Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan lehet fogyni savtúlteng...

Hogyan lehet fogyni savtúltengés mellett?

Figyelt kérdés

Régen nagyon jól tudtam fogyni úgy, hogy napi 1500 kcal körül ettem. Főleg a vacsora mennyiségét csökkentettem le. Egyáltalán nem zavart, ha éhesen feküdtem le aludni. De az utóbbi években sok lett a gyomorsavam, nagyon megfájdul a gyomrom, ha nem eszem eleget vagy nem időben. Sajnos este a legrosszabb. Azóta a vacsorám tartalmazza a legtöbb kalóriát. Hiába szedem az orvos által felírt savcsökkentő gyógyszert, egyszerűen képtelen vagyok 2000 kcal alá menni. Így viszont nemhogy nem fogyok, de folyamatosan hízok.

Mit tehetnék?



2019. dec. 27. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokszor egyél keveset, igyál egy-egy pohár vízet.
2019. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 remetdol válasza:
Az orvos mit írt fel? Savlekötőt vagy protonpumpagátlót?
2019. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Az orvos protonpumpa gátlót írt fel.

Néha beveszek Rennie-t is, amikor nagyon rossz, de nem sokat segít.

2019. dec. 27. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan eteleket nem kellene enned ami savat csinal. En 2*20mg ot szedtem. Egyet reggel egyet este.
2019. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Savcsökkentő gyógyszerek helyett étrendváltoztatással kellene megoldanod a refluxot. Már csak azért is, mert a protonpumpagátlóknak sokféle mellékhatása lehet, többek között vashiány, magnéziumhiány, bakteriális fertőzések (mivel a gyomorsavnak fontos szerepe van a táplálékkal bejutó kórokozók ártalmatlanításában), emésztési problémák, pl. puffadás, sőt ennél komolyabbak is. Szerintem a hízáshoz is lehet köze. Ismerek pár embert, aki savcsökkentők szedése mellett hízott meg nem is kicsit.

A refluxot sok esetben a stressz és helytelen táplálkozás, felborult bélflóra okozza. Nem biztos, hogy sok a savad, csak nem marad meg a gyomrodban, mert a gyomorszáj nem zár rendesen. Ha eleve túlsúlyos voltál, az is szerepet játszik.

Kalóriaszámlálás és éhesen való lefekvés helyett táplálkozz egészségesen, kerüld a szénsavas italokat, alkoholt, gyorsan felszívódó szénhidrátokat (cukor, finomliszt), kevesebb keményítő (krumpli, gabonafélék), több fehérje, zöldség, zsír. Kisebb adagokat egyél (ne terheld túl a gyomrodat), ne feküdj le és ne eddz evés után közvetlenül. Igyál gyógyteákat és vizet (mást ne), szedj probiotikumot. Rágd meg jól az ételt, ne siess az evéssel. A gyógyszert fokozatosan hagyd el.

2019. dec. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!