Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Már vagy 3 hete stagnál a...

Már vagy 3 hete stagnál a súlyom, leállt a fogyás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 56 kg vagyok, 163 cm. Már egy ideje szeretnék fogyni, eddig 4 kg sikerült (kb másfél hónap alatt), 50 kg lenne a cél.

Eddig teljesen normális ütemben fogytam, de most már elég sok ideje nem mutat változást a mérleg.

1200 kcal-t eszek egy nap ha nem sportolok, ha igen akkor 1300-1400 is lehet, de akkor elégetek kb 5-600 kalóriát is. Futni szoktam minden nap és heti 4x-5x csinálok súlyzós edzést.

A makróim: 35% fehérje, 35% szénhidrát, 20% zsír.

Olvastam, hogy lejjebb kéne vinnem a kalóriákat, de szerintem már ez is kevés, izomból nem szeretnék fogyni.

Mások szerint látszik a fogyás, de a mérleg nem azt bizonyítja.


Mit tanácsoltok, min kéne változtatnom?


18/L



2020. ápr. 3. 10:11
 1/8 A kérdező kommentje:
A makróimat elírtam:D 30% a zsír
2020. ápr. 3. 10:13
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Próbajl tartani 1 magas kalóriás és szénhidrátos napot es nedz meg segít-e! Attól ha masnapra hirtelen megugrik a súlyod, nem kell megilyedni mert csak víu lesz!

És ennel jobban már ne csökkentsd a kalóriákat, az már koplalas lenne, sőt mar így is a határon mozog.


De azert ne erőltesd nagyon, lehet a szervezeted így érzi jól magát es ha eleg keveset eszel, nyilvan lejjebb tudod vinni, csak akkor azt meg szinten csak koplalással fogod tudni fenntartani!

2020. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont most tartottam egy csalós napot vasárnap, ettem néhány csokis kekszet, abban sok a ch. Másnapra plusz 1 kg-t írt a mérleg, azt hittem elájulok:D azóta egyébként az sem ment le, pedig visszaálltam az eredeti kcal bevitelre, bár mondjuk most a piros napjaim vannak, azt hallottam az is befolyásol.
2020. ápr. 3. 11:44
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a piros napok mindig feltolnak 1 kg-t, de utana lemegy 2 :-) Csak biztataskepp.


Szerintem az van, hogy nagyon kozel vagy mar az ajalott minimumsulyhoz, ami passzol a magassagodhoz. Ezert igen lassu a fogyas. Szerintem jobban tenned, ha a merlegen csak azt nezned most 2 honapig, hogy 1-2 kg-nal tobb ne jojjon pluszban, es egyebkent vilagos, testhez allo ruhaban fenykepezned magad heti 1x. Ha masok azt mondjak, hogy latszik, akkor a kepeken szerintem neked is latszani fog. Es igazabol ez az idealis eset, ha ugy vekonyodsz, hogy kozben nem leszel konnyebb, hiszen ez azt jelenti, hogy a zsir nehezebb izomra cserelodik.

2020. ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
A szervezeted tudja, hogy mi az elég, valószínűleg elérted azt a határt, ami egészséges.
2020. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
3 hét nem mérvadó. 1 hónapos időtávon nézd a változást!
2020. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Stagnàlàs: 1hónapig legalàbb se testsúly , se körméretek nem csökkennek cm- ben úgy, hogy nincs sem az étrendben, sem a mozgàsban vàltozàs.

Emellett, nehézkes a fogyàs ha alig van miből, vagy nincs is. + Stagnàlàskor a szervezet pihen, mert a fogyàs kimeríti. Aki azt írta hogy csökkenteni kell a kajàt az hülye. Így is kvàzi koplalsz.

Legyél türelmesebb, adj a testednek több időt. Ha mindig egyre kevesebbet és kevesebbet eszel, előbb utóbb besokallsz, fel fogod adni, és akkor aztàn még többet fogsz visszahízni, mert lelassult anyagcserére fogsz többet enni hetek, hónapok éhezése utàn.

2020. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csináld úgy,ahogy eddig. Ha egy hónap múlva sincs változás ,akkor variáld meg a kajád ,ennél kevesebb biztos,hogy nem kell ,hogy legyen szerintem.

Az utolsó pár kg nehezen megy le , nekem kb havi 1-2 kiló ment le maximum a végén,ha fejreálltam akkor is.

Illetve nem tudom mióta sportolsz,de ha nem rég kezdted (tehát fél-egy évnél nem régebben) akkor egyszerre jöhet fel izom és mehet le zsír,ezért mérleg annyira nem mérvadó ,meg ilyen kis feleslegnél amúgy sem,inkább a tükörben nézd meg magad.

2020. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!