Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így számolunk kalóriát főzés...

Így számolunk kalóriát főzés közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most kezdtem el kalória számolással foglalkozni. Ma főztem egy rizses-gombás-csirkemelles ételt. Segítenétek hogy a számításaim helytállóak e? Ezt később is tudnám példának használni az utam során :)

Tehát került bele 308dkg csirkemell (345kcal), 200g konzerv gomba (44kcal), 250g basmati rizs (890kcal), illetve 10g kókuszzsírt is használtam a sütéshez (90kcal). Ha ezt összeadom az 1369kcal. Ennyi összkalória van az egész általam főzött ételben? Tudom, hogy egyértelműnek tűnik, de biztos akarok lenni magamban, hogy a továbbiakban jól számoljak. Köszi előre is a segítséget.



2020. jan. 8. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Így számolunk. A csirkénél elírtad a mértékegységet.
2020. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van! 308g :)
2020. jan. 8. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól gondolod.

Viszont ha ez nem egy adag, akkor az elkészült ételt mérd le grammra - ebben van annyi kcal, amennyi a nyersanyagoban volt, és ehhez viszonyítsd utána az egy adag kalóriamennyiségét.

2020. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
2020. jan. 9. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!