Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kell kalóriát számolni?

Hogyan kell kalóriát számolni?

Figyelt kérdés

Azt addig értem, hogy ha boltban veszek egy terméket, akkor annak a csomagolásáról le tudom olvasni a kalóriaértéket és azon fel van tüntetve, hogy miből mennyit tartalmaz. Viszont mi van azokkal a termékekkel (pl. gyümölcsök, zöldségek), ahol ezt nem tudom ilyen egyszerűen megtenni? Vagy mi a helyzet a főtt ételekkel, pláne ami több összetevőből is áll? Én többször eszem étteremben, tehát nem a saját főztömet (kollégista vagyok, ott nem tudok főzni, otthonról viszek magammal kaját a hétre de ez nem elég 5 napra és a maradék napokat így oldom meg) ezekkel mit kezdjek?

Tudom, hogy van alkalmazás is, vannak már mások által bevitt adatok is stb., de gondolom, hogy ez azért így nem pontos (lévén, hogy mindenből van csomóféle és ki tudja, hogy ki mit, hogyan mér)?


2020. jan. 31. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A zöldségeket, gyümölcsöket ki tudod nézni netes táblázatból. A készétel már problémás. Egyrészt étteremben nem tudod az étel mennyiségét lemérni, de ha tudnád is, a kalóriaértéket még így sem lehet pontosan megmondani, hiszen nem tudod az összetevőket, és azok arányát.
2020. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy van alkalmazás is, vannak már mások által bevitt adatok is stb., de gondolom, hogy ez azért így nem pontos (lévén, hogy mindenből van csomóféle és ki tudja, hogy ki mit, hogyan mér)?"


Nem pontos, hanem közelítő adatot kapsz, de a "kalóriafelhasználási oldal" sem pontos, hanem közelítő adat, így a tapasztalatok alapján korrigálni kell általában.


Az "érezhető változás"(fogysz/hízol) az több ezer kalóriás nagyságrend(1kg izom 2000, 1 kg zsír 7500 kalóriatartalmú) , amire azért elég nagy bizonyossággal lehet lőni.

2020. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!