Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Valaki társulna velem a...

Valaki társulna velem a következő 90 napra?

Figyelt kérdés

Ezen a héten, hétfőn kezdtem a 90 naposat, ma a második 4 napos körömben vagyok keményítős napon. Esetleg valakivel tudunk társulni, hogy kérdezz-felelek, ill. recept-menü ötleteket cseréni, megosztani, eredményeket, stb. stb.

Szívesen társulnék, vagy szívesen venném, ha valaki velem tartana.



2013. okt. 12. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 Nicol30 válasza:

Teljesen igazad van!!!! Csak kegyetlen nehéz,és amikor a család többi tagja eszi a jobbnál jobb kajákat én meg nézem

De ez van..

Vannak olyan emberek akik ehetnek bármennyit,bármikor.

Mi úgy tűnik nem ilyenek vagyunk és be kell látnunk!!!!

Azért kitartás!!! Remélem fél év,egy év múlva mindannyian ideírhatjuk,hogy lement végre az a 15-20 kg!!!!

Én még reménykedem!!!

2013. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 A kérdező kommentje:

Egészen biztos!

Amikor a paleoval (nyáron) próbálkoztam többen írták, hogy valójában nem paleoznak, mert az nagyon kemény a megvonások tetkintetében és a pénztárcának is kell egy bizonyos vastagság, szóval többen írták, hogy valójában nem paleoznak, átálltak egy ésszerű, egészségesebb táplálkozási szokásra, többet kezdtek el mozogni mint addig. Szépen lassan ment le róluk a 15-20 kg (fél év, egy év) gyakorlatilag úgy, hogy nem görcsöltek, nem éheztek, csak azt nézték, hol, mit tudnak javítani az étkezési szokásaikon. Valahogy a 90 napossal én is úgy vagyok: zökkentsem ki a szervezetemet abból az ezer év óta berögzült, megszokott rendszerből, szoktassam egy újhoz, közben keresem-kutatom azokat a kajákat (és persze főzési szokásokat, recepteket), amelyek új színt hoznak a táplálkozásomba.


Tegnap találtam a nosaltyn egy oldalt, ahol a 90 naposhoz, annak mint a 4 napjához kismillió kaja-receptet ír. Majd mindjárt felteszem ide neked, nektek is!


Holnap keményítős napom lesz, van benne egy recept: "Zalook-recept" címmel = padlizsán-salátának mondható. Másik helyen van egy "Tócsni" liszt és tojás nélkül. Vagy ezt csinálom meg, vagy valakitől olvastam, hogy hamis húsos káposzta = felteszi a hordós aprókáposztát pörköltnek és amikor kész, a főtt rizst belekavarja. Tejföl, rántás, husi nuku!!


Neked ma milyen napod volt, mit ettél, hogyan készítetted el?

2013. okt. 29. 17:46
 63/86 A kérdező kommentje:

[link]


Jó böngészést, de azért kíváncsi vagyok, te miket sütöl-főzöl?

2013. okt. 29. 17:47
 64/86 Nicol30 válasza:

Én nem csinálom a 90 napost!!!

Csak vigyázok... Amúgy salátát csinaáltam magamnak ,jégsali,paradicsom,paprika,hagyma.

Pirított kenyérkocka jó fokhagymásan,és pirított sonka!!!

Isteni volt.

Reggelire egy vajas zsemlét ettem paradicsommal.

2013. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az biztos hogy kell az életmódváltás, én sem csak úgy kezdtem bele, hogy húúú de jó hogy 90 nap, lefogyok és eszek úgy mint régen. De az biztos hogy sok olyan ismerősöm van aki a 90 napos után kicserélődött, nem eszik annyit, átállt a szervezete, nem szeret nassolni stb. én is ebben reménykedem, hogy a 90 nap után könnyebb lesz átállni az egészségesebb életmódra...

Mondjuk én azért szeretem ezt a diétát, és ezért hihetetlen hogy működik, mert mindent ehet az ember csak nem mindegy mikor és mennyit:-)

Azért a nosaltys receptekkel vigyázzatok, nagyon nagyon sok van bizonyos naphoz sorolva, ami nem is illik oda:-(

elég nehéz mindig valami újat kitalálni, sajnos én is minden kaját hamar megunok:-(

Üdv: Ani

2013. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 A kérdező kommentje:

[link]


Szia Ani!

Akkor már ketten vagyunk, én is azt keresem, hogyan tudom úgy átállítani az étrendemet, táplálkozási szokásaimat, a kaja-kínálatomat hogy az hosszú évekre is jó legyen!


Persze, át kell nézni a recepteket, és a 90 napos besorolás szerint "oda nem illő" hozzávalókat vagy símán kihagyjuk, vagy ha találunk helyette valami más, akkor helyettesíteni kell!

