Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Valaki társulna velem a...

Valaki társulna velem a következő 90 napra?

Figyelt kérdés

Ezen a héten, hétfőn kezdtem a 90 naposat, ma a második 4 napos körömben vagyok keményítős napon. Esetleg valakivel tudunk társulni, hogy kérdezz-felelek, ill. recept-menü ötleteket cseréni, megosztani, eredményeket, stb. stb.

Szívesen társulnék, vagy szívesen venném, ha valaki velem tartana.



2013. okt. 12. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszönöm szépen az ötleteket!

Én ma petrezselymes burgonyát ettem, gombapörivel, nem is értem eddig miért nem jutott eszembe:-)

Holnap szénhidrátnap juhhuuu, már annyira kivagyok éhezve valami édesre, tegnap akartam csinálni túrókrémet de valahogy elmaradt, szerintem holnap csinálok, almás, mákos, túrós pitét:-)

Tényleg te most tartod még a gyümölcsnapokat?

Nekem most vasárnap lenne, de azon agyalok, hogy nagy baj lenne ha felcserélném a fehérjével, mert családi grillezés lesz:-)

2013. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 A kérdező kommentje:

Túrógombócot úgy készítem: megfőzök (kb. 15d kg-ból) tejbegrízt vaníliás-cukorral. Ha kihűlt csak belekavarom símára a csomag túrót. Evőkanállal púposra szedem, (egy másikkal tömörítem), és máris borigatom bele az előre elkészített pirított zsemlemorzsába! Ebből lesz 10-12 gombóc, ebédre-vacsorára pont elég!

Gyorsan kész, tojás nem kell, főzni nem kell, nincs rizikó, hogy kemény marad-e a közepe, vagy éppen szétfő az egész! :)))


Igen, egyébként én átálltam:

Mivel minden reggel gyümölcs, a fehérjét pedig 1 napban kevésnek éreztem, így a külön gyümölcsnapot kihagyom:

1. nap: Hús-fehérje nap

2. nap: Túró-tojás-tejföl-sajt fehérje-nap pl. tojáspörkölt, túró-gombóc, kaszinó-tojás, sült-főtt tojás

3. nap: Keményítő nap: zöldségfélék, főzelékek, pároltak, lecsó kolbi nélkül, húsos káposzta hús nélkül, krumpli-fasírt, rántott zöldlségfélék, és minden, ami eszembe jut

4. nap: Szénhidrát nap: tészták főzve-sütve, paradicsom mártással, hamis vadas mártással, káposztás tészta, valahol olvastam (90 napos) csinált sajtos-tésztát is


És igyekszek minden nap minimum fél órát-órát gyalogolni, sétálni, és persze most már én is odafigyelek, hogy a napi 2 liter víz (vagy egyéb folyadék = tea) elfogyjon!

2013. nov. 2. 09:59
 73/86 A kérdező kommentje:

Ja, hogy még a kérdésedre válaszoljak!


Szerintem ne cseréld, mert azt írja az írás, hogy a sorrend szigorúan egymás után következzen.


Helyedben én inkább most kihagynám a gyümi-napot, érezd jól magad, legyen a grillezős vasárnapod fehérje-napod, és folytasd a keményítővel és ahogy a sora van!

2013. nov. 2. 10:04
 74/86 anonim ***** válasza:
100%

szia!

köszönöm a válaszod!

Ma megtartottam a fehérjenapot, holnap gyüminapot tartok kétszer:-( nagyon sokat ettem mostanában úgy érzem kell egy kis pihi, talán így is jó lesz Más ismerősöket is megkérdeztem, ők simán cserélgették a napokat és így is okés volt nekik, én erre a kompromisszumra jutottam mert szerdán meg éttermi ebéd lesz a családdal, így talán tudok is valamit enni, egyébként az 1200 kalóriát betartom és a heti 3-4 edzést.

És neked így hogy nem tartasz gyüminapot is van eredmény?

