Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Normális, hogy egy hónapja...

Normális, hogy egy hónapja diétázok, edzek, és semmi eredmény? Mit ronthatok el?

Figyelt kérdés
Annyira frusztrál és dühít a dolog, mert óriási önmegtartóztatásra van szükségem ahhoz, hogy ne egyek mindennap csokit és péksütit, ahogy mindig is tettem. A sportot is mindig is gyűlöltem. De elhatároztam, hogy nyárra formába jövök, leadom a 4-5 kiló feleslegemet és elsősorban feszesedek. 1400 kalóriát eszem egy nap, nézem a makrókat, nem maximálisan tisztán eszek, de magamhoz képest már nagyon jól. Heti 5x45 percet edzek (saját testsúlyos otthoni edzés). Utálom hogy nem tolhatok be esti nasinak egy tábla csokit, vagy egy nagy csomag fornettit reggelire. Még ha lenne látszatja, azt mondom oké megéri, de így nagyon kezdek elkeseredni. A sport miatt szintén. Mint írtam, mindig is utáltam mozogni, erre erőt veszek magamon, szenvedek, izzadok, csinálom egy hónapja, de semmi eredménye. Szerintetek mit csinálok rosszul? Érdekes egyébként, hogy a mérleg kevesebbet mutat 3 kilóval, de kinézetre nem látszik legkevésbé sem, ugyanolyan ronda skinny fat vagyok. Hatalmas, hájas, püffedt has, vaskos, rezgős combok és fenék, úszógumis csípő. Valaki segítsen kérem mert feladom :(
2020. márc. 6. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Testközépen van az egyik nagy zsírraktár. Sajnos a zsírraktáraknak rossz a vérkeringése, ezért nehezen apadnak. Végezz olyan gyakorlatokat, mint pl. a hulahopp karikázás.
2020. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap alatt 3 kg, az nem semmi. 1 hónap alatt nem lehet csodát látni. Próbáld magad lemérni cm-el is.
2020. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kinézeted, a testarànyaid nem 1 hónap alatt fognak megvàltozni. Türelmetlen vagy.

-3 kg az egy szép eredmény ilyen kevés feleslegből. De nem csak mérleget kellene hasznàlni az eredményeid követésére. ( Mérőszalag, ruha nélküli fotók is hasznosak) Amúgy simàn lehet hogy làtszik, csak a testképed nem javult.

Bocsi, de elég vicces, hogy el akarsz érni valamit, de 1 hónapnyi munka miatt így puffogsz, mikor pl én 1 éve dolgozom a fogyàsomon és még a felénél sem jàrok. Mégse így àllok hozzà. Szerintem megéri, és inkàbb élvezni kellene ezt az utazàst.

Mi lenne veled ha sokkal nagyobb felesleged lenne? Havi 1 hisztit vernél le így?

Egyébként semmit se írtàl az étrendedről. Ott van a kulcs a sikeres fogyàshoz.

2020. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

4-5 kiló felesleget írsz (amiből le is ment 1 hónap alatt 3 kg, úgyhogy akár elégedett is lehetnél), aztán meg azt írod, hatalmas a hasad, vaskos meg hájas, skinny fat vagy. Nekem valahogy nem áll össze a kép. Vagy több rajtad a felesleg, vagy nem jól látod magadat (pl. a combizmokról azt hiszed, hogy az is háj).

Egyébként ha eddig sohasem sportoltál, nem tudom, mit vártál 1 hónaptól. Ennyi idő alatt nem lesz senki egyből fitness modell a nulláról.

Tehetnél fel egy képet fej nélkül, vagy legalább az adataidat közöld, így nehéz értelmes tanácsot adni.

2020. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
és mi lenne ha megpróbálnád megszeretni a mozgást hm? jobban is bírnád és eredményesebb is lenne.
2020. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az tökjó!

Hány kiló vagy?

Nassolj valami mást, pl. kakaót, sajtot vagy olajos magvakat, almát, vagy max. egy sor csokit, vagy ezt mind!

2020. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem pont most ne add fel, a 3 kg teljesen jó. Jó ötlet centibe lemérned magad, az nem hazudik. Meg vedd számításba ha sportolsz eleve izmosodsz, az meg nehezebb mint a zsír. Szóval az a 3 kg szép eredmény.
2020. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
🤨 Az izom nem nehezebb mint a zsír , csak kisebb a térfogata.
2020. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

#8, ugyanakkora térfogatú izom nehezebb, ha zsírral hasonlítjuk össze. Ezt szokás így kifejezni, pl. "a hélium könnyebb a levegőnél", "az olaj könnyebb a víznél" (értsd: kisebb a sűrűsége).


Kérdező, 3 kg teljesen jó eredmény, ami a fogyást illeti. Viszont ha kevés az izmod és zsíros vagy, akkor nehéz lesz főleg diétával lefogyni, idővel jó lenne komolyabb izomépítő edzésre váltanod (mondjuk ha a saját testsúlyos gyakorlatok már könnyen mennek). Megpróbálhatnád a gyaloglást is (amilyen tempóban bírod, akár futás is lehet), az inzulinszint-csökkentő hatása miatt lehet, hogy megkönnyíti a fogyást.

2020. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Izomépítéshez időre és fokozódó terhelésre van szükség, ill. megfelelő tápanyagokra. Te csak egy hónapja mozogsz, így ne is várj olyasmit, hogy látható izomfejlődésed legyen.

Egyébként mivel nap, mint nap látod magad, nem érdemes arra várni, mikor veszed észre magadon a változást, mivel a testképed mindig idomulni fog a látványhoz. Készíts képeket max. havonta egyszer, majd azokat hasonlítsd össze.

2020. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!