Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tényleg igaz, hogy ha a...

Tényleg igaz, hogy ha a kalóriakeretemen belül mindennap eszek édességet és kalóriadeficitben maradok, fogyni fogok?

Figyelt kérdés
Ezt olyan nehezen tudom elképzelni, de jó lenne, ha igaz lenne. Csak elmélet, de tegyük fel, hogy minden nap megeszek egy tábla Milka csokit, ami kb.500 kalória. A napo keretem legyen 1500 kalória, ezzel bőven deficitben vagyok. A Milkán kívül még mindennap megehetek akkor maximum 1000 kalóriát, ami jó. De valahogy nem tudom elképzelni, hogy valaki napo egy tábla csoki mellett fogyjon. Sport mellett meg még formásodna is? Vagy hogy működik ez?
2020. febr. 21. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg igaz, viszont ezzel a fontos tápanyagokat nem kapja meg a szervezeted. Ha sportolsz, és formásodnál, akkor a fehérjéket meg kell emelni, viszont a zsírokat, rostot, szénhidrátot minimálisan fogyasztanál. Nem laksz jól, és hiánybetegségek alakulhatnak ki.
2020. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Azért nehéz elképzelni, mert az belenevelve vagy tanítva az emberekbe, hogy az édesség hizlal. Ami igaz is abban az esetben, hogy minden hizlal ami a kalóriakereten felül többletként viszel be - így értelemszerűen az édesség is. Feleslegesen nassolni pedig jellemzően valamilyen sós snacket vagy csokit-cukrot-édességet szoktak az emberek, és ezekből jön össze a szükségleten felüli mennyiség.
2020. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Előfordulhat, hogy így is fogysz, de ettől a ténytől még ez a módszer hosszútàvon nem egészséges.
2020. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

Igen, mivel éhezni fogsz. És még csúnyább, zsírosabb is leszel.

Az igazság az, ha normálisan eszel, pl. 1600-1800 kcal-t, vagy ha nagyobb ferfi vagy, akár többet is, abba simán belefér egy szelet csoki, ami kb. 120 kcal. És nem fogsz hízni tőle. De nem egy tábla, meg nem a keret 1/3-a.

2020. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Elvileg igaz, viszont tapasztalati tény, hogy az erösen édes, zsíros ételek nem sokáig adnak jól lakott érzést, ezért vagy nem fogod tartani a keretet, ha csak ilyeneket eszel, vagy folyamatosan éhesnek fogod magad érezni és pár nap múlva feladod az egészet.
2020. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a mérleg kevesebbet fog mutatni. Viszont a tested pedig puha, zsíros és tónustalan lesz. (Hobbi) gyúrás mellett ezért nem jó... Akkor majd várhatjuk a kérdést, hogy hogyan lehet helyi zsírégetéssel hasból fogyni.
2020. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!