én már nagyon rég mértem magam, de hasból 6 centi lement combból majdnem három:-) igaz mellből is kettő

2013. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 A kérdező kommentje:

Nemigazán!

Most jutottam el arra, hogy kb. több mint egy hete eszembe sem jutott, hogy kenyeret egyek, tehát ezen a téren már nem estem bűnbe! :)))

A KalóriaBázison először a heti 0,5 kg-ra álltam be, ott írta ki a napi 1200 kcal. Egy jó hete állítottam át a napi 1000 kcal-ra ez heti 0,8 kg fogyás, és persze mostmár azt mondtam, hogy a napi testmozgást is ha módjával is, de rendszeressé teszem az eddigiekhez képest.

Ma viszont beállítom a napi 800 kcal-ra és igyekszem is, hogy beleférjek.


A fentiek alapján én sem mertem magamat mérni, ma reggel centiben 2 cm, kilóban talán 1,5 kg de az egy kiló biztosan lement, bő 3 hét alatt. Most már a továbbiakban szeretnék egy kicsit jobban "bekeményíteni" magamnak!:))

2013. nov. 4. 10:38
 76/86 anonim ***** válasza:

800 kalória???? húúú az nagyon kevés:-(

biztos nem tudnál kicsit valamit mozogni, mert akkor ehetnél többet, amit ugyis elégetsz. olyan jó tornák vannak neten, napi 30-40 perc tökéletes lenne. persze nem akarok beledumálni, de el sem tudom képzelni a 800 kalóriába a gyümölcsnapon kívül mi fér bele.

azért kitartást és sok sikert kívánok!Ani

2013. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 A kérdező kommentje:

Ma ebéd után felvittem a délben megevett kaják adatait, és kb. ugyanezt fogom enni vacsira. Azt figyeltem, de nemcsak ma, hogy a ch-s napokon nem férek bele a napi 1000 kcal-ba, viszont egyéb napokon símán el vagyok a napi 800-900 kcal-on, és nem éhezek!!!!!

Lehet, hogy ez attól van, hogy kb. tavasz óta már gyerek-tányért használok az étkezéseimhez, és a gyomrom már átállt a gyerek-adagokra.


A napi torna, a napi mozgás, egyrészt a korom miatt és a cipelt túlsúly miatt nehéz, másrészt itt a II. emeleten az alattam lakó sem igazán díjazná, ha bármilyen tornát. Szóval inkább nekem marad, a napi gyaloglás, de az meg eléggé időjárás-függő, no meg a lábaim sem minden nap egyformán bírják, hol többet, hol kevesebbet. Ezért nem is kíván a szervezetem egy bizonyos mennyiségnél többet, most minek tömjem magam!

Ha azt a 10-12-13 kg-t valahogy le tudnám dolgozni, ami akkor jött rám, mikor abbahagytam a cigizést, tökéletesen boldog ember lennék! Még akkor is maradna rajtam kb. másik ugyanannyi, de biztos, hogy azok után már sokkal könnyebben mozognék, és másként tudnék hozzálátni a dolgokhoz. Csak valahogy indulna meg lefelé, aztán majd csak lenne folytatása is! Bízom benne!

2013. nov. 4. 15:01
 78/86 anonim ***** válasza:

Biztos így lesz nyugi!

Ahogy írod így nem tűnik olyan vészesnek az a 800 kalória, ha tényleg nem éhezel, én azért a 800 kalóriánál elég keményen éhes vagyok:-(

Tegnapi gyümölcsnapon is kivoltam, főleg mert egész éjjel úgy görcsölt a hasam, meg mellé korgott is a gyomrom:-( sajnos összeszedtem egy hólyaggyulladást, antibiotikum:-(

én ma azon gondolkodtam, hogy veszek holnap egy mérleget, lehet hülyeség, de olyan rossz hogy mindig másoknál kell méreszkednem, mindig más mérlegen. de most valahogy úgy érzem, alábbhagyott a fogyásom, igaz a cetik mennek, de akkor is, szerintem most stagnálhatok. Holnap végre fehérje nap, két gyümölcsnapon túl vagyok, igaz még ma hátravan a torna, tegnap is alig bírtam, ilyenkor alig van energiám. Azt néztem, holnap a családi éttermezésen mit egyek, arra jutottam, hogy halászlevet eszek, csészében, és cézár salit, de az a durva hogy ez is több mint 1200 kalória:-( akkor aznap már ne is egyek???? :-(

neked milyen napod van ma, mit ettél?

