Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Érdemes kalóriát számolni 16...

Érdemes kalóriát számolni 16 évesen?

Figyelt kérdés

Mindig is duci kislány voltam. Először 13 évesen fogyókúráztam, ekkor lement 5-6 kiló, amiből azóta visszahíztam 2-t. Kalóriát számoltam, csak a végén már túlzásba vittem, erről szólt az életem,és kialakult egy kisebb evészavar. ( Napi 800-1200 kcal-t ettem, és heti többször volt falásrohamom stb.)

Most újra diétázni szeretnék, csak félek, hogy megint ez lesz. Úgyhogy arra gondoltam, hogy nem számolok kalóriát,,csak" egészségesen étkezek (fehérliszt, cukor minimális fogyasztása, sok zöldség, sovány húsok stb.), sportolok.

Jelenleg 60-62 kg vagyok, és 162 cm. Nyárig szeretnék fogyni 5-6 kilót, formásodni. Heti 3-szor futok, és 3 röpi edzésem van.

Ti mit ajánlotok? Kell számolnom a kalóriát vagy elég az egészséges étkezés?



2019. dec. 5. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
NEM! Serdülsz.
2019. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem szabad, főleg, hogy hajlamos vagy az evészavarra. Jókat írtál, még arra figyelj oda, hogy igyál elég vízet, és próbálj lassabban enni.
2019. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

én úgy gondolom, hogy hasznos lehet, ha számolod a kalóriákat.

de nagyon kell ügyelned, hogy ne vidd túlzásba és nem megint az történjen, mint múltkor.


a kalóriaszámolás ideális esetben csak egy mankó egy kevés időre, amíg magadtól is ránézésre be tudod saccolni az adagokat, megszokod, hogy miben mennyi kalória (és makrotápanyag, ez fontos!) van, így már tinédzserkorodban olyan étkezési szokásokat tudsz kialakítani, amik később hasznodra lesznek. jobb, mintha az ember 30 éves kora után próbál átalakítani valamit, amit eddig megszokott (bár sose késő).


de ha hajlamos vagy eltúlozni ezeket, akkor tartsd észben, hogy a lényeg nem a korlátozás, a megvonás vagy a tiltás, hanem annak lekövetése, hogy mit viszel be naponta a szervezetedbe. és a szervezetednek minden egyes makrotápanyagra szüksége van az egészséges fejlődéshez. napi 800-1200 kalória rettentően kevés, 1500-1600 felett kellene enned mindenképp.


súlyzós edzéseket jó lenne belevinni a kardiók mellé.

2019. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor azt hiszem megpróbálom nem számolni, csak nagyjából fejben.
2019. dec. 5. 20:19
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Saját tapasztalatból írom.

Ebben a korban hol gyorsabb hol lasabb az anyagcseréd.

Van amikor jön egy természetes hízás nem tudom miért, nem vagyok szakértő.

Aztán ezután kell figyelni.

Van aki ilyenkor visszaveszi és nagyon vékony lesz, van aki elhízik, van aki marad ugyanolyan.

Érdemes inkább kicsit kevesebbet enni aztán ha látod hogy fogytál megállni.

De egyébként így sem vagy kövér.

2019. dec. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kerüld az ilyen icetea-ket meg dobozos gyümölcsleveket is. Hihetetlen, hogy mennyien élnek ilyen xarokon...
2019. dec. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Kalóriát számlálni nem érdemes, tök mindegy, hány éves vagy.
2019. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
7. nyilván nem érdemes, mindenki egyen nyugodtan annyit, amennyi jól esik vagy ahogy érzi (gyakorlat nélkül) vagy amennyi belefér - nos ennek az eredménye többek között ennek a kérdéskategóriának a megléte is, meg ugye nézzünk körül az utcán...
2019. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia!ugyan ez a problemam. En is 60kg vagyok. Nekem eveszavarom is van es tavaly ugydontottwm nem akarok tovabb fogyni mert elni akarok de ebbol a zlett hogy nyaron tobb evesrohamom volt. Most is vannak pedig tobbet eszek mint regen. Ha van kedved irj ha akarsz valakivel beszelni errol
2019. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmilyen korban nem érdemes kalóriàkkal foglalkozni, megvonni az energiàt. Ha súlyfelesleged van, akkor azt érdemes figyelni, hogy mit eszel. Milyen tàpanyagból mennyit. Ez persze csak az én tapasztalatom. Ha szeretnél kalóriàkat szàmolgatni, a te döntésed. De anélkül is simàn lehet fogyni.
2019. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!