Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálással érhetek...

Kalóriaszámlálással érhetek el valamilyen eredményt?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni kb. 3-4 kg-ot, és ha számolom a kalóriákat, akkor szerintetek sikerülni fog? Olyan két hónap alatt szeretném ezt elérni.

2019. máj. 28. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Igen, sikerülni fog.

Nem ismerem az étrendedet, de ha kiszűröd a coskit, cukrot, chipset, és a péksütiket, akkor szerinem számolgatás nélkül is elindul a fogyás;)

2019. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lilla64 ***** válasza:
29%
Igen.Ha helyesen számlálod a kalóriát sikerülni fog,nagyjából 2 hónap alatt.Nem árt ha diéta mellett napi rendszerességgel mozogsz min. 30 percet.
2019. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Igen, én is így fogyok. De légy óvatos, könnyen tévútra lehet siklani. Attól még, hogy két ételben ugyanannyi a kalória, nem biztos, hogy egyformán laktatóak. Ki kell tapasztalnod, hogy milyen összetételű ételeket kell enned ahhoz, hogy a kalóriakeretet betartva ne maradj éhes. Általában a kevés cukor, kevés finomított szénhidrát, elegendő fehérje és rost segít, és sokaknak a több zsír is (vagyis X kalória zsír valakit jobban laktat, mint X kalória szénhidrát, annak ellenére, hogy az előbbi grammban kevesebb). De tényleg ki kell tapasztalni. Persze az alap, hogy megfelelően nagynak kell lenni a kalóriakeretnek, és értelmesnek lenni a célnak. Ha csontsoványra akarsz fogyni, az nem fog menni egészséges módszerekkel, mert maga az eredmény sem az.
2019. máj. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Könnyen tévútra vihet a módszer, nekem nem jött be. De ettől még van akinek tetszik.

Annyi biztos, én hogy rájöttem, ha a kalóriákon aggódom, értékes tápanyagoktól és finom falatoktól fosztom meg magam. Így nem foglalkozok vele.

Csak tápanyagokkal. (fehérje, zsír, szénhidrát) (LCHF diéta) Alacsony szénhidrát, magas zsírtartalmú étrend. Plusz emelnem kellett a fehérjén is egy kicsit. Ezzel fogyok.

Eleinte be kellett állnom egy étrendre, és ehhez figyeltem a tápanyagokat grammra, és az arányokat, az első 10 kilót úgy fogytam le, most már számolgatás nélkül is teljesen működőképes, mert hozzászoktam, mikor miből, mennyit.:) Ezzel ment le további 2 kiló, és itt tartok most, 3 hónap alatt 12 kiló mínusz.

Kezdett is zavarni a számolás, meg az írogatás, ezért elhagytam, és csak az elveket követem, a kialakított diétát. Így nem fogyókúra szaga van, hanem egyszerűen így élek:) Plusz, a franc se akar egész életében számolgatni. Na jó...én nem. Egyszerűen tudatosságra van szükség.

2019. máj. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én figyelek a kalóriákra, de sosem számoltam őket vérkomolyan. Időnként előfordul, hogy kicsúszom belőle, de alapjában véve igyekszem 3-400 kalóriával kevesebbet enni egy nap. Így egy ideje már sikerült beállnom havi egy kilós fogyásra :)
2019. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!