Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálással lenne egy...

Kalóriaszámlálással lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Összeállítottam az internet segítségével egy étrendet. Ahhoz hogy súlyt tartsak kb 3000 kaloriára van szükségem (Ffi, 19 éves, 83kg, 173cm, Heti 5 edzés), szálkásítani szeretnék úgy hogy az étrendet úgy lőttem be 400 kalória legyen a deficit. Eddig nincs is gond, viszont ugyebár az edzés is éget el kalóriákat, de akkor már kb 700-800 kalória deficit lesz ami már sok. Az edzés alatt elégetett kalóriákat visszakéne ennem? Vagy egyáltalán 45-60 percnyi súlyemelés eléget 300-400 kalóriát?

2020. szept. 27. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a súlytartó kalóriakereted 3000 kcal, akkor ez a normál aktivitásodhoz van számítva.

Ha többet mozogsz, akkor vagy ezt pluszban beviszed még, vagy ha nem, akkor kalóriamuiszban leszel és fogysz.

A neten lehet találni kalkulátorokat, hogy milyen sport vagy egyéb tevékenységnek mennyi az tlagos kalóriaigénye, ez alapján tudod pótolni, amit akarsz

2020. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt csak megbecsülni lehet, hogy mennyit égetsz el a súlyzózással. Szerintem reális a 300-400 kcal. De amúgy eleve a 3000 kcal is csak egy becslés. Szóval csináld úgy, hogy az edzős napokon rádobsz még 300-400 kcal-t a keretedre (tehát a 3000-700-ra), aztán megnézed 3 hét múlva, hogy mennyit változott a súlyod, és ez alapján korrigálsz, tehát hogy a kívánatosnál gyorsabban vagy lassabban fogysz.
2020. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!