Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek találok még olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek találok még olyan embert, aki vallási okokból megtartja a tisztaságát a házasságig?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a katolikusoknál is elő van írva, viszont sokan nem tartják be, az én vallásom is ezt a fajta dolgot követi csak szigorúbban. Ha találkoznék egy fiúval mikor kéne elmondanom neki, hogy ez a helyzet? Köszönöm! 19/L

2017. nov. 3. 19:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
0%

#28, de zöldségeket beszélsz.


"szóval egy mások által belédnevelt vallásosság (gondolom nem érett felnőttként lettél hithű keresztény) által kreált eléggé erős beszabályozást tartod "szabadságnak"... meg szabad akaratnak"

Ezz benézted, 18 évesen tértem meg, habár való igaz, hívő családból szarmazom, de korábban nem vettem komolyan a hitemet, és a szex kérdésben sem így gondolkoztam, de szerencsére nem volt senkim addig. Egy táborban tértem meg, ahol a táborzáró szentmisén ki lehetett menni annak, aki tisztaságot, vagy második tisztaságot fogad. Megdöbbentél volna, ugyanis az egész tábor önként és dalolva kiállt, kivétel nélkül. Semmi agymosás nem történt.


"Tehát ha ellenkezőjét tennéd, mert meggondolnád magad, kb kitagadnának otthonról, az egyházból, és egy céda lennél"

Biztos nem tagadnánanak ki, a szüleim se vártak. A katolikus egyházból meg nem szoktak kitagadni senkit. :D


"Miközben elnyomásnak titulálod a nők azon szabadságát, hogy úgy öltözzenek, azt hordjanak amit szeretnének??"

Nem, azt a temérdek szart, amit a magazinok, divatlapok zúdítanak rá az ember lányára. Nézz ki így, legyél tökéletes, így fognak szeretni a pasik.


"Az emberek képtelenek maguk dönteni, rettegnek és félnek a szabad akarattól"

Szabad akaratot kaptam, és éltem vele. Magam döntöttem.


"Egyébként én is vallásos vagyok, mert tökéletes komplementert alkot a tudománnyal."

Akkor a Teremtés könyve alábi sorai biztos ismerősen csengenek: "Ezért a férfi elhagyja anyját és apját, feleségéhez ragaszkodik, és ketten lesznek egy testté".

Láthatod, először lesz a felesége, és aztán szexelnek.


"Csak az egyházat gyűlölöm, és a gyermekekre kényszerített gondolatokat..."

Senki nem kényszerít a gyerekeidre semmit. Te paranoiás vagy. :)

2017. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
18%

Vallásos vagyok a magam módján (nevezheted filozófiának is, az univerzumot összetartó őserőről), de nem hiszek semmiféle szentírásban. Nekem semmit nem jelentenek ezek az írások, amiket valaki kiötlött annak idején. Pont ez a manipulatív ereje a dolognak. Egy ember által leírt sorok alapján élünk, gondolkozunk, mondunk ítéletet mások felett. Indítottunk háborúkat, mészároltunk le tudósokat, csak mert ellenkezett a bizonyíték. Hálisten a kereszténység túlnőtte magát ezen, és elfogadó vallássá vált. (Már csak a politikába folynak bele erősen) Az iszlám viszont pontosan ezt teszi manapság.


Szóval attól még, hogy hívő valaki nem kell elfogadnia semmiféle írást, mert képes egyénileg véleményt alkotni, és gondolkozni.


A történeted pedig szebb lett volna, ha ateista családból érkezel és úgy mész abba a keresztény táborba. Én is jártam református és katolikus közösségekbe, de úgy érzem elég messze áll a szabad gondolkozástól.

2017. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
50%
Nem akartalak bántani, de ezt az első válaszomban is világosan leírtam. És véletlenül sem fenyegettelek, csak észérvekkel alátámasztottam, hogy miért magaddal szúrsz ki.
2017. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
24%

"Nekem semmit nem jelentenek ezek az írások, amiket valaki kiötlött annak idején. Pont ez a manipulatív ereje a dolognak. "

Nincs benne semmi manipulatív, elolvasod, majd eldöntöd, elhiszed-e. Neked sem ártana, vagy tán félsz, hogy majd manipulálni fog egy könyv?


"Egy ember által leírt sorok alapján élünk, gondolkozunk, mondunk ítéletet mások felett."


„Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni! Ne ítéljetek el senkit, és benneteket sem fognak elmarasztal-ni! Bocsássatok meg, és bocsánatot fogtok nyerni!” (Luk-ács 6,37)


"Indítottunk háborúkat, mészároltunk le tudósokat, csak mert ellenkezett a bizonyíték. "

Csakhogy ez teljesen ellentétes Krisztus szavával, ellentétes a Bibliában leírtakkal, nem keresztényi. Az egyház már ezerszeresen bocsánatot kért a múlt bűnei miatt.


"Szóval attól még, hogy hívő valaki nem kell elfogadnia semmiféle írást, mert képes egyénileg véleményt alkotni, és gondolkozni."

Szóval most azt mondod, hogy aki hívő, hiszi, hogy a Biblia igaz és Istentől ihletett, annak nincsenek önálló gondolatai? Mert ez nem igaz.


"A történeted pedig szebb lett volna, ha ateista családból érkezel és úgy mész abba a keresztény táborba"

Ja, csak az nem lett volna igaz. Viszont ilyen történetek is vannak szép számmal.


"Én is jártam református és katolikus közösségekbe, de úgy érzem elég messze áll a szabad gondolkozástól"

Már az előző kommented alapján és ez alapján is az jött le, hogy te olyannak hiszed az egyházat, mint pl. a jehova tanúit, pedig hidd el, hogy nem. A keresztény ismerőseim mind értelmesek, és képzeld, szabadon gondokkodnak. :)


Kicsit nyisd ki a látótered, meg fogsz lepődni.

2017. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
75%

Szegény kérdező már megint olyan válaszokat olvashat, amikben vitáznak egymással, ez már nem is tartozik rá.


Mindenképp olyan párt válassz magadnak, aki támogat mindabban, amit szeretnél. :)

2017. nov. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
39%

Be is fejeztem... igazad van, semmi köze a kérdéshez.

Az egész csupán abból indult ki, ahogy megpróbálják megmagyarázni mindenféle rettenetes önellentmondással a házasság előtti szex tilalmát. Mindezt úgy, hogy még talán kapcsolata sem volt az illetőnek. Olyan oktat ki a kapcsolatok mibenlétéről, akinek egy rendes kapcsolata sem volt.

Térjünk majd erre vissza, amikor lehúztál 30 évet életed első és egyetlen szerelme mellett miután vártatok. Ha még akkor is boldog vagy, akkor elfogadom, hogy jól működik a dolog... de amíg nem találta meg "A Férfit vagy A Nőt", addig ne ossza az észt senki.


Felőlem úgy él mindenki ahogy akar, nekem teljesen mindegy. Csak két kérésem van: Ha ezt vállalod, akkor fogadd el, hogy sokkal nehezebben találsz párt, vagy idősebb korban sehogy nem fogsz szűz párt találni. Ezért keressen inkább a saját vallásos köreiben partnert. Eleve a világnézeti különbségekből sem sül ki semmi jó.


Második pedig, ha nem vallásos emberrel randizol, akkor a legelején mondd el neki, hogy te elvárod a szüzességet és ez így is marad a házasságig. (Ezzel eléggé nagy lelki nyomást helyezve a férfira...). Ha nem közlöd vele az elején, az nagyon nagy szemétség és nem keresztényhez méltó hazugság.

2017. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy látom, kicsit elkanyarodott a téma.

De hogy a kérdésre válaszoljak: simán találhatsz ilyet, csak megfelelő helyen kell keresni, ahol hasonló az értékrend. Nekem 3 barátnőm házasodott 2-3 éven belül és találtak ilyen párt, nyilván egyházon belüli közösségben ismerkedtek meg. De aki nem hívő, az sosem fogja megérteni.

2017. nov. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
21%

"a táborzáró szentmisén ki lehetett menni annak, aki tisztaságot, vagy második tisztaságot fogad"

érdekes, én is katolikus vagyok, de ilyet még az életemben nem hallottam. Szerintem ezzel a fogadalommal hatalmas terhet rakott az a pap ezeknek a gyerekeknek a lelkére. A kispapokkal is csak öt vagy hat év után tetetnek tisztasági fogadalmat. Nem véletlenül!!

Sajnos nagyon túllépte az a pap a hatáskörét.

2017. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
0%

#30


What? Ez csak arról szól, hogy házasságig nem szexelni. A táborban 18-25 évesek vettek részt, mindenki tudja, mit vállalt, és nem volt kötelező.

2017. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
21%

ez már pont elég teher egy éretlen 18 évesnek. nem kötelező, persze. a hatalom, a pap kérte. mindenki előtt. mekkora szégyen lett volna egyedüliként ott maradni, bűnösnek.

Óriási teher, majd ha felnősz, megérted. és nem a jogi felnőttségre gondolok.

2017. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!