalahány éveseknél, hogy ki mikor akar gyereket. Ha ebben nem passzoltok, akkor ne húzzátok egymás idejét. Kevés ember vállal be ilyet, úgyhogy próbálj olyan fizikai vagy virtuális helyet találni ismerkedésre, ahol hozzád hasonlóak vannak.

2017. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/103 anonim ***** válasza:
16%
Az azért hozzáteszem, hogy nagy marhaságot csinálsz, de még van időd ezzel játszani.
2017. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/103 anonim válasza:
75%
vallási okokból mi is így voltunk férjemmel. Jegyben jártunk majdnem egy évig, majd csak a hivatalos házasságkötés után aludtunk együtt :)
2017. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/103 anonim ***** válasza:
0%
Hajrá, csak aztán ne nyávogj, ha abszolút nem passzoltok össze és x év után válni kell, vagy félrebxtok.
2017. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/103 anonim ***** válasza:
35%

ezzel a vallási marhasága csak az a baj, hogy egy -másfél éves kapcsolat után beleugranak a házasságba hogy Végre szexelhessenek.

Ha viszont annyira komolyan veszik az egészet, hogy nem szexelnek házasságig, akkor a válás tilalmát is ugyan ilyen komolyan fogják venni. Vagyis ők rá vannak kényszerítve, hogy még a rózsaszín ködben házasodjanak össze és éljenek le egy egész életet egymás mellett Lesz ami lesz alapon.

2017. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/103 anonim ***** válasza:
32%

Igen, nekem ezzel a legnagyobb problémám, hogy beleerőszakolják az embereket egy házasságba... főleg a férfiakat jól lehet ezzel "zsarolni". Addig nincs szex amíg el nem veszel.


Márpedig egy év alatt szerintetek mennyire lehet megismerni a másikat? Az összes ismerősöm, még a reformátusok is, akik hálisten lazák és normálisan kezelik... legalább 3-5 év komoly bensőséges kapcsolat után házasodtak össze. Nem siettette őket senki, szép szeretetteljes tempóban alakították a kapcsolatot. Akkor derül ki igazán mennyit is ér a dolog.


Nem mély vallásosként én simán várnék fél-egy évet egy szűz lányra a szexel, de kizárt hogy elvenném. Egy év az semmi.Nulla...


... és itt jön a nagy kérdés, ha nem házasodtok 1 év után, akkor hogyan lehet bírni testiség nélkül 2-3-4-5 évet? Sehogy. A keresztények is emberek, vannak vágyaik, ez két ember kiteljesedése, még ha nem is ez a legfontosabb egy házasságban.

Na itt jön az, hogy 1 év után beleugranak/kényszerülnek majd fiatalon egy házasságba, mert Isten úgy rendelte és mert az elnyomott vágyak azért dolgoznak.


Ezért tartom teljesen normálisnak a református barátaimat. Nem dugnak fűvel fával, sokkal tartósabbak a kapcsolataik, de nem mennek homlokegyenest a biológiának és a testi vágyaknak. Cserébe szép nyugisan megházasodnak, ha tényleg ő az igazi.

2017. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/103 anonim ***** válasza:
50%
Ezért mondom, laza refi lányt simán elvennék :D Sok ilyet ismerek egyetemről, gimiből. Soha nem volt gond, hogy nem járok templomba és nekem sem gond ha ő meg igen, és eljár az Ifibe a barátaihoz. Egyikőnk sem szűz már...és emiatt házasságpara sincs.
2017. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/103 anonim ***** válasza:
72%

Hahó, a kérdező nem azt kérte, hogy kontárkodjatok bele a magánéletébe és próbáljátok rábeszélni arra amit ő nem akar. Hanem, hogy talál-e ilyen férfit.

A fene nagy liberalizmusban mindenkit elfogadnak az emberek, a bziktól kezdve a transznemű egyedeken át, a magát macskának érző csajig, csak valahogy a konzervativizmus és vallásosság az tabu...


Kérdező, fogsz találni, csak olyan helyen keresd.

2017. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/103 anonim ***** válasza:
72%

Azt hiszem egyetértek az utolsóval. A mai korban, amikor minden elfogadott, mért nem fogadható el, ha valaki másképp gondolkodik a szex és házasság kérdésről. Ha szerintetek 19 évesen szexelnie kéne, akkor ahhoz is elég érett, hogy meghozzon egy ilyen döntést. Ő úgy döntött, vár. Nem azt kérdezte, hogy erről kinek mi a véleménye, hanem azt, hogy vannak-e még ilyen emberek. :)


És vannak. Én 18 éves vagyok, és úgy döntöttem, várok. Nem is érzem magam mé lelkileg elég érettnek még a szexhez. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lennének vágyaim. Mert vannak. De szerintem ez egy jó módja az önfegyelem gyakorlásnak, és ez később még meghozza gyümölcsét. És nem azért döntöttem így, mert szenteskedni akarok, egszerűen csak máshogy tartom helyesnek.

2017. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/103 anonim ***** válasza:
35%

Hahó, itt kivétel nélkül egyetlen egy ember sem állította, hogy feküdjön le bárkivel is! Értelmezni kéne a leírtakat.


A többség arra hívta fel a figyelmet normális (és bántóbb) formában, hogy ez mindig a saját döntésed legyen. Ne a szüleid, ne egy könyv és ne a pap bácsi írja elő MIKOR, KIVEL és HOGYAN létesíts szexuális kapcsolatot. Ez csak is a te érett felnőtt döntésed legyen. Semmiféle dogmának vagy szabályrendszernek nem szabadna beleszólni ebbe, ha normálisan fogjuk fel a dolgokat. Ha úgy érzed ez a nap 25 évesen jön el a kedveseddel, akkor jöjjön el aznap amikor úgy érzed. Teljesen mindegy, csak ne hagyd hogy befolyásolnak.


Egy 18 éves lélek semmit, de semmit nem tud még a kapcsolatokról, a másik nemről ráadásul nagyon könnyű "hatni" rá... hogyan is hozhatna meg egy ilyen merev szabály szerinti döntést egész életére? 18 évesen nem szabadna megfogadni semmit, senki hatására. Nyitott szemmel kéne jár és azt fogadni meg maximum, hogy a saját döntésed és tested ura vagy, nincs feletted szülő, egyház, törvénykönyv.

2017. nov. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!