Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Valaki társulna velem a...

Valaki társulna velem a következő 90 napra?

Figyelt kérdés

Ezen a héten, hétfőn kezdtem a 90 naposat, ma a második 4 napos körömben vagyok keményítős napon. Esetleg valakivel tudunk társulni, hogy kérdezz-felelek, ill. recept-menü ötleteket cseréni, megosztani, eredményeket, stb. stb.

Szívesen társulnék, vagy szívesen venném, ha valaki velem tartana.



2013. okt. 12. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:

Szia! Jaj örülök, hogy még kitartasz, csak így tovább!

Igazából szerintem azért fogyok ilyen ütemben mert nagy súlyból indulok, igaz elég magas vagyok, de nagyobb súlyból könyebb a fogyás. Te mérted magad? Centivel vagy mérleggel? Drukkolok!

2013. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy nem tudom, valamit nem jól csinálok, vagy van-e értelme egyáltalán csinálni. Másoktól is azt hallom, hogy kezdéskor lemegy róluk jópár kiló, inkább majd később lesz egy kis megtorpanás. Ma reggel kezdem a harmadik naptári hetet. Megmértem magam, ugyanúgy megvan mind a közel 90 kg-m, mint akár egy hónappal ezelőtt.


Az is igaz, hogy talán ha naponta lemennék gyalogolni egy-egy órácskát, talán...., de vagy az időjárás, vagy egyéb más dolgok miatt, nem minden nap "mászok le" a másodikról.

A KalóriaBázisnál mivel azt írta, hogy a napi 1200 kcal-ra szükség van, arra állítottam be, ami viszont heti 0,5 kg fogyást ír, és akkor viszont valóban a két hét alatti 1 kg-ot ha még nem mutatja a mérleg, ne nagyon csodálkozzak.

Az is igaz, hogy az 1200 kcal mellett egyáltalán nem éhezek, tehát lehet, hogy vehetném egy kicsit még visszább is.

Az is igaz, hogy talán egy kicsit jobban odafigyelhetnék, hogy a lisztes (rántásos, habarásos) dolgoktól mentesítsem a gyomrom. De könyörgöm, kenyeret már szinte nem is eszek, a tésztát is csak gyakorlatilag a ch-s napon.


Szóval: írd már meg, hogy te, ti miket esztek, hogyan készítitek el a kajátokat, mi a titka annak, hogy ti fogytok?????

2013. okt. 28. 08:17
 53/86 Nicol30 válasza:

Én is kivagyok! 7 hete fogyózom,de 4 kg ment le. aZ elég gyorsan,de azóta semmi. Csak az a ronda mérleg ne lenne. Néha délután is ráállok és néha még 91,5 is mutat!! Hát nem tudom...aKI 8 kg-ot fogyott nagyon gratulálok!!!

Lehet,hogy valamit én sem csinálok jól???

Pedig nem iszom cukros löttyöket,kenyeret sem eszem,tésztát sem..

Tényleg csak a salátazabálással lehet lefogyni????

2013. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 A kérdező kommentje:

Én azt mondom, hogy akinél az első néhány hétben lement a 7-8 kg, mint nálad is, az azt jelenti, hogy a szervezet "elengedte" a bélrendszerben tárolt salakanyagokat, megtörtént a méregtelenítés, stb. stb. Ahhoz több idő kell, hogy a "keményre kötött" zsír-réteget lebontsa és elengedje. Ez egy kémiai folyamat, nem fog egyik napról a másikra megtörténni.


Egyébként eddig a KalóriaBázison a heti 0,5 kg fogyás volt beállítva, napi 1200 kcal, most át akartam állítani heti 1,0 kg-ra, az azt jelenti, hogy napi 650 kcal lenne a megengedett. Biztosan nem tudnám tartani, így naponta lenne lelki-ismeret furdalásom. Ezért a napi 1000 kcal = heti 0,8 kg fogyás. Márpedig az a mérlegen gyakorlatilag meg sem fog látszani. Naponta 900-1100 kcal körül eszek.

Arra gondolok, hogy talán az étkezésemmel van gond, azzal, hogy nem jól készítem el őket, stb. stb.

Most találtam a Nosalty-n egy oldalt, lementettem, majd mindjárt felrakom ide. Az egyes napokra ha rákatt, akkor azon belül kismillió kaja képekkel. Talán segít, hogy melyik napon mit készítsünk és főleg hogyan, mivel.

2013. okt. 28. 16:05
 55/86 A kérdező kommentje:

[link]


Szóval nem tudom ismered-e, vagy használtad-e már, lehet hogy megpróbálok az alapján kaját főzni, talán még hatásosabb lesz.Jó lenne ha megírnád, megírnátok a véleményeteket.

Mindig azzal vagyok bajba, mit készítsek, hogy ehető is legyen, és a célnak is megfelelő. :)))))

2013. okt. 28. 16:09
 56/86 Nicol30 válasza:

Köszi szépen! Én is vagyok a kalóriabázison. 998kcal van meghatározva. Nem is lépem túl. Csak néha a zsírt. De én úgymondva mindent eszem. De nagyon figyelek. De úgy látszik,hogy nem eléggé.....