De gondolom, azért aki ebbe belevág, az veszi ezt a fáradságot.



Most találtam ezt a spanyol oldalt, nézzétek át apróra, minél inkább katt bentebb és bentebb, annál újabb és újabb olcsó, viszonylag egyszerű, és szerintem használható kajákra bukkanok benne.


Van a fagyómban egy-két adag pacal, rákerestem a KalóriaBázisban = cca 160-170 kcal egy adag, minimális ch, igaz, hogy viszonylag kevés a fehérje és zsírtartalom is! A pacalt imádom, azt hiszem itt a következő fehérje-napon (pont az ünnepekre esik) sorra-veszem! Mit szóltok hozzá?

2013. okt. 30. 08:07
 67/86 anonim ***** válasza:

húúúúú pacal, na az nem nekem nagyon nem menne:-) szüleim szeretik, de nekem még nem sikerült megszeretni, de neked egészségedre, szupi ha olyan amit szeretsz nem olyan hízlaló

Nekem ma gyüminapom van, háááát már kezdek rosszul lenni, eddig egy banán egy alma... de nem is éhes vagyok hanem , rosszul vagyok:-(

én a keményítő nappal vagyok mindig gondban, mert oké eszek gombás rizst meg krumplit esetleg chilis babot hús nélkül, de több ötletem nem nagyon van, ja mondjuk a borsó, gomba leves oké, de már unom:-(

én még innen szoktam recepteket nézegetni:

[link]


holnap nálunk halloween buli, de szupi mert fehérje nap, szóval lesz grillezés, édességnek meg szerintem puding vagy túrókrém lesz nekem, többieknek szellemes muffint sütök

szép napot nektek!

Ani

2013. okt. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 A kérdező kommentje:

Szia Ani

Nekem a keményítő-nap nem okoz gondot:

- Tócsini (tojás és liszt nélkül)

3 db. főtt krumplit leszűröd, megtöröd, 5 db nyers krumplit lereszeled, só-bors-szerecsendió (pici citromlé, hogy a nyerskrumpli ne színeződjön el) összegyúrod. Vagy elnyújtod kb. 1 cm-es vastagra, majd kb. féltenyérnyi kockákra darabolod és kisütöd serpenyőben. Te megpörgeted sóval, esetleg egy kis káposzta-salit mellé. A család többi tagja eheti lekvárral, porcukorral is.

- Közönséges paprikás-krumpli (persze kolbász nélkül!)

- Rántott karfiol + petrezselymes párolt rizs

- Valahol olvastam, ma én is azt főztem: hordós aprókáposztát feltettem főni mint a pörköltet, a végén belekavartam kevéske főtt rizst, azzal egy kicsit sűrűbb és persze "tartalmasabb" lett.

- Imádom a rántott kelkáposztát

- Paradicsomos káposzta

- Paradicsomos krumpli


Egyébként ha nem veszed túl szigorúan, én szoktam főtt krumpliból, vagy főtt rizsből 1 tojással + kevéske liszttel fűszerekkel fasírozottat készíteni és egy tányér főzelékkel, vagy zöld-salival tökéletes.


Ma beszéltem egy ismerőssel: karfiolt megfőzte, összetörte, pici vajjal, pici tejföllel símára kavarta mint a krumplipürét és ezt ette köretként akármi mellé.

2013. okt. 30. 15:50
 69/86 gungasam ***** válasza:
Lököttekkel nem társulok! A diétázás lökött dolog, halva született...
2013. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 A kérdező kommentje:

Kedves Gungasam!


Gondolom, ez a kirohanásod abból ered, mert a kis agyadban a "90 napos" kifejezéshez valamiféle akciós, időhöz kötött fogyókúra tartozik!!!


Tudsz olvasni?

Merthogy ha elolvasod a kérdés-kiírást, abban egy szó sincs arról, hogy fogyózni akarok, nem ahhoz keresem a társakat, recept-cseréket, kérdezz-feleket, ötletek cseréje, megosztása stb.stb. a cél!!!


Ha végigolvastad volna ezt az egészet, akkor tudnád, hogy nem diétázunk, nem fogyózunk!!!

A 90 napos-t arra használjuk, hogy megtanuljunk valami egészségesebb rendszert kialakítani az étkezési szokásainkban, mint amit eddig követtünk. Meg akarjuk tanulni, hogy a szervezetünk emésztését hogyan könnyíthetjük meg, mit, mivel, mikor ehetünk együtt, egyszerre, vagy éppen csak egymást követő napokon.


Ezért amit odaírtál, az egyenesen sértő, ezért minimum egy "elnézést, valóban nem olvastam végig"!! megillet minket!

2013. nov. 1. 07:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!