Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan lehet kalóriát számolni?

Hogyan lehet kalóriát számolni?

Figyelt kérdés
Van kalória kalkulátor,ami sokat segíthet,viszont nem minden kalória ugyanolyan valamelyik gyors felszivodasu. Hogyan lehet akkor kikalkulalni a megfelelő bevitelt?

2020. febr. 16. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Valóban nem minden kalória egyenlő. Azt nézd, hogy miből származik. Ha feldolgozott, finomított élelmiszerből, fehérliszt, cukor, az nem szerencsés választás.

De pl a tojással, olajos magvakkal, sajttal, hússal zöldséggel, semmi probléma nincsen. Úgy általánosságban a teljes értékű élelmiszerekkel nincs baj. Egyébként pedig csak annyi, hogy eszel amikor éhes vagy, ha jóllaktál abbahagyod, de közben nézed hogy mit ettél.

2020. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. febr. 16. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

A csomagoláson fel van tüntetve.


Olyan dolgokon amin nincs. Pl.: hentesnél vett hús, csomagolás mentes boltban vett rizs stb...k-re ott van az internet.


Pl.: Kalóriabázis.


Amúgy a legegyszerűbb mértéke az egészséges táplálkozásnak, hogy csak olyan dolgot eszel amit a két kezeddel csináltál.


(Persze rozskenyér meg ilyenek ezen kívül állnak, de ezt úgy értem, hogy nem eszel étteremben)

2020. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, persze, nem tökéletes módszer a kalóriaszámlálás, mert nem tudsz mindent teljes részletességgel nyomon követni. De ha a makrotápanyagokat plusz a cukrot is beírod, úgy már elég jó közelítés. Én úgy szoktam, hogy ha a nap végére például sok a cukor (több mint a kalóriakeretem 5%-a), akkor visszanézem, miből származott. Ha gyümölcsből, tejből stb, tehát nem hozzáadott cukor, akkor nem izgulok miatta. Ha viszont hozzáadott cukor, akkor jobban figyelek (vagy ha még csak kajatervről van szó, átalakítom). Szénhidrátnál is visszanézem, ha zsemléből jön a többlet az nem oké, ha lencséből akkor nincs para. És így tovább.
2020. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Még egy: nekem a kalóriaszámlálás lényege nem is az, hogy határon belül maradjak, hanem hogy

(1) megtanuljam, mi egy normál méretű adag,

(2) kitapasztaljam, hogy mit érdemes ennem, ami nem extra sok kalória, de jóllakom vele,

(3) elkerüljem az étkezések közötti nassolást (valahogy ebben is segít).

(4) kitapasztaljam, hogy milyen gyakran fér bele egy kis édesség (vagy mennyi fér bele úgy általában).


Hétvégén már nem is számolok, akkor elég a rutin, a hétköznap meg egyszerű, mert a munkahelyi kantin közöl kalóriaadatokat (és főznek jóféle ételeket).

2020. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 25. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!