Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriával eszem...

Mennyi kalóriával eszem többet a kelleténél?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben számolgattam és átlag 4500-5000 kalóriát eszem naponta. Mennyit kéne ennem? Tudnátok adni tippeket hogyan szorítsam le a kalóriabevitelem? 21 éves srác vagyok, 170 centi, 145 kiló. Nem sportolok.

2019. nov. 23. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Az Ön neme férfi

Az Ön testmagassága

170


Az Ön testsúlya

145


Az Ön életkora 21 év

Az Ön aktivitása nem sportoló, ülőmunkát végző

Automatikus újrakalkulálás


Eredmények

BMR (alapanyagcsere, kcal)

2759.70

Tehát majdnem duplaannyit eszel, mint kéne.

De szerintem csak troll vagy

2019. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi!

miért lennék troll? :O

2019. nov. 23. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert magadtól nem veszed észre, hogy duplaannyit eszel, mint kéne.
2019. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első mondat után azt hittem, hogy kemény fizikai munkát végzel naponta 8 órán át (kazánkovács, olvasztár vagy géplakatos vagy)......
2019. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem tűnt fel hogy dupla annyit eszem, mert azt sem tudtam mennyi a normális mennyiség.


Nem végzek amúgy kemény fizikai munkát, ülőmunkám van.

2019. nov. 23. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem tűnt fel, hogy van 60 kiló plusz rajtad? 🤔👏
2019. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Feltűnt, de nem éreztem, hogy annyira sokat ennék. Ledöbbentem amikor megszámoltam. Nem tudtam pontosan mennyinek kéne lennie a normális mennyiségnek de éreztem hogy ez túl sok. És most szeretném lecsökkenteni. Mi ezzel a probléma?
2019. nov. 23. 20:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a csak a kalóriacsökkentést vàlasztod mint fogyási módszert,és a makrók arànya marad ,akkor egyelőre a 2500 körüli értéket belőheted. Aztàn meglàtod hogy haladsz. Ha fogysz akkor teljesen jó.

Én inkàbb a tàpanyagok arànyàn vàltoztattam, több lett a kalória mint előtte volt, viszont kevés a szénhidràt, és fogyok szépen. Most 30 kg fogyàs utàn vagyok 140 kg.

2019. nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Aki nem a normálishoz van hozzászokva fel sem tűnik. Komolyan! Kiskoromtól kezdve édességen nőttem fel és sokáig azt hittem, ez normális. Anyagcserém extragyors, sovány voltam. Úgy 15 éves koromig. Hízni kezdtem, jött a google, hoppá ez rengeteg és rossz minőség. Szerencsére én időben kapcsoltam. A szüleim azóta is ilyeneket esznek, én azóta magamnak főzök. (18 éves vagyok, most fogok elköltözni.) Túl vagyok egy anorexián és bulímián. Sok szenvedés volt, de a legnehezebb mindig az volt, amin most a kérdező is átmegy.

A felismerés.

Érdemes sokat olvasnod és a szénhidrátot csökkenteni. A kalóriát ne hirtelen csökkentsd, légy türelmes, de tudatos. Ne sürgesd magad, élvezd a változás minden apróságát, amire nem maradna idő, ha drasztikus lennél:)

A BMR-t már kiszámolták neked, ehhez azért még jön hozzá, kb az ötöde ha ülőmunkát végzel. Ez a szintfenntartás, de vannak erre is jó kalkulátorok! Ez a szám a fogyással csökkenni fog, de nem is fogod egy idő után kívánni se.

Sok sikert!

2020. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!