Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jól értem hogy ennyi kalóriát...

Jól értem hogy ennyi kalóriát kell enni a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Kalóriabázis ezt írja:


Szervezeted alapvető működése által napi 1612,29kcalt égetsz el. Ezt az energiát akkor is elégeted ha egész nap csak fekszel (ez a BMR, angolul Basal Metabolic Rate, azaz alapanyagcsere értéked).

Alapjárat kcal égetésed napi 2217 kcal. Ez azt jelenti, hogy ennyi energiát égetsz el összesen a szokásos napi életviteled által (munka, iskola, stb). Sporttevékenységed ebbe nem számít bele


Tehát akkor jól értem hogy 1612,29 kalóriát vagy kevesebbet kell ennem ha fogyni akarok? Tehát a BMR alá kell menni? Vagy nem ez a szempont?


2020. febr. 17. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Egy nap 2217 kaloriat egetsz el. Szoval ha 2217 alatt eszel, fogyni fogsz. Persze ha igyis eszel 2000 kaloriat, akkor 5 het alatt fogsz egy kilot fogyni. Szerintem 1600-1800 kozott kene enned, ha heti 0.5 kilot akarsz leadni (Ami amugy az egeszseges fogyas)
2020. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem! Most mennyit eszel? Ha pl. 3000-et a 2217-el is fogyni fogsz. Az 1612-nél nem szabad kevesebbet. Le is van írva, hogy az a puszta létezéshez kell, ha semmit se csinálnál.
2020. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ, milyen gyorsan akarsz fogyni. Lehet úgy, hogy eszel mondjuk 2000-et, és akkor lassú fogyásra számíthatsz, mert csak ~200 kcal lesz a deficit. Vagy 1800-at, és akkor gyorsabban fogysz. A BMR alá nem ajánlott menni. Ha pluszban még sportolsz is, akkor annyival többet ehetsz (de azért annak ne higyj 100%-ban, amit a kalóriaszámláló állít, hogy elégetted, az felülbecsüli, de mondjuk legyen a fele).
2020. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Én azt nem értem, hogy írja, alapjárat kcal = ennyi energiát égetsz el a szokásos napi életviteled során.

Ne de kérdem én, honnan tudja, hogy én mennyit égetek el?

Mert van, aki ide-oda mászkál, ami ugye az "alap", nem számít sportnak.

Na de ha én egész nap ülök vagy fekszek, és max vécére megyek ki, akkor mennyit égetek he?

2020. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es be lehet állítani hogy pl ülő életmód, átlagos aktivitás, könnyű fizikai munka stb
2020. febr. 18. 06:15
 6/6 anonim ***** válasza:

BMR felett kell enni mindenképp. Ha alatta eszel az koplalàs, idővel nagyon le fog lassulni az anyagcseréd ami miatt belassul, megàll a fogyàs és keserves lesz végigcsinàlni. Így hosszútàvon hízékonyabb leszel. Hidd el tapasztalat. Nem jó éheztetni magad. Nem megoldàs.

Ha a kalóriaszàmolàs módszerét vàlasztod, akkor érdemes magasabb bevitellel kezdeni, közelebb ahhoz a 2217- hez és amikor szükséges mert a BMR- ed a fogyàs soràn csökkenni fog, úgy esetleg valamennyit csökkenteni a bevitelt fokozatosan. Ha kell. De akkor se kell szélsőségesen alacsonyra vinni. És figyelj a bevitt ételek minőségére!!! Az egészséged szempontjàból nem mindegy, hogy a bevitt kalória miből van, ha valamiben sok van, az nem feltétlen rossz dolog. Ezt nagyon fontos figyelembe venni.

2020. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!