Sem kenyeret,sem tésztát,cukrot is reggel a kávéba egy kiskanállal.

Csak már a pároltzöldség is meg a csirkemell is a könyökömön jön ki!

2013. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:

sziasztok! Én igazán nem értem mi lehet a gond nálatok, főleg hogy nagyon kevés a kalóriabeviteletek...

Én kalóriabázison 1200ra vagyok állítva, de mivel mozgok is, ezért szinte minden nap a kiértékelésnél azt írja, hogy így heti 1,5 kiló körül fogok fogyni és ez eddig be is jött.

Az a baj, hogy már kezdek legyengülni és így nehezebb a mozgás, igaz vitamint szedek.

Én gyümölcsnapokon 500 kalóriát eszek kb., fehérjén simán 1200-t, keményítőn kb. 800at, szénhidráton simán 1200.

Én nemtudom nekünk hogy fog alakulni a dolog tovább, de férjem is lefogyott 8 kilót, ő most áttér arra hogy kalóriát számol és velem tartja a gyüminapot de ennyi. majd kiderül hogy lesz, én karácsonyig csinálom aztán majd újévkor eltervezem hogy még csinálom e. de a kalóriaszámlálást tuti megtartom.

Miket eszek?

gyüminapon kb két banán, két alma

fehérjén: natur hús, jégsaláta, tejfölös öntet, leves hússal, zöldséggel., ebből este is kisebb adagban

Keményítő: sültkrumpli, gombapöri (kis adag), este semmi vagy pattogatott kukorica, esetleg gesztenye

Szénhidrát: két palacsinta, egy szelet kenéyr margarinnal, esetleg pici tészta

nem eszek nagy mennyiségeket az igaz, talán az a nyitja


Drukkolok, hogy meginduljon nektek a fogyás, de szerintem ha pár hét múlva se lesz semmi, akkor talán érdemes lenne orvoshoz fordulni, mert azért ilyen kevés kalóriánál nem értem mi lehet a baj, nehogy vaami pajzsmirigy vagy hormon probléma legyen. kitartást! üdv: Ani

2013. okt. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást!

Menni fog az, ha mást nem számolunk, minthogy jelentősen visszafogtuk a kenyeret, tésztát, már ez miatt is eleve be kell indulnia valaminek. Lehet hogy lassabban, de azért menni fog!

2013. okt. 28. 18:59
 59/86 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Szóval tegnap este én is bepánikoltam, hogy egyáltalán érdemes-e csinálni ezt az egészet, stb. stb., ha a mérleg meg sem mozdul.

Ma reggelre a következőket álmodtam:


- eleve úgy indultam neki, hogy nem fogyókúrát kezdek, hanem életmódot váltok.


- vagyis nem akarok x időn belül (90 nap) y kg-tól megszabadulni mindenáron, mert annak a vége úgyis az lenne, hogy amikor visszaállok a megszokott étrendre, visszajönnek a kilók is. Ezt pedig nem akarom! (Mint ahogy Mark Twain írta: "A világon a legkönnyebb dolog leszokni a dohányzásról. Én már vagy százszor megcsináltam!" Egyszer csináld meg, de azt végleg!)


- minden, amit önként megteszek azért, hogy az életemben hosszútávon legyen változás az egészségesebb étrend, táplálkozás, mozgás, stb. terén, lehet hogy lassabban hoz eredményt, de akkor azt nem fogom kényszernek érezni, és még 10-15 év múlva is magaménak = természetesnek fogom érezni.


- a cigit sem egyik napról a másikra tettem le, fokozatosan szoktattam hozzá a szervezetemet ahhoz, egy egyre kevesebb és kevesebb nikotint kapott. Így nem voltak elvonási tüneteim, semmi idegi és egyéb kiborulások, stb. stb. Itt se akarjak, napok-hetek alatt látványos eredményt!


- az, hogy eddig 3-4 nap alatt elfogyott a fél kg. kenyér, most kb. másfél hétig elegendő = szóval én ezt is nagyon-nagy eredménynek tudom be, mivel azelőtt igen sok kenyeret fogyasztottam. Az, hogy az elmúlt 2 hét alatt egyetlen egyszer jutott eszembe, hogy: de régen ettem sült-krumplit, pedig korábban akár este 7-8 órakor is megsütöttem pár db-ot nasinak!


Szóval állj, álljatok át a "félig üres pohár" nézőpontról a "félig tele pohár" nézőpontra. Ne azt figyeld, hogy mi nincs, hogy mások hol tartanak, és te még csak itt és ott.


Nézd azt, hogy az egészségesebb táplálkozás tekintetében te magad korábban hol voltál, és ahhoz képest jelenleg hol tartasz.

Nem kioktatásnak szántam ezeket a gondolatokat, azt hiszem inkább önmegerősítésként. Ha valakinek van valami ötlete, bármi, amivel tud segíteni, azért azt köszö!!!!

2013. okt. 29. 08:17
 60/86 A kérdező kommentje:
* köszö = köszönöm, köszi :))))
2013. okt. 29. 08:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!