Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csalónappal kapcsolatos kérdések?

Csalónappal kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik tartanak csalónapot és “hisznek” benne. Aki nem ért vele egyet, annak nem muszáj írnia.

Ti milyen időközönként tartotok csalónapot? Heti egyet soknak tartok, de havi egyet meg olyan kevésnek...kéthetente egy csalónap belefér?

Ti mit szoktatok enni olyankor, és milyen kalóriamennyiségben? Ilyenkor nem baj, ha egyáltalán nem figyelem a kalóriákat? Nekem édességekről szólna a csalónap, elsősorban csokiról, és sütiről. A napi kalóriamennyiségemen (1400 kcal) túl elmenne aznap még olyan plusz 1500 kalória. Ez belefér, nem árt nagyon a diétának?

Kell nekem a csalónap, máskülönben nem bírnám édesség nélkül. De két hetet még tudnék rá mindig várni, ha akkor betolhatok mondjuk egy óriás Milkát.


2020. jan. 18. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
én súlytartás miatt számolom a kalóriákat ami nálam 1800 kalória/nap de csak 1500 kalóriát szoktam enni 6 napon át így a 6 nap alatt 1800 kalóriát elégetek. A hetedik nap pedig ami nálam a csaló nap bepótlom :D szóval ilyenkor aznap simán megehetek csokiból akár 1800 kalóriát is, és így tartom a súlyom 1 éve egy nagy fogyás után, és most majd sokan biztos írják hogy most azért eszek 6 napon át 300 kalóriával kevesebbet hogy a hetedik nap bezabálhassak édességből és bolond vagyok.. hát nekem megéri :) de ha nem akarsz most azért kevesebbet enni pl mint én az se rossz ha tegyük fel 6 napon át elégetsz 300 kalóriát mozgással ami kb 30-40 perc szobabiciklizés de ha jó idő van akkor már inkább sima bicikli :D
2020. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire kívánod az édességet, akkor minden nap akár ehetnél (keveset). 1 sor csokiért cserébe egy kis mozgás nem rossz deal.
2020. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én havi 1 csalónapot tartok. Amit megkívànok azt eszem, olyan dolgokat, amiket màskor nem. Végülis ez a lényege:)

Cukros üdítő, kínai kaja- néha màs gyorskaja, fehérlisztes pékàru (sós), 3 zacskó a kedvenc csipszeimből, illetve cukros édességek. Egyik hónapban kedvenc csokik, màsik hónapban kedvenc édes sütik. Hàt ennyi.

Fogalmam sincs hàny kalória, a mindennapokban se szàmolgatom. Amúgy cukormentes édességeket és szénhidràtcsökkentett + cukormentes édességeket eszem 2 csalónap között. Beépítettem az életmódomba, természetesen mértékkel.

10,5 hónapja vàltottam életmódot, -35 kg- nàl tartok.

2020. jan. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
A Havi kettő teljes(!) csalónap az bizony sok. Vagy legyen havi egy es akkor a nap egészét elengeded. Vagy legyen havi 2 de akkor úgy csináld h az étrended első fele még okés Pl.reggeli es ebéd diétás de delutan meg este jöhet a csoki süti, de azert ne mertektelenul meg hasfájásig mert az úgy már sok. Egyebekent ha még nem erted el a kívánt alakot akkor plane max havi 1-re kellene redukalni a csalonapok számát es akkor se egész napra hanem 1-2 étkezésre. . .
2020. jan. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egész hétvége csalónap. Szóval én heti 2-t tartok. Bár ilyenkor sem tudok zabálni, így nem sokkal léphetem át a kalóriakeretet (próbálkozom, csak nem megy le annyi :D ).

Nekem inkább minőségromlást jelent. Ma gofri volt nutellával, de 2 szeletet ettem eddig, és képtelen vagyok többet, annyira eltelített, mert nem vagyok hozzászokva ennyi szénhidráthoz. Tegnap baoztam is, egy jó nagy menüt, estére salátáztam, mert elegem lett a sok rossz kajából. De amúgy ilyenkor szoktam házi pizzát is enni, chipseket, haburgert. Bármit, amit megkívánok. Édességet én kevésbé szoktam, most ez is kivételes eset, mert párom csinált, hogy meglepjen vele. De valószínűleg nekem ennyi volt a következő hónapig. Inkább a sós rágcsák hiányoznak, de lassan azoknak a helyét is átveszik a zöldségek, nagyon rászoktam :)

Én hétköznap, hétvége felosztást használok, mert a szigorú hétköznapjaimba teljesen jól beleillik a diéta. Már napi rutin, hogy mikor kelek, mit csinálok, mikor eszek, mennyit eszek. És nekem így is beállt a fogyás fél kiló/hétre. Az nekem bőven elég :)

2020. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 7-10 naponta tartok. A napi diétás mennyiségem sok mozgás mellett 2000 kcal kb, csaló napon 3000-3500 szoktam enni, ez még mindig csak kb a szinten tartó mennyiségem, szóval nem ver be a diétámnak, legalább megpörgeti kicsit az anyagcserémet. Mondjuk én nem édességet szoktam enni, hanem egy nagy gyengém van: a ropi, ilyenkor meg szoktam enni a napi kajám mellé egy 300g-os csomagot. :D Mindig kondis edzés napra hagyom a dolgot, legalább egy része az izmokból elégetett szénhidrátot tölti vissza.
2020. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen csalónapok nem arról szólnak, hogy eddig Y kalóriát ettem, de most kirugok a hámból és hírtelen 2xY kalóriát eszek meg.


Inkább azt jelenti számomra, hogy az eddig túlontúl egészséges ételek helyett olyanokat eszek amik kevésbé azok, de imádom őket.


Azaz nem pulyka, burgur, brokkoli kombót eszek, hanem bordon bleut sült krumplival.


Ettől függetlenűl a kalóriának nagyából ugyana annyinak kéne maradni vagy esetleg egy picivel megemelkednie át menj maintenancebe a deficitből arra az 1 napra.


Szóval a csaló napokon is kell kalória számolni, csak picit megengedőbb vagy magaddal és azt ehetsz amit akarsz.


Ha valakinek ilyen felfogása van a csalónapokkal kapcsolatban, akkor heti 1x jó lehet.


Ha az a definíciód, hogy 1 napig azt és annyit eszek amennyit csak akarok, akkor valószínűleg 3 hetente 1x lehet csak jó.

2020. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!