Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha kenyér helyett gluténmentes...

Ha kenyér helyett gluténmentes abonettet eszek, fogyni fogok?

Figyelt kérdés
Egyszer egészségügyi okokból 3 hónapig nem ettem glutént, és fogytam is. Most fogyókúrázni szeretnék, úgyhogy úgy döntöttem elhagyom a fehérlisztet, és a gluténfogyasztást is próbálom csökkenteni. Kenyér helyett gluténfree abonetet eszek, csak az a baj, hogy nem túl laktató. Kalóriákban mérve 2 toastkenyér annyi kalória, mint 5 abonett (napi kb 10-et eszem meg). És kábé annyira laktató is. A kérdés az, hogy akkor számít-e, hogy melyiket eszem?
2019. nov. 4. 19:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Neked nem kell gluténmentes, mert nem vagy gluténbeteg. Mit nem lehet ezen érteni?
2019. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Ha nem szeretnél különféle hiánybetegségeket szerezni csak azért mert az hogy egy ideig nem ettél glutént csökkentett kicsit a súlyodon akkor nem javaslom egyébként pedig a gluténmentes cuccok teli vannak kukoricával ami rosszabb mint a búza. Gluténmentes étrendet annak kell követni aki autoimmun beteg

ha ilyen gyanúd van menj el orvoshoz megvan a menete kezdetben vérvétel utána gyomortükrözés. Sokat megadnék azért hogy újra ehessek fehérkenyeret vagy megihassak egy hideg drehert.

2019. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehet, hogy egyszerűen amiatt fogytál, hogy odafigyeltél, mit eszel? Sokan (pl. én is) már attól elkezdenek fogyni, hogy feljegyzik, amit ettek - mert elkezdenek odafigyelni, és elmarad az össze-vissza eszegetés, amivel egy csomó kalóriát be lehet vinni.


Persze lehet, hogy neked valamilyen speciális kapcsolatod van a gluténnel, de amúgy az egy fehérje, és normál esetben nincs speciális hízlaló hatása. A fehérliszttel nem a glutén a probléma (ha nem vagy rá érzékeny), hanem az, hogy szénhidrát van benne, rost meg nincs, ezért túl gyorsan felszívódik és cikkcakkozni kezd tőle a vércukorszinted.

2019. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!