2013. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 A kérdező kommentje:

Mivel én a gyümölcsnap helyett 2 fehérje-napot tartok, tegnap volt a fehérje nap husival = ebédre-vacsira: 1-1 sült csirkecomb bőre nélkül (valójában először megfőztem, így lett egy kis erőlevesem), utána már csak hirtelen átsütöttem, és párolt karfiol lerakva jénaiba, alól tejföl-fölül tejföl + reszelt sajt, be a mikróba. Ez volt az ebéd-vacsi.

Ma fehérje-nap tojással, tejföllel, stb. = főtt tojás tartárral (ha jól tudom ezt nevezik kaszinó-tojásnak), és ha karfiolt felszelsz kb. olyan apróra mint a rizs: apróra vágott vöröshagymát dinsztelsz + apróra vágott petrezselymet, rádobom a karfiolt sóval-borssal, födő alatt pici vízzel megpárolom = olyan mint a petrezselymes párolt rizs. Ez lesz a tojások mellé délben és este is.


Most nagyon olcsó a karfiol, érdemes belőle bevásárolni, és persze addig megenni, míg tönkre nem megy.

Ezért holnap a zöldségnapra:

- karfiolpörkölt = karikára szelt répával-gyökérrel felteszem mint a pörköltet, amikor majdnem készen van, akkor pici tejfölbe lisztet, ezzel besűrítem, és most bocsi, de apróra szaggatott nokedli lesz hozzá.


Igaz, hogy a nokedli ch-s napra való, de annyit fogok főzni belőle, hogy maradjon belőle a következő ch-s napra is, és hamis-vadasmártást fogok készíteni hozzá.

2013. nov. 6. 08:18
 80/86 anonim ***** válasza:

húúúú ezek nagyon jól hangzanak:-)

leírnád a hamis vadas mártást? már kicsit elegem van a paradicsomos tésztából:-) igaz az is fini és a gyerekek is szeretik, na de már elég...:-)

a karfiolt amúgy lehet enni bármelyik napon?

mert én is gondolkodtam rajta, de azt hittem csak keményítőn szabad, igazából a rántott karfiolt szeretem, de az ügye sajnos kilőve:-( pedig de jó lenne...

képzeld tegnap olyan rosszul lettem éjjel a két gyümölcsnap után, hogy éjjel egykor lejöttem és betámadtam a hűtőt, ettem kb. 5 dkg löncshúst:-) tesóm hozta a gyerekeknek, mert imádják, ilyen felvágottszerű, nem a konzerv, meg egy fél kiflit.

nem is volt bűntudatom, mert már nagyon rosszul voltam, de tanultam az esetből, legközelebb napközben eszem máshogy

jaj ma megyünk az étterembe, komolyan már nagyon várom, de ha a hülye cézár salátára gondolok amit kb egyedül ehetek már kiráz a hideg:-( úgy ennék mondjuk rántott májat:-) az volt mindig étteremben a kedvencem:-)

tegnap amúgy nagyon nekikeseredtem, annyira kövérnek látom magam, hogy hihetetlen, eddig komolyan mondom nem így volt, most hogy fogytam ahhoz képest egy csomót és mégis, torna közben ahogy térdenállva megláttam hogy lóg a hasam majdnem elsírtam magam, ez tényleg nem mehet így tovább, de basszus annyira nehéz. főleg hogy a férjem is abbahagyta már a diétát, ő lefogyta a kívánt 8 kilót és ennyi. kiváncsi vagyok mennyi idő alatt hízza vissza:-)

2013. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!