Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kcal kell ahoz naponta...

Hány kcal kell ahoz naponta hogy hetente fél kilót tudjak fogyni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 27. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Napi 600-zal kevesebb, mint ami a súlytartáshoz kell.
2019. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

600-800 kcal/nap. De az nagyon kevés étel, ugye tudod, konkrétan éhezés. Ilyen drasztikus fogyókúrát kórházban végeznek és ott is ritkán sikeres. Nyilván nem akarsz belebetegedni.

Tűzzél ki inkább reális célt. És tudni kellene, mi okozza a túlsúlyodat, egyáltalán mennyi vagy most, milyen az egészségi állapotod, milyen életmódváltás reális, stb.

2019. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
#2 ezt honnan számoltad ki súly és magasság nélkül?? Előbb kedves kérdező ezek kellenek..
2019. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

#2: ez pont hogy reális cél!


Kérdező: kaloriabazis.hu

Ott megadod az adataidat, azt, hogy milyen aktív életmódot élsz, és hogy milyen ütemben akarsz fogyni. Akkor a rendszer kiszámolja neked.

Mert nem mindegy, hány kg vagy. Illetve az se, mit dolgozol.

2019. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
A sajàt hormonrendszered, anyagcseréd, súlyfelesleged mértéke hatàrozza meg a fogyàsodat. Ezt senki nem tudja pontosan kiszàmolni. A test nem egy kazàn, hogy hőértékkel ( kalóriàval) foglalkozzon. Semmi sem ég el benne.
2019. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Végre valaki, aki nem akar egy hét alatt húsz kilót fogyni.


[link]


Itt kitudod számolni. De a kalóriabázis is jó, ott tudod is folytatni a történetet, mindennap beírhatod, hogy mit ettél és látod, hogy jó úton haladsz-e. :)

2019. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
#5-ös nagyon nagyot tévedsz. Te sem figyeltél kémia, fizika és biológiaórákon. Az égés nem mindig jár lánggal (fényjelenséggel)! A biológiai oxidáció is égés például. Minden oxidáció égés. (Sőt minden elektronleadás.) Energetikai szempontból meg mindegy hogy fényjelenséggel jár-e: kötések szabadulnak fel, illetve újak alakulnak, a kötési energiák számítanak. Elterjedt marhaság, amit írsz, ami egy félremagyarázásban gyökeredzik. Az ugyanis igaz, hogy mindenki máshogy hasznosítja a bevitt kalóriát, nem véletlen, hogy vki ugyannyit eszik, mint más, de sokkal hájasabb. A kalória mindig is egy mutató volt, sose volt kőbe vésve, hogy kinek mennyi kell, viszont ÖNMAGADHOZ képest tudod nézni, ha tudod, hogy JELENLEG MENNYI KCAL-t eszel, és ha fogyni akarsz, akkor tudod, hogy mit kell csökkentened, ha hízni, izmot építeni, akkor növelned: hány kcal-t eszel most, és azt tudod változtatni. Ezáltal nem kell mindig UGYANAZT enned. Aki a makrókat számolja, az tk. a kalóriákat is számolja. Tény, manapság a makrók számlálása a divat, ez is alapvetően a testépítőknél volt fontos, de már a fogyósok is használják.
2019. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekem 1800.
2019. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ettől még a kalóriacsökkentéses elv ugyanúgy hülyeség...

Akkor mégis mivel magyaràzod, hogy én màr sokmindent kipróbàltam, de végül kalóriakorlàt nélkül tudtam csak elkezdeni úgy fogyni, hogy ne legyek mindig éhes és legyen energiàm?

Képzeld csinàltam orvos javaslatàra 1600 kalóriàs, 160 gramm szénhidràtos diétàt és fél év alatt egy dekàt sem fogytam.

Míg nagyrészt 80-85 gramm szénhidràttal, 2000-2500 közötti kalóriàval ugyanannyi idő alatt -23 kg. Mivel nem a kalória a lényeg, hanem a tàpanyagok, és hogy azok bevitele milyen hatàssal van a szervezetre hormonàlis szinten. Nézz utàna mi az az inzulin, minek a hatàsàra tud sokat termelni a szervezet, és ez mit okoz. Segítek: sok szénhidràt= sok inzulin= hízàs.

2019